İnsanları semtine veya şehrine göre ayırmak sizce insani bir davranış mı?

Ciddi anlamda insanlari hor görenlerin neden bu kadar kalbinin çamurlaştığını merak ediyorum. Doğulu ise uzak dur. Egeli ise rahattır. Karadenizli ise şöyledir...
Kimse kimseyi sevmeyebilir ama saygı duymak zorunda diye düşünüyorum. Illa ki saygı duymak zorunda degilim diyorsanız da bari kendinize saklayın. Sizin oylesine israf ettiginiz kelimeler başkaları için ciddi anlamlar taşıyabilir. Herkes eşit şartlarda doğup büyümüyor. Sizce kategorize etmek doğru mu peki?

1|0
7|25

En İyi Kız Görüşü

• Bu insanlar olarak etiketçiliğe yoğunlaştığımız kadar araştırma bir şey yapsak ne ülke olurduk biz. Çok doğru her yere bir ön yargı oluşturuyorlar. Aşılması gereken durum ama ülke pek iyi ruh halinde değil maalesef.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Maalesef bu ön yargı herkeste var. Şuranın insanı kötü oluyormuş, şöyleymiş böyleymiş deyip, kendi akrabalarını düşman ilan eden insanlar tanıyorum. Demek ki senin memleketinde kötü dimi. Her yerin iyisi kötüsü vardır. Bunu tabiki bölge veya başka şeylere bağlamamak çok mantıksızdır. Bu sadece kişinin karşısına çıkan insanlar hakkında, aynı bölgeye ait olanlar için yapılan bir genellemedir. Her şeyin başı insan aslında, keşke herkes farkına varabilse artık.

0|0
    0|0
  • Doğululara lafımız yok. Ancak o herif bizim ülkemizi bölüp bölücülük yapıyorsa. Ona kimse saygı duymak zorunda değildir. Şehitlerimiz vatandaşımız ölüyor, şehirlerde bombalar patlıyorsa ona saygı duyulmaz.

Saygı duyanda haindir zaten.

Solcuyum ama hain değilim.

0|1
    0|0
  • Bence ırkçılık.

0|0
    0|0
  • Görünen köy kılavuz istemez.

0|0
    0|0
  • Hacı insan olan ayirt etmez altini cizeyim İnsan oLaN.. (: zaten genelde faşist görüşlü insanlar ayrim gayrim yaparlar doğu gibiside yoktur gel doğuya elinde nevar ne yok önüne serer ama batida ben onu göremedim ha suda var doğuya biraz terör gozuylen bakiyolar her doğulu terore yardim ediyo manasina gelmez tamam edenide var ee bu batida da var o yüzden bosver hacı bu konuyu burda gunlerce tartisip bitiremezsin

0|0
    0|0
  • önce insan olmayı öğrenmek gerek ayrımcılığı insanlıktan çıktıktan sonra yaparsınız...

0|0
    0|0
  • Yanlış. Tek katagoride ayırırım. Türk-gayrı Türk

0|0
    0|0
  • trakyalı biri olarak doğululara ön yargılıyımdır başlarda karakterinini öğrenene kadar biraz hanzo oluyorlar tabi hepsi hanzo değilde genel olarak öyleler bizim burda yaptıklarımızı doğuda yapsak neler olur neler :)

0|0
    0|0
  • Kürt ve araplardan nefret ederim.

0|0
    0|0
  • Bu toplum önyargılarından ne zaman kurtulacak..

0|0
    0|0
  • Kız haklı.

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • Yoo buz en doğuluyuz ama en iyiyiz :P

0|0
    0|0
  • Çok objektif olarak söylüyorum Bağcılar hakkında ne deniyorsa doğrudur 👍

0|0
    0|0
  • Genelde her şehrin farklı bir karakteristik özellikleri var diye düşünürüm

Art niyetli yaklaşmam

Hal ve hareketlerine göre puan veririm

0|0
    0|0
  • insani bir davranış çevre koşulları etkiler insanı

0|0
    0|0
  • hayır çok yanlış bireysel düşünmek lazım

0|0
    0|0
  • Doğru değil ön yargılı bir davranış..

0|0
    0|0
  • Bende uyuz oluyorum o tiplere ya insan insandır genelleme yapmamak lazım.

0|0
    0|0
  • Hor görmek değil ama insanların yaşadıklari şehirlere göre bakmak mantıklı

0|0
    0|0
  • Kesinlikle hayır. Zaten önyargıyla bir yere varılmaz.

0|0
    0|0
  • İnsan insandır, ayrıma gerek yok. Her yerde bozuk var.

0|0
    0|0
  • Ya medeniyet ne bilmiyen kişiler bunların hepsi :D

0|0
    0|0
  • Kinama hastaligini bilirmisin veya hasetlik ne geliyorsa bunlardan geliyor

0|0
    0|0
  • Evet misal kayserinin adamı iyi sorun yok severim kayserilileri ama kayserinin düver köyü var o duver köyü bir numaralı o.--cocugu

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• bnde doğru bulmazdım yargıların doğru olduğunu görmeden önce

0|1
    0|0
  • Kişileri memleketlere göre ayırmak çok saçma. Kürtten de iyi çıkar Türkten de. bir kasa elmada çürük bulmak çok normal birşey. Her yörede iyide oluyor kötü de.

0|0
    0|0
  • asla insanları yaşadığı yere göre şahsen ayırmam insanları kişiliklerine ve karakterlerine göre ayırmamız gerektiğini düşünüyorum her insan farklıdır

0|0
    0|0
  • değil

0|0
    0|0
  • hic yakısmıyor hepimizin sevdası aynı

0|0
    0|0
  • Hayır doğru değil

0|0
    0|0
Yükleniyor...