İnstagramdaki bazı kişiler kendilerini neden ünlü zannederler?

%90'ı bu şekilde. Özellikle profillerine "official" yazanlar beni fazlasıyla irite ediyor. Tamam herkesin hayatı kendine ama nedir bu 'cool' olma çabaları? Nedir bu herkesleşme çabaları? İnsanın kendini keşfetmesi, kendi gibi yaşaması bambaşka bir duygu ve bu duyguyu birilerine özenenler maalesef ki anlayamıyor. Bu tür insanlar hakkındaki düşüncelerinizi alıyım.. Belki hemfikirizdir bu konuda.

0|0
3|11

En İyi Erkek Görüşü

• Bunun sebebi sosyal medyanın insanları olduğundan farklı gösterme imkanının olması bir noktada.

Bugüne kadar kendini bir şekilde öne çıkaramamış insanların bu sosyal mecranın sanal hazzını kendilerinden belki de daha aşağıda ekonomik ve sosyal açıdan yaşayan insanlara karşı kullanıp medyanın parlatıp cilaladığı ünlüler gibi yaşama isteğinden kaynaklanıyor da olabilir.

Ayrıca psikososyal olarak insan ilgi gördükçe kibir ve nefsinin sesini daha çok duyar ve bu çok cezbedici bir uyuşturucu gibidir. Sahneyi bırakamayan yaşı geçmiş sanatçılarda da alkış ve ilgi kesildiği zaman buna bağlı psikolojik rahatsızlıklar bile görülebilir.

Ayrıca bu durumun minik örneklerini şu anda bulunduğun sitede de gözlemleyebilirsin...

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 10

• Bu tür özentilikler beni de ayar ediyor. Adamın tekel bayisi var mesela Facebook'ta “kendi işimin patronuyum” yazmış. Sarışın mavi gözlü bir kız arkadaşım kendini Paris Hilton ile aynı kefeye koyup ego basıyor. Nikon kamerası olan arkadaşım kendini ünlü gibi tanıtıp profesyönel fotoğraflarla tanıtmaya çabalıyor. Vesaire vesaire...

Bütün bunların sebebi şu aslında: Sosyal medya hesapları ile insanlar olmak kendini istediği gibi tanıtabiliyor. Profil sayfası günümüde kartvizit işlevi gördüğü için allıyor pulluyor. Aslında baksan bir bok değildir o insan. Ama havasından geçilmez işte.

1|0
    0|0
  • Medya ve Sözde sosyal ağ diye lanse edilen asosyal balonlar. Sosyal medya size çoğunlukla ikiyüzlülük ve zübbelik kazandıracaktır. Bence hiç gerek yok. Hem sağlık için hem fişlenmemek için bir tek burayı kullanıyorum ben mesela :) Burayıda yakında bırakırım çoğu insan eleştirilmeye alışık değil

0|0
    0|0
  • Açıkçası hayatımıza, kendimize kadar o kadar tatminsiziz ki.. Yalanlar, yapmacıklıklar, farklı olmak için herkesleşme çabaları.. Güzel gözükmüyor.. Ama dönüp onlara bakıyorum sonra.. Bir şekilde mutlu olmaya mutlu hissetmeye çalışıyorlar.. Sahte de olsa bir nevi.. Yapacak bir şey yok.. Ne desen elde kalıyor..

0|0
    0|0
    • Mutlu olduklarını düşünmüyorum. Çoğu 14-15 yasında ne biliyim biz öyle değildim ve öyle yetişmedik. :/

• Sahte de olsa mutlular 14-15 yaşla kısıtlı değil bu bilemiyorum işte nerden baksan elden kalıyor tam olarak doğru nedir bilmek çok zor :)

• takip edileniim takipçi sayısından az olacak bu tür insanları hayatımdan uzaklaştırıyorum, sende dene

0|0
    0|0
  • Bilemiyoruz

0|0
    0|0
  • Sen şu götü tavan yapmış kızlardan bahsediyorsun e haliyle normal tabi o göt bende de olsa official yazmasını bende bilirdim ama ne yazık ki kullanmıyorum. :-)

0|0
    0|0
  • kız olanını koluma takmam.. erkek olanını yanımda gezdirmem. genel olarak bu fikrim.

0|0
    0|0
  • Bazıları popilerine çok kaldırıyor onların

0|0
    0|0
  • cool ne ya :)

0|0
    0|0
    • millet kafayi bozmus sevgisizlikten yolunu kaybetmis bu ne böyle ergenler allahindan haberi yok bu dünyanin hali hic iyi deill

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...