Çarşaflı birisi diğer makyajlar hariç göz kalemi sürebilir mi?

arkadaşlar ruj vb. makyaj malzemeleri hariç bir tek türbanlı ya da daha doğrusu çarşaflı birisinin göz kalemi sürmesinde sakınca var mıdır? çarşaflı birisi diğer makyajlar hariç göz kalemi sürebilir mi?

1|0
7|13

En İyi Erkek Görüşü

• sürebilir

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Hayır günah. Geçen bir kız gördüm öyle hep siyahtı üzerinde hiç renk yoktu, yüzü çok güzeldi sadece gözünde makyaj vardı ama hemen dikkat çekti.

1|0
    0|0
    • bir dini siteden baktım. zaten en başta bir arkadaşımdan duymuştum o demişti. bugünde araştırdım dini bir siteden böyle bir yazı buldum '' Allah Rasulü (asm)'in gözlerine sürme çektiği hadis rivayetlerinde yer aldığı gibi, gözlere sürme çekmenin faydalı olacağına dair beyanları da vardır. Bu açıdan erkek veya kadının gözlerine sürme çekmesinin hiçbir mahzuru yoktur. Sürmenin göze olan faydasının, ilmi gelişmelere paralel olarak gün yüzüne çıkacağından hiç şüphemiz yoktur. ''

• Rica ederim

• @_Yağmur makyaj yapmasını sevmiyorsun değil mi?

Erkekler Ne Diyor 12

• gözlere sürme çekiyorlar genelde kapalı bayanlar ama gerisini bilmiyorum

1|0
    0|0
  • Çarşaflıysan dikkat çekmeyeceksin. En ufak makyaj, kendini güzel gösterecek en ufak bişey sürmeyeceksin. Çok meraklıysan evde sür aynaya bak veya kocana göster. Dışarda yapamazsın. Hani saç görününce haram ya, güzel olunca da canımız çekiyo haram.

1|0
    0|0
  • Çarşaf giymek vücudunu güzel görünmeni gizlemek içindir fakat sürme ise güzel görünmek içindir. Bu çelişkiye güzelce cevap verirsen bir şey demeyeceğim. Ama herkese verdiğin kalıplaşmış cevabı verme o hiç tatminkardı bir cevap değil 😉

1|0
    0|0
  • İstedini sursun knk sjdjs

1|0
    0|0
  • Bide atletle gezsin ha? Sonuçta çarşaf var canım demi ama

1|0
    0|0
    • Allah Rasulü (asm)'in gözlerine sürme çektiği hadis rivayetlerinde yer aldığı gibi, gözlere sürme çekmenin faydalı olacağına dair beyanları da vardır. Bu açıdan erkek veya kadının gözlerine sürme çekmesinin hiçbir mahzuru yoktur. Sürmenin göze olan faydasının, ilmi gelişmelere paralel olarak gün yüzüne çıkacağından hiç şüphemiz yoktur. diye bir yazı görmüştüm ve bir arkadaşımda demişti. din sitesinden baktım o yazdığım yazıya. yine de kafam karışık doğrulu kesin mi bilemiyorum

• Şimdi sen gelmiş bana dinden bahs ediyorsun :)) Burda kanka olduğun anlaşılıyor işte :)) Süre bilirmiyim diyor bide bana destan yazmış. Git işine tam bir zaman kaybısın ve bu benim fikrim

• Surebilir ama goz temasindan kacinmasi gerek. Surmesede kacinmasi gerek 👍

1|0
    0|0
  • Saçmalama ne haddine

1|0
    0|0
  • sürebilir

1|0
    0|0
  • Evet sürebilir

1|0
    0|0
  • yoktur

1|0
    0|0
  • Istedigini yapabilir bacim degil sonucta

0|0
    0|0
  • hayır sürebilir

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Göz kaleminin ne ayrıcalığı var ki?

1|0
    0|0
    • Allah Rasulü (asm)'in gözlerine sürme çektiği hadis rivayetlerinde yer aldığı gibi, gözlere sürme çekmenin faydalı olacağına dair beyanları da vardır. Bu açıdan erkek veya kadının gözlerine sürme çekmesinin hiçbir mahzuru yoktur. Sürmenin göze olan faydasının, ilmi gelişmelere paralel olarak gün yüzüne çıkacağından hiç şüphemiz yoktur. diye bir yazı görmüştüm ve bir arkadaşımda demişti. din sitesinden baktım o yazdığım yazıya. yine de kafam karışık doğrulu kesin mi bilemiyorum

• Ya ama orda bahsedilen daha doğal bir şeydir büuük ihtimalle şimdiki göz kalemleri çok daha farklı içine katılanlar bakımından. Belki o açıdan sıkıntı olabilir

• Kuranin mealinde kadinlar sadece eslerine suslenebilirler ama simdi pek. uygulayan kalmadi carsaflilarda kullaniyo

1|0
    0|0
  • Kafası gidik din şaklabanlarına sorarsan daha doğru bir yanıt alabilirsin.

1|0
    0|0
  • Kimyasal icermeyenleri var sanırım onların sürme diyorlar ya onlardan kullanabilirsin :)

1|0
    0|0
  • evet

1|0
    0|0
  • Dinde sürme çekmek günah değil. Fakat ne amaçla sürdüğüne bağlı.

1|0
    0|0
Yükleniyor...