Türkiye'ye internet Gelmeden, Cep Teli Yokken, Play Station yokken, Net cafeler yokken Günümüz Gençliği Neler yapıyordu?

1980 sonları ve 1990 Gençliğine bu sorum

0|0
3|11

En İyi Kız Görüşü

• Cok guzeldi ya surekli mahallede oyun oynardik

0|1
    0|0
    • Cok özlüyorum o günleri. Sokakta Son oynayanlar herhalde 89 dogumlular. Cunku 1997 de geldi Turkiye ye internet.90 dogumlularda olabilir. zaten onlar kendilerini bilirler🆗

En İyi Erkek Görüşü

• Okuldan gelince mahalle maçları olurdu. Başka bir gün misket oynardık. Haftasonu topaç ya da uçurtma yapardık. Mesela herkes evinden birkaç parça yiyecek getirir pikniğe giderdik bisikletlerle kilometrelerce yol yapardık. Özledim yemin ederim.

0|1
    0|0
    • Gol olur tasin ustunden gecti. Kaleci oyuncu yok. Ama kimse kimseye faul yapmazdi hep tasta oynardik 6 ya 6. Top kacinca Atan alir kampanyasi👍

• Kaleci olunca çaktırmadan kaleyi küçülturtuk. :)

• Aynen kaleler hep 4 adim

Kızlar Ne Diyor 2

• Ne güzel günlerdi. Deseler ki tekrar o yılları teknolojinin nimetleri olmadan yaşarmısınız, hiç tereddütsüz evet derdim.

0|1
    0|0
  • Atari oyunları vardı saklambaç vardı ip atlardık.
    Annemin tencerelerini alır yemek yapmaca oynardım

0|0
    0|0
    • Ninjali ateri oyinu vardi köpegi vardi. Street fighter vardi. Kovboy vardi hatta orduevlerinde bomber man vardi. Televizyona baglanan ateriler vardi ördek vurmaca Efsane Mario ile büyüdük. Zaten futbolu saymiyorum. cizgi filmleri de. show tv de her gün türk sinema filmi olurdu

• Aynen öyle bir kısmı benimde aynıydı

• Zaten hemen hemen ayni dönemiz ben 87liyim

Erkekler Ne Diyor 10

• Her akşam teybin içinde boş kasetle pusuya yatıp, radyoda sevdiğimiz şarkının çıkmasını beklerdik..
    Şarkının henüz sonu gelmeden DJ araya girip konuşursa ona okkalı bir küfür ederdik.. :D
    Radyoları arayıp istek yapardık ve dj şarkının üstüne konuşmasın diye yalvarırdık sekretere.. :D
    Bir de telsizler vardı meşhur..
    Bizden büyük abiler telsizle arkadaş arardı..
    "-Brek brek, ben yalnızkalp, arkadaş arıyorum.."
    "-Yalnızkalp ben pembe kelebek.."
    "-Sesini inceltme Ien denyo.. Erkek olduğun belli, kanaldan çık asabımı bozma.."
    O günlerin tinder'i veya badoo'su da oydu işte.. :)

0|0
    0|0
  • Sokakta mac yapıyorduk..
    Park da takikiyorduk.
    Muhabbetvediyirduk..
    Atari salonları vardı..
    Tetrişler vardı.
    Filmleri, dizileri, maçları izlerdik..
    Mutluyduk..

Simdi yığınla olanaklar var , mutlulu yok..

0|0
    0|0
  • Ağaçtan ağaca gezerdim yani benim küçüklüğüm öyle geçti :) Arada sırda canım sıkıldıkca komşuları taşlardım :D Akşamları ise tv, zaten ne ararsan çıkardı o dönemler tvde :D O dönemler güzeldi hayat, bu kadar fazla yapay kişilik yoktu ortada, hele şu 2000 sonrası kuşak tam baş ağrısı :)

0|0
    0|0
    • Su anda ilkokula giden cocukta iphone 5 var 6 olmadigi icin uzuluyor. biz street fighter1 ateri oynamak icin jeton bulamiyoduk. Abiler bizi bir yere gonderse de donuste jeton verse hesabi apiko modunda yatardaydik mod:Atmaca😄

• Usta hani bu 3 adam seçiyosun o oyunmu

• Evet o iori filan vardı oyunda adamı yatırır karnını filan deşerdi, bir ciguli kılıklı bir herif vardı :D

• o zamanlar portakalda vitamindim :)

0|0
    0|0
  • Ülkücüler kahvelerde, solcular halk evlerinde takılıyorlardı.

0|0
    0|0
    • Çok geri gittin 1980 style o dönem😄

• Yatiyolardir

0|0
    0|0
  • benim hatırladıgım en eski yarım saati 350 bin liraydı internet kafenin D:

0|0
    0|0
  • Wolfestain de online pvp atiyorduk ahahahah

0|0
    0|0