Eşim ev yemeği yemiyor ne yapmalıyım?

Merhaba arkadaşlar. ben yeni evliyim. eşim ev yemeği yemiyor sorunum bu. ev yemeğinden kastım; kuru fasulye, nohut, patlıcan yemeği, patates yemeği, ve aynı zamanda sulu sebze yemeklerini falan da yemiyor. Bulgur ve pilavda sevmiyor. pilavı bazen beni kırmamak için yiyor arada bir. Bunun dışında sevdiği şeyler, köfte, tavuk eti, makarna, çorba. ve hazır satılan donmuş gıdalara bayılıyor. napacağım yardım etsin biriniz? sayesinde benimde kendi yeme düzenim allak bullak olmuş durumda. yıllarca bu kadar yemeği annemden boşuna öğrenmiş olmak çok üzücü.

Güncellemeler:
NOT: AİLESİNDE DE EV YEMEĞİ KÜLTÜRÜ HİÇ YOK. ONLARIN EVİNDEDE DURUM ÖYLE. HEP HAZIR ŞEYLER. YANİ ANNESİNİN YEMEKLERİNİ ARIYOR DURUMU DA YOK.

0|0
14|25

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Üzülmen anlamsız. Yapıyorsun yiyorsun işte boşuna öğrenmedin. Herkes kendi sevdiğini yesin o zaman.

0|0
    0|0
    • ayrı ayrı yemek hazırlamak çok zor :( en sonunda isyan edip kendi yemeğini kendin yap diyeceğim o olacak.

• Benim yaptığımı beğenmiyorsan kendine yap diyeceksin tabi ki. O zorluğu çekmek zorunda değilsin. Daha demedin mi? 😆

Erkekler Ne Diyor 24

• Önceden Bekar Hayatı Yaşasa Bile Normal Değil.

0|0
    0|0
  • Hayır boşuna öğrenmedin tabiki. O sana uymuyorsa sen ona uyup birlikte yiyin her akşam yemeğinizi. Buna da yanaşmıyorsa kendin pişir kendin ye boşver

0|0
    0|0
  • Yanlış anlama sakın da ev yemeği mi yemiyor yoksa senin yaptığın yemeği mi? Bazı insanlar, annesinin yaptığı yemeğin tadını arıyor da. Bulamadığında sevmiyorum diyebiliyor.

0|0
    0|0
    • annesi yemek yapmasını bile bilmiyor

• Demek ki o yüzden ev yemeği kültürü yok. hayat hazır gıdalarla geçmez. üstelik çoğu hazır gıdada koruyucu katkı maddesi var. Özellikle sucuk, sosis gibi işlenmiş gıdalardaki nitrit ve nitrat, ciddi şekilde kanser sebebi. Az tüketmek şart. Ev yemeklerine yavaş yavaş alışmak zorunda. Bir anda olmasını bekleme. Onu bilinçlendirmelisin.

• Yemwk seçen çok kişi biliyorum ama bu baya fazla... yememe sebebi nedir yam olatak. Yedide beyenmedi mi yoksa hiç mi yemedi ben bunları sevmem diyerek.

0|0
    0|0
  • Annesi böyle şeylerle geçiştirmiş demek ki onu yıllarca

0|0
    0|0
  • Alla alla tuhaf öğrenciliğe acayip uyum sağlamış Adam 😂 Sende dışardan aldığı yemekleri yapmayı denesen? Mesela nugget dene soğan halkası dene değişikliğe git

0|0
    0|0
  • Öğrencilikte takılı kalmış o. Annesi nasıl yemek yapıyorduysa artık çocuk ev yemeklerinden soğumuş :) ya da seni kırmıyor kötü yapıyorsun diyemiyor

0|0
    0|0
  • En iyisi boşanmak

0|0
    0|0
  • Ben severim hepsini de yerim zaten ot yiyerek büyüdük zengin şarküteri yediği için onun ki biraz faklı kokar nerden bağladım Osman pazarlamaya 😄

0|0
    0|0
  • Yazık olmuş.

0|0
    0|0
  • Sevdiği şeyleri yap arasına sevmediklerinide iliştir bitane alışır zamanla 😉

0|0
    0|0
  • Fast fooda fazlasiyla alismis... Ev yemegi yememek ne yahu... o kadar ugrasmanda cabasi... insan cabalar biraz... cok simartmissin... ac birak bikacgun yemek koyma onune

0|0
    0|0
  • Bende senin kocan gibiyim sen kendine yap ye ne karışıyosun adama

0|0
    0|0
  • Alışır zamanla ya da alışması gerekir.

0|0
    0|0
  • aşçımızsın sen ne istiyosa yapsın yesin

0|0
    0|0
  • Ne yiyiyorsunuz siz

0|0
    0|0
  • Etli yemekleri seviyor anlaşılan...

Kebap
    Tantuni vs. vs. şeyleri evde yapın

0|0
    0|0
  • Kotumu yemek yaparsinda kaciyor

0|0
    0|0
    • hayır hiç ailesinden alışmamış bu tarz şeylere. küçüklüğünden beri. sonra erken yaşta da yalnız yaşamaya başlamış.

• Takipet beni konusmamiz i olur

• sen yaptıkça mecbur kalır, yavaş yavaş alışşsın..

0|0
    0|0
  • Ilerde obez olacagj keain kocanin

0|0
    0|0
  • alıştır yavaş yavaş

0|0
    0|0
  • sipariş ver

0|0
    0|0
  • Annesinin evinde de yemiyor muymuş?

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 13

• Ayy kötü ya. Yemek seçen koca da zor😅

0|1
    0|0
    • aynen ya mesela ben hiç seçmem kaymaklı künefe olsa de yesek :) oruç oruç canım da çekti bak

• Esine bunlari sevdirecek sekilde servis etmeyi dene. Mesela garniturlu salata tarzi seyler yap. Bosuna ogrenmis olarak gorme. Tabaklari susle fast food tarzo tarifler mevcut. Allah yardimcin olsun

0|0
    0|0
  • makarna seviyormuş işte ona hergün makarna yap işin kolay olsun :) o kadar uğraşmazsın ne yer diye. kendine de eşinin sevmediği bir yemeği yap. makarnadan bıktığı zaman illaki sonunda eşin sevmediği yemeği yemek zorunda kalacak :)

0|0
    0|0
  • Ne demek ev yapımı yemek yemiyor anasının evinde ne yiyormuştu sor bakim

0|0
    0|0
  • Olası kocan için mi ogrendin :( yazık bu düşünceye.. sen yemek yaparsin isteyen yer, istemeyen parası varsa dışarda yer. Çok da düşünüp dert etmene gerek yok, eşek kadar adam açlıktan ölmez merak etme

0|0
    0|0
  • Ohoo, onlara para mı dayanır? Otur konuş düzgünce bütçe planlaması vs. hakkinda. Ne yap ne et alıştır onu, zamanla olur bence

0|0
    0|0
  • alıştırabilirsin bence benim nişanlımda köfte et o bu makarna tüketyor aynı durumdayız Allah yardımcın olsun

0|0
    0|0
  • Sen onun hizmetçisi degilsin. Kendi yemegini kendi yapabilir. Ne olur erkeklerin kölesi olmayın. Tamam o senin kocan ama onun eli ayaği var. Birlikte yapın yemekleri...

0|0
    0|0
  • Yeme alışkanlığını değiştirmek zor ama imkansız değil. Farklı tarifler dene sebze olsun ama farklı yapılmış olsun mesela. internette çok var sunumda çok öenmli. sanırım eşin hep hazırla beslenmiş.

0|0
    0|0
  • Niye kız 😕makarna sevmek suc mu😕

0|0
    0|0
  • Zıkkım yesin o zaman

0|0
    0|0
  • ahhahah :D ilahi adalet
    biz bilmiyoruz da noluyo

0|0
    0|0
  • Yazık be sana ısrar et değiştirmeli bu yeme şeklini yarın çocuk olunca da ona kızar niye yemiyon diye

0|0
    0|0
Yükleniyor...