Dini inancınızın bütün görevlerini yerine getiriyor musunuz?

Bence dini inancının görevini yerine getirmeyen dinsizdir
Bir inancın varsa arkasında durman gerekir!

1|0
13|25

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Getirmiyorum.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• yok benim dinim falan

3|0
    0|0
  • Bir münker daha...

3|0
    0|0
    • Saygısızlık olur deycektim

• Son olarak şunu ekleyeyim :

Eline tartı alıp kendini mehdi sananların yaptığı da sonunda bu oluyor... Yani @soran , bunu yapanlar seninle aynı duşunceye sahipler ve , yaradılanı yaradandan ötürü sevmeyi değil kendi ilkelerine uymayanlara azrail olmayı seçiyorlar..

www.hurriyet.com.tr/ramazanda-alkol-gerekcesiyle-saldiriya-ugrayan-koreli-plakci-dukkanini-kapatti-40119187

Seni aşan bir konu da olsun , bunun birebir aynısı [url=http://www. anadolu. eu/kubilay/kubilay. html] Menemen ve Şehit Kubilay olayı [ /url] 'nda yaşandı..

• Maalesef getirmiyorum.

1|0
    0|0
  • Bildiğim halde yerine getirmiyorum nedense sürekli ileri bir tarihe erteliyorum sanki yarının garantisi varmış gibi.

1|0
    0|0
  • Inanmiyorsak?

1|0
    0|0
  • hayır.

1|0
    0|0
  • Hayır

1|0
    0|0
  • Ben dini inancımın arkasındayım. Deistim.

1|0
    0|0
  • her ne kadar getiremesekte dürüst ve karekterli olmaktan hiç bir zaman ödün vermicez

1|0
    0|0
  • çalışıyoruz

1|0
    0|0
  • o zaman ülkenin %80 i kafir

1|0
    0|0
  • evet geritebildiğim kadarıyla

1|0
    0|0
  • Ne yazık ki hayır, affola...

1|0
    0|0
  • getirmıyorum

1|0
    0|0
  • Dini inancını yerine getirmeyen dinsiz değildir
    Ayrıca bu işin sencesi bencesi de yoktur
    Müslüman birine dinsiz demek seni dinsiz yapar

0|0
    0|0
    • Alkol günah haram
      Gadınlarla gönül eğlendirmek haram
      Namaz gılman gerek
      Oruç tutman gerek
      Vb. Bunları yerine getirmezsen müslümanlığın hiç anlamı kalmaz ki inanırsın ama zaten cehenneme gidecen büyük bir saygısızlık allaha birde bilerek yapıyorsun Dinsiz ol daha iyi hiç bir fark yok

• Görevleri yerine getirmen emredildi sonuçta sende yapmazsan saygısızlık olur dinsiz ol daha iyi

• hala aynı cümleyi tekrarlıyorsun
      dini yeni öğrenmenin heyecanına veriyorum bu tepkilerini
      işin doğrusunu öğrenmen dileğiyle...

• görevi yerine getirmemek dinsizlik demek değildir.
    sen şimdi babanı anneni seviyorsundur ama yanlarında değilsin yanlız kalmak istiyorsun bu onları sevmediğin anlamına mı gelir.

0|0
    0|0
    • Müslümansan kuranada inanırsın kuranda allahın sane yapman gerekenleri yazan emirler bunları yerine getirmezsen zaten senin ne bir hiristiyandan farkın var ne başka dini inançdan

• Tamam kardeşim bende diyorum ki kuran allahın emri onlarıda yerine getirmezsen ne farkın kalır hristiyan dan

• hristiyanlar dinin konularını yanlış benimsemişler onlar da ibadetlerini yerine getirir allaha inanır. vs ama sadece bazı temel konuları değişmiş şekilde inanırlar

• Çok yanlış dusunuosun bu tamamen iradeye alakali mesela sigaranın zararını herkes bilir ama birçoğu iCer buda böyle herkes inanır ama iradesini ortaya koyan gereğini yapsr

0|0
    0|0
    • Müslümansan kuranada inanırsın kurandakileri yerine getiriyorsan dininin arkasında duruyorsun demektir aksi taktirde kuranda yerine getirmezsen günah ve cehenneme gideceğini bile söylüyorlar
      Her neyse görevini yerine getirmeyenleri dinsiz kabul etmek bana mantıklı geliyor

• Getirmeye çalışıyorum tam olarak mükemmel olduğum söylenmez.

0|0
    0|0
  • görevini yerine getirmeyen dinsiz değildir.

Her haltı yese bile Dini inancı varsa o adama dinsiz diyemezsin.

0|0
    0|0
    • Karaktersiz derim ona
      Kuranda öyle yazıyor kardeşim görev yerine getirmelidir
      Getirmezsen ne farkın kalır hristiyan dan

• dini ibadetlerini yerine getirmesen bile çok farkın var.
      Öncelik ibadet değil. İnançtır.
      İbadetini yapmasan bile dine inançlı isen Müslümansındır.
      Çok farkın olur hristiyandan

• sen o zaman bütün Müslümanları dinsiz yaptın
    düşünmeden etmeden bence böyle demeyin

0|0
    0|0
    • Alkol günah haram
      Namaz gılman gerek
      Oruç tutman gerek
      Vb. Bunları yerine getirmezsen müslümanlığın hiç anlamı kalmaz ki inanırsın ama zaten cehenneme gidecen büyük bir saygısızlık allaha birde bilerek yapıyorsun Dinsiz ol daha iyi hiç bir fark yok

• Günahkar denebilir belki ama Dinsiz diyemezsin...

0|0
    0|0
    • Alkol günah haram
      Namaz gılman gerek
      Oruç tutman gerek

• Farkı yok olur mu adam inanıyorsa inananlar mutlaka cennete gidecektir ama cehennemde cezasını çektikten sonra ama dinsizse sonsuz bir azap aradaki farkı anladın mı? Tamam namaz kılmıyodur ama oruç tutuyodur ya da hiçbirini yapmıyodur ama merhamet ediyodur tek bir iyilik için bile Allah dilerse cennete koyabilir bunu biz bilemeyiz...

• Buna sen karar veremezsin :)

0|0
    0|0
    • Benim düşüncem

• Farkın şu sen allahın varlığına inanıyorsun ama örneğin namazlarını kılmak sana zor geliyor kılmıyorsan Dini olmayan biri ise allahın varlığına inanmıyor üstelik reddediyor sence yeterli bir fark değilmi bu?

• Onun karşılığını vermeli diye biliyorum oruçta öyle tutmadığın gün için aç insanlara para yardımı yapıyorsun

• sanane başkalarının dininden sanane yobaz

0|0
    0|0
    • Banane kardeşim inanacaklarsa görevlerinide yerine getirmek zorundalar yerine getirmiyorsun diye bana patlama

• elalemin derdi g. tnü mü değildi

• deldi

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 12

• hayır en kötülerini yapıyorum

1|0
    0|0
  • dinim yok rahatım

1|0
    0|0
  • Ay bu nasıl soru

1|0
    0|0
  • Senin gibi düşünenlere ayet vardır onlarca En basiti senin dinin sana benim dinim bana Kuran sadece tebliğ için gelmiştir dileyen onu hayatına alır uygular dileyen yapmaz hesabını öder Senin bana ne yapacak demen bile saçmalıktır

0|0
    0|0
    • Alkol günah haram
      Namaz gılman gerek
      Oruç tutman gerek

• Görevlerini yerine getirmiyorsun zaten müslümanmısın sen yoksa hristiyanmı yoksa deistmi yoksa ataistmi

• Ben sana diyorum ki sana insanların dini kuralları yapıp yapmadığını sorgulama hakkı ve yapmadığını gördüğün de kafir deme hakkını kim veriyor nereden alıyorsun bu cesareti Kuran Allah der başkadır Peygamber bile bunu deme izni yokken sen neyine güveniyorsun bir beşeri olarak tanrıcılık oynuyorsun

• Tam anlamıyla yerine getiremiyorum bazı nefsi olaylar buna engel oluyo ama buna dinsizlik denmez bu bodoslama bir görüş olur tartışmaya kapalı bir konu halinde görüş söyleyemeyiz sanırım.

0|0
    0|0
    • Tabiki tutamayacağın engeller vardır ama bunların karşılığı olarak senden fakirlere yardım etmeni söylerler kuranda

• Dinimiz hoşgörü dinidir hertürlü zorlukta önüne sunulan bir kolaylık vardır.
      Tutamayacağın filan derken benle ne alaka pek anlamadım ama :)
      Dediği gibi bak öyle yapamazsan böyle yap diyo Allah sana yani burda seni kaybetmek istemiyo bir nevii benden uzaklaşta demiyo , dinsizlik kolay bişey uğraşacağın bişey yok ama islam dinini tercih ettiysen ister istemez bişeylerle yükümlüsün ve sorumluluk sahibisin belki %100ünü yerine getiremiyebilirsin ama seni oraya bağlayan bişey vardır yinede bu da insanın dünyadaki sınanmasıdır işte sınav buna diyoruz.

• Getirmiyorum.

1|0
    0|0
  • Dini görevlerimden bir tanesini yapmıyorum diye dinsiz olacağımı düşünmüyorum, Allah'a kalmış kimse bilemez. Ona bakarsan dinimize göre günah işlememen gerekiyor peki ya sen en ufak bir dedikodu bile yapmıyor musun? ya da beyaz yalanlar? Sırf bunu yaptın diye dinsiz damgası yiyebileceğimizi düşünmüyorum.

0|0
    0|0
    • Kuran allahın verdiği emirlerdir onları yerine getirmiyorsan dinsiz ol daha iyi

• Sen böyle diyecek bir hakka sahip değilsin. Millet, sadece dinde yazan herşeyi dört dörtlük yapmak sizi dinli yapmaz. Sizin bu dini tercih etmiş olmanız bile mükemmel birşey. şu an soruyu soran kişi, sen bir kadınsın. Öncelikle kapalımısın? Oruçlumusun? 5vakit namaz kılıyormusun? Bu hayatta en ufak bir yalan, dedikodun olmamışmıdır. Eğer olmadıysa tebrik ederim, her şartı yapıyorsan ama biri günah işlemiş diye ona dinsiz diyemezsin. Hepimizin farkında olmadan bile işlediği günahlar var.

• Kimseye dinsiz diyemezsin biri inanıyorum diyorsa inanıyordur. ibadetleri yerine getirip getirmemek onun kararı ve sorunudur. Atıyorum bugün oruç tutmuyor diye dinsiz olmaz hiç kimse.

0|0
    0|0
    • 1 gün tamam ama hep getirmiyorsa başka türlü karşılığı vermelidir onuda vermiyorda saygısızlıktır allaha çünkü sana emretmiş sonuçta. Ona bakarsan hristiyanda inanıyor inanmak yetmiyor sadece

• İnansan nolacak inanmasan nolacak inanan görevleri de yerine getirir diğer müslümanlığı dinlerden ayıran kurandır

• Kuran'ı müslümanlığı bildiğine dair bukadar iddialı konuşan biri yukarı nasıl dinsiz vs yazdı aklım almıyor. Sırf haklı durumuna geçmek için 40 takla atıyor işte bazıları dedikleri bile birbirini tutmuyor.

• Dini inançtan kastın ne? Görev ne sence?

0|0
    0|0
  • Sen getiriyomusun

0|0
    0|0
  • Ne bu şimdi dinimi ne kadar yerine getirip getirmediğimi yargılamak sana mı düştü. Eğer inancın İslamsa yanlış şekilde yargılıyorsun değilse de bunu yargılayıp dinsiz demek sana düşmez saygı duyman gerekir. Dinsiz demek inançsız demek, kafir demek.
    (ALINTI) Müslümanım diyen, kelime-i şehadet söyleyen kimseye kâfir denmez. Bir savaşta, kelime-i şehadet getiren birini öldüren kimseye, Resulullah efendimiz, (Kelime-i şehadet söyleyen kimseyi niçin öldürdün?) buyurdu. O da, (Dili ile söylüyordu ama kalbi ile inkâr ediyordu dedi. (Kalbini yarıp da baktın mı?) diyerek onu tekdir buyurdu.
    Onun için mümine kâfir demekten ona lanet etmekten sakınmalıdır! Lanet, sahibine döner. Hadis-i şerifte, (Kul, lanet ettiği zaman, lanet edilen buna müstahak değilse, kendine döner) buyuruldu.

0|0
    0|0
    • Sadece inandığın şeyin arkasında dur dedim bu kadarmı zor arkasında durmak şaşdım doğrusu

• İnsan inandığı şeyin elbette arkasında durur uygulamaya çalışır ama sonuçta insanız demi yanlışlarımız olabilir. Bunlara dayanarak birine dinsiz diyemezsin o kişi günahkar olur.

• İnancın bencesi olmaz.

1|0
    0|0
Yükleniyor...