Babalar Günü ve Anneler Günü hakkındaki düşünceleriniz nedir?

Şu iki günden de olabildiğine nefret ediyorum. Bu kadar gereksiz bir gün görmedim. Hiçbir anlam ve önemi yok bana göre. Bir de abarta abartma kutlayanlardan haz etmiyorum. Anne babası olmayanlar da var, biraz daha düşünceli hareket edilmeli diye düşünüyorum. İçlerinde bir havai fişektir patlıyor. Niye? E Babalar Günü, çok önemli bir gün (!) Fazla abartılıyor. Biraz daha sakin ve içlerinde yaşamalılar. Can yakabiliyor çünkü. Siz ne düşünüyorsunuz?

Güncellemeler:
Anne babaya diğer günler her türlü saygısızlığı hakareti yap, bir günde ilan ede ede kutla. Maneviyat bu kadar basit değil. Empati eksikliği var. Evinin içinde ne olduğunu bilemem isterse dansöz çağırsın umrumda değil. Ama gözümüze soka soka yapılması ayıp.

2|1
19|28

En İyi Erkek Görüşü

• 16 yıl önce kaybettim babamı, o kadar çocuktum ki, bir babanın gidişi ne manaya gelir, anlayamadım bile

1|0
    0|0
    • Ben babamı doğru düzgün tanımıyorum bile. 18 yıldır sayılı görmüşümdür.

• senin tepkin, babalar gnünü kutlayanlara karşı değil, sen bu ihtiyacını hiçbir şekilde gideremediğin için isyan ediyorsun.

• Her ikisine de.

Erkekler Ne Diyor 27

• Para tuzagı kanks

1|0
    0|0
  • Hayatimda 1 gun olsun anneler gunu anneme cicek almak istedim fakat unuttum unutunca da normalden cok cok iyi davranmistim, sonuç: anne ve babam panik icinde fısir fisir bu ne halt etti de biz ogrenmeden hazirlik yapiyo babam : yine ne b.. k yedi vs vs vs işte o gun anladimki bunlardan bir b.. k olmaz isine bak oglum senin senden gayri kimsen yok

1|0
    0|0
  • Bu tarz günlerden çok herhangi bir gün hediye almak çok daha mantıklı bnce onu sürekli düşündüğünü gösteriyor ve aynen bazı insanların anneleri babaları olmuyo onların içlerine batıyor

1|0
    0|0
  • Gereksiz

1|0
    0|0
  • Önemli günler

1|0
    0|0
  • Saçmalık

1|0
    0|0
  • sizinle aynı fikirdeyim..

1|0
    0|0
  • o su bu gunlere karsiyim.

1|0
    0|0
  • Para tuzagiii hep bunlar

1|0
    0|0
  • olumlu

1|0
    0|0
  • İkisi de saçmalık. Aklıma estikçe hediye alırım anneme zaten.

1|0
    0|0
  • saçmaliktir.. 364 gün babana her türlü saygisizligi yap, sesini yükselt, edepsizlik et. o bir gün için hediye al, babaaciiiiiiiiim babalar gunun kutlu olsuuuuun de.. ne buyuk saçmalik..

1|0
    0|0
  • Normal bir gün

1|0
    0|0
  • Gereksiz para tuzagi gibi bisey

1|0
    0|0
  • İnsan olan her gün değer bilir. Diğerleri yılda bir kez ;)

1|0
    0|0
  • Benim babam sag ancak benim icin olu ve o yuzden hicbir anlami yok benim icin.

1|0
    0|0
  • para tuzağı

1|0
    0|0
  • Allah göstermesin tabikide o acıyı ama birisinin anne babası benden önce vefat etti diye neden ben kendi anne babamın böyle temsili bir gününü kutlamayayım?

0|0
    0|0
    • Ben sana kutlama demiyorum? Daha sakin şekilde kutlanabilir. Sosyal medyada kutlamadan veremiyor musunuz hediyenizi? İlla gözümüze sokmak zorunda mısınız?

• Ben sana bilmiyorsun demedim.

Sadece birileri ölüyor, birileri aç, birileri fakir, gibi gibi.

Tamam olabildiğince duyarlı olalım katılmıyorum demiyorum sana. Ama o an içinde bulunulan hayat bizim hayatımız. Onlarınki öyle diye bizim de böyle yaşamamız gerekmez.

Birilerinin çocuğu olmuyor sokakta çocuğumuza sarılmayalım mı?

Birileri yeni kıyafet alamıyor, yeni kıyafet alınca onu yıpratıp öyle mi giyelim?

Hayat böyle. O acıyı yaşayacak sırası gelince herkes.

• Aldığı hediyenin resmini atıp, babasıyla annesiyle olan resimleri atınca kimin ne kadar umurunda oluyor? Olmayanları üzüyor.

• Bazi kisimlarda haklisin benim sacma buldugum sevgililer gunu

1|0
    0|0
  • Çok saçma düşünüyorsun. O zaman sevgililer günü de kutlanmasın sevgilisi olmayanlar var. Öğretmenler günü de kutlanmadın öğretmen olmayanlar var...

0|0
    0|0
    • Ya pardon da öğretmenler gününün ne alakası var? Anne babasızlık ve öğretmen olamamak aynı acı değil. Ben Sevgililer Gününe de gereksiz bakıyorum. Konuşmak için yorum yapma.

• Birilerinin acısı birilerinin mutluluğu olabiliyor...

• Önemli olan her gün anneye babaya değer vermek anneler günüde babalar günü de çok saçma

1|0
    0|0
  • Ikısıde bır omur boyu degerlı varlıklar

1|0
    0|0
  • bana göre dünya amca oğulları günü filan olmalı

0|0
    0|0
  • Sevgililer günü kadar değersiz değil ki keza anasını babasını toprağın altına koyanlarda acısı bir kenara bir fatiha gönderebilirler bu kadar tepki vermene gerek yok yani

0|0
    0|0
    • Anne babaya diğer 364 gün her şeyi yap, her türlü saygısızlığı yap. Bir günde al hediyeni git sosyal medyadan avaz avaz duyuru yap. Maneviyat bu kadar basit mi? Bu benim görüşüm. Beğenmiyorsan gidebilirsin.

• Üç kişiyi görürsün dünyayı yargılarsın bir doğrucu çıkar canını sıkar düzen budur çok zorluyosam engelleme özelliği var bu sitenin hatırlatıyım

• Onu zaten yapacaktım. Sadece daha ne yorum yapacağını görmek istedim. Önüme geleni uyarırım. Haydi sen işine.

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 19

• Satıcılar da çok destekler gazeteler de medya diyelim cıvıtır Noel'i kutluyor ülke Hicri yılbaşı daha düşük kalıyor anne baba günü sevgililer günü empoze ediliyor vatandaş ne yapsın kimileri tercih ediyor kimileri etmiyor ama bu işe el atacak kişiler atmıyor sıkıntı kısmı burası ama yutuyorum.

1|0
    0|0
  • Gereksiz bir gün.

1|0
    0|0
  • Gereksiz

1|0
    0|0
  • Bende anlam veremiyorum. Olmayan insanların canını acıtmaktan başka bir şey değil

1|0
    0|0
  • Çok haklısın

1|0
    0|0
  • Can yaktığını çok düşünmüyorum ama evet bence de fazlasıyla gereksiz bir gün. Günler, hepsi daha doğrusu.

0|0
    0|0
    • Bence can yakıyor. Tabi kişiden kişiye değişir.

• Anası olmayan bunu her gün biliyor acısını her gün yaşıyor telefonda "anne eve geliyorum" diyen birini duyduğunda bile canı yanıyor zaten, bundan bahsettim.

• Bu kadar sacma 2 gun yok dunayda. Ailesi olmayanlara eziyet icin tasarlanmis adeta. Ayrica anne babaya her turlu saygisizligi yapip bugunde hediye alan ilah kesilemez heralde

1|0
    0|0
  • Bencede gereksiz

1|0
    0|0
  • çok gereksiz ve saçma günler

1|0
    0|0
  • Ayni fikirdeyim. Hangi gun olduklarini bile bilmem

1|0
    0|0
  • Gereksiz kapitalizm oyunlari

1|0
    0|0
  • Bende sevmiyorum ama Annem ve Babam oldukları için kıyamıyorum hediye falan alıyorum.

1|0
    0|0
  • Herkesin özel bir gün tercihi var fazla insanlara karismiyorum yani

1|0
    0|0
    • Kutlamasınlar demiyorum ama facemde anasayfam sadece babalar günü. Twitterda timeline ımda o keza. Avaz avaz duyuru yaparak kutlamaya gerek yok. O öyle yapınca diğeri de onun anne babasının bu günlerini kutlamıyorlar. Hediyelerine yine alsınlar, sessiz sakince bitirsinler. Utanmasalar kırk gün kırk gece eğlence yapacak insanlar tanıyorum.

• Haklısın..

1|0
    0|0
  • Butun ozel gunler sacma ve gereksiz.

1|0
    0|0
  • Senin gibi düşünüyorum arkadaşım

1|0
    0|0
  • Bence o yüzden değil ama isteyene hergün anneler babalar günüdür bunu bigüne indirgeyip o gün hatırlamak zorunda bırakılmak saçma. Senin dediğinde doğru

0|0
    0|0
  • Annen baban varsa sana her gün ana baba günüdür zaten. Bu günleri gereksiz buluyorum

1|0
    0|0
  • Kapitalizmin oyunu.

1|0
    0|0
Yükleniyor...