''HER NEFİS ÖLÜMÜ TADACAKTIR'' ?

Ölüm haktır ve hakikattir. Sela ile ilan edilir dost ve akrabalara..

Ama artık yeter (!)
"Her nefis ölümü tadacaktır" farkındayız...

TV ekranlarından ölümü, burnumuzun dibine sokup sokup koklattırıp durmayın.
Bakın.! Bu ülkede güzel şeylerde oluyor, saksağanlar yuva yapıyor, kargalar arabaların üstlerini pisliyor, saçak altlarında serçeler yaşam sevinciyle çıldırıyor. Şu saatte binlerce çocuk dünyaya geliyor. Belediye hoparlör'ünden cenaze ilanlarını verin ama doğum ilanlarınıda duyurun.
Ali ve Ayşe'nin bebeği dünyaya geldi deyin..
İnsanlar canlı cenaze gibi dolaşmaya başladı, ölümü hatırlamaktan. Yaşam sevinci aşılayın gelecek nesillere.

Sizlerinde kıymetli düşüncelerinizi alabilir miyiz?

1|0
0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

• Bundan bu kadar neden rahatsız olduğunu anlamadım. Tvde izlemek istemiyorsan birşeyi kanalı değiştirirsin olur biter. Hİç olmadı kapat televizyonunu. Ölüm var ve bir gün gelecek herkes kendi yatırımını yapıyor. Bunun bilinci neden rahatsız ediyor?

0|0
    0|0
    • Soruyu, şahsıma muhalif olman için değil, umuma yarar fikirler sunman için sormuştum ama neyse.. Cevabın için teşekkürler.

• Rica ederim, önemsediğim için sordum soruyu. Cevapları elbette okuyacağım. Ama ben sela verilmesine ya da ölümün hatırlatılmasına karşı değilim zaten ki olması gerekende budur. Fakat bununla beraber doğumunda O güzel heyecanı, ölümde olduğu gibi toplumla paylaşılsa. İnsanlar ölümü haytırlayarak yaşaması gerektiği gibi, doğum için ayrılan ilanlar ile doğuma verilen önemde hatırlatılsa ve doğumun kıymetlendirildiği hergünde insanlar yaşamın biraz daha farkında olsa ve hayatlarına anlam ve değer katsa, nasıl olurdu acaba !!!

• Düşüncene saygı duyuyorum.

Yükleniyor...