Dilencilere para vermeli miyiz?

Ben görünce dayanamıyorum 3-5 kuruş bir şeyler illa veriyorum. Vermeli miyiz?

0|0
15|30

En İyi Erkek Görüşü

• İki ucu boklu değnek. Verirsen dilencinin dolandırıcısına denk gelebilirsin, vermezsen gerçekten ihtiyacı olana vermemiş olabilirsin...

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• direkt para dilenenlere vermiyorum ama ıslak mendil, kuru mendil satanlar ve çakmak satanlar oluyor lazım oldukça mendillerimi sokaktaki satan amcalardan alıyorum marketten değil. hem bana hemde onlara yarıyor. başka türlü bedava dilenenlere vermem. herşey hakedilmeli sonuçta bende paramı bedava almıyorum zamanımı ve emeğimi veriyorum para kazanmak için. Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin tabi ama kendini acısamda vermiyorum. acındırmak başlıca amaçları olduğu için.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 29

• Verdiğin para bir kere ihtiyacı olan birine gitmiyor. Sen bir zavallının karnını doyurmuş olmuyorsun. Ayrıca bundan istifade eden şerefsizlerin sektörünü desteklemiş oluyorsun. Vermeyeceksin.

1|0
    0|0
  • Küçük çocuklara verme git çukulata al çoçuklara çukulata ver :) genç kadınlara 20-45 arası istersen ver ama az miktar ekmek parası yani istemezsen verme bunu o kişiyi değerlendirerek yap ama yaşlı dilencilere vermeni tavsiye ederim ama unutma dilenciler yalancı bile olsa Allah senin niyetini biliyor :) sen yinede vazgeçme sonuçta verdiğin 1-2 lira seni batırmaz.

1|0
    0|0
  • Bazen vicdanıma yenik düşüp veriyorum.

1|0
    0|0
  • En güzelini yapıyorsun bazıları insanları kandırıyor ama ya gerçekten de ihtiyacı olanlar varsa.

1|0
    0|0
  • Dilencilere para vermem. Suriyeliyse hele de, Beşşar Esad'ın askerleriyiz. Git Suriye'de dilen diyorum. Anlamıyordur muhtemelen ama Beşşar Esad diyince gidiyorlar

0|0
    0|0
  • HAYIR SENDEN DAHA ZENGİNDİR

1|0
    0|0
  • Gerçekten ihtiyaç sahibi ise çok ver. Baktın ki değil az ver ama yinede ver

0|0
    0|0
  • verirsen onlar dilenmeye devam eder. Vermezsen vazgeçerler çalışmaya başlarlar sen seç. Ama cidden ihtiyacı olduğun kişiye ver tabi.

0|0
    0|0
  • Verilmemeli.

0|0
    0|0
  • dilenciden dilenciye degişiyo

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • İstersen verme yani sadaka bütün belalardan kurtarır insanı sana kalmış bir şey Allah rızası için herşey yapılır

0|0
    0|0
  • Veriyordum bir olaydan sonra artık haketmediklerini ve ihtiyaçları olmadığını farkettim.

0|0
    0|0
  • aşina olduğum dilencilere veriyorum

0|0
    0|0
  • hayır vermemeliyiz

0|0
    0|0
  • yok biz 6 aydır şirkete sigortalı çaycı bulamadık

0|0
    0|0
  • çocuk dilencilere vermeyin.. verirseniz analari babalari onlari daha çok dilendirir..

0|0
    0|0
  • ben insanlardan para dilencek kadar gurursuz insanlara günahımı bile vermem para neymiş

0|0
    0|0
  • Bence çok verilmemeli. Alışkanlık oluyor ve daha da artıyorlar.

0|0
    0|0
  • Vermem. Çalışsın kazansın.

0|0
    0|0
  • Hayir b3nden zengin neden verwyim

0|0
    0|0
  • Değişir

0|0
    0|0
  • @gölgekızı Panpa sana diyo sana :D bana verebilirsiniz

0|0
    0|0
  • hiç birini boş göndermemeye calısıyorum

0|0
    0|0
  • Peygamber efendimiz yasaklamıştır

0|0
    0|0
  • verelim geri çevirmeyeli ama yüksek miktarlar değil

0|0
    0|0
  • Vermemeliyiz onlar öyle öyle çok para yapıyor.

0|0
    0|0
  • vermiyorm ben

0|0
    0|0
  • bende veriyom yazıktır valla

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• gerçekten kimin ihtiyaç sahibi olduğunu bilmiyoruz aslında para verılmemelı bence gercekten ıhtıyac sahıbı bırı ıse arastırılmalı ve gıda olsun para olsun desteklenmelı ama dıger turlu paraların kıme gıttıgı bellı degıl

1|1
    0|0
  • vermiyorum hepsine 3-5 krş dünya para

1|0
    0|0
  • Bence vermemeliyiz ki bitsinler.

0|0
    0|0
  • İçinden geliyor sa ver

0|0
    0|0
  • sadece çocukları görünce dayanamıyorum.

1|0
    0|0
  • Onun yerine durumu olmayan ailelere erzak yardımı veya ihtiyaca göre para yardımı yapılması taraftarıyım. Dilencilerin %99.9u üçkağıtçı.

0|0
    0|0
  • Vermem

0|0
    0|0
  • Ya verip alistirmamak gerekiyor diyenler oldu zamaninda bende gectim gittim fakat dusununce Peygamber Efendimiz isteyeni asla geri cevirmezmis. Yakisan ustumize duseni yapmak diye dusunuyorum Allah kabul etsin

0|0
    0|0
  • Evet verilmeli

0|0
    0|0
  • Yaşlılara çalışamıcak durumdakilere para veririm

0|0
    0|0
  • Vermemeliyiz diyorum her seferinde ama. Bende görünce acıyorum ister istemez.

0|0
    0|0
  • Verme onlarda senden benden daha cok para var

0|0
    0|0
  • Ben sallamıom

0|0
    0|0
  • Kimin ne olduğu belli değil
    Kolu bacağı sakatlara veriyorum genelde

0|0
    0|0