Feminizm:

XVIII. yüzyılda Fransa’da filozoflar ve kadın yazarlarca ortaya atılan ve savunulan, daha sonraki yüzyıllarda her toplumda yandaş bulan, kadının siyasal ve toplumsal haklar bakımından erkekle eşit olması gerektiğini öne süren ve bunu gerçekleştirmeye çalışan akım.

4|2
29|26

En İyi Erkek Görüşü

• Yok değilim. Feminist olan kadınlarıda sevmem :D ne kadar eşitlik istiyoz deselerde eşitliktende fazlasını istiyorlar. Biz zaten kadınlarımıza hakettiği kadar değerini veriyoruz. Tabiki özgürlükleri var kendi hayatları kendi kararları ama ipleri kendi ellerine verirsek tamamen erkekleri ezeceklerindende şüphem yok :D

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• feminist değilim. Ama tam terside değilim. Pek takmıyorum sanırım. Eşitlik iyidir ama kadın ve erkeğin her konuda esit olması gerekmez :)

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• hiçbir -izm'e bağlı olduğumu söyleyemem. fakat kadınların ataerkil toplum yerine kendi haklarını diledikleri gibi yaşayabildikleri, eşitlikçi bir toplum düzenini destekliyorum.

3|0
    0|0
  • Bizden tek farkınızın cinsel organınız olduğunu ve biz neyi hak ediyorsak sizin de hak ettiginizi düşünüyorum

3|0
    0|0

• Elizabeth Cady Stanton'ı unutursak kalbimiz kurusun :)

https://www.youtube.com/watch?v=HS7MKLyi9rY

Feminizim candır

2|0
    0|0
  • Günümüzdeki feminizm XVIII da cikan feminizm akimi ile ayni degil yanliz. O zamanlarki akim kadinlarin ustunlugunu iddia ederdi. ( Şu an ona neo feminizm deniliyor).

Ve hayir femist degilim.

Cunku: Feminizm esitligi degil esitligi saglamak icin ozel haklar olmasi gerektigini savunur. (Pozitif ayrimcilik).
    Eger sadece eşitlik istiyorsaniz hali hazirda equalizm diye bir akim var zaten. Equalizm candir.

1|0
    0|0
  • Kadın ve erkek insani haklar bakımından eşit, cins olarak barındırdığımız özellikler itibariyle eşit değil tamamlayıcı 2 ayrı cinstir. Birimizin eksiğini diğeri tamamlar. Varolan artımızı karşımızdakinde eksik kalan yerleri tamamlamakta kullanacağımız yerde ondaki eksiği o cinsin suratına vuruyoruz. Burada da yetiştirilme şartları büyük önem kazanıyor. Bu mantaliteye sahip aileler o yüzden daha sağlıklı birey yetiştirip daha sağlıklı evlilikler yapıyor. Daha ne denebilir ki ?

1|0
    0|0
  • Değilim

1|0
    0|0
  • Modern cagin modern insanları feminist bilmem ne nist insan olmak yeterli kavramlarda bogulmayalim kelimler ayrildikca bizde ayriliyoruz

1|0
    0|0
  • Ben feministlerden iğreniyorum

Bence feministler erkekleşmiş kadındır

Eşitliği bırak üstünlük gösterilerinde bulunurlar başıboş serbest herşeyi yapmakta özgür olduklarını her fırsatta dile getirirler

Kadınları savunmak veya sahipçıkmaktan biraz öte ve bunları yapan erkeklerde var sadece kadınlara has bir durum yok yani

bir meydanda imdat saldırıyor desinler dediği anda o saldıran herifi öldüre bilirler o derece

1|0
    0|0
  • Degilim ve olmak gibi bir dusuncemde yok. feminizm guya kadin-erkek esitligini savunur ama her defasinda feministlerin erkekleri asagiladigini goruyorum ve bu yuzden de feminizme olumsuz bakiyorum

1|0
    0|0
  • Eşitlik diye diye kadınları erkeklerden üstün gören anlayıştır feminizm... Bence de eşit olunmalı o ayrı konu.

1|1
    0|0
  • Hayir

1|0
    0|0
  • Hayır değilim.

1|0
    0|0
  • Feminist misin? Sormak istediğim bir kaç soru var cidden cevaplayabilecek bir kaç feminist var mı ya da?

1|0
    0|0
    • :) yanlış bir tavır hissetmedikçe yapılmaz genelde durduk yere yapanı gördüysen benim gibi daha başlardadır ve tam kavrayamamıştır büyük ihtimalle. Onun için pek takılma. :) umarım bir farklılık gerçekleşr.

• @_-dreamcatcher-_ Sen kavrama yolunda iyi gidiyorsun belli ki.. Sadece merak teşkür cevaplar için.. :)

• ben feministim

3|0
    0|0
  • Evet feninistim

2|0
    0|0
  • kesinlikle karşıyımm

1|0
    0|0
  • feminizmi desteklerim ama feminazilerden nefret ederim

1|0
    0|0
  • Eski Türkler'de feminizme çok önem verilirdi

1|0
    0|0
  • Degilim ama. Bir ara kotu kotek. yocekdik femnistlerden de ucuz yirttik 😂

1|0
    0|0
  • Benden olmaz bence o 😂😂👊🏼

1|0
    0|0
  • değilim ve oldukça saçma bir hale gelmeye başladı. Özellikle Türkiye'de

1|0
    0|0
  • Feminist değil, militaristim.
    Sizler bizi iyi tanırsınız:)

1|0
    0|0
  • hayır Erkek hakları aktivistiyim

0|0
    0|0
  • Hayır mizojinim :)

0|0
    0|0
    • Neden mizojinsiniz

• Kadınlar canımı yakmasaydılar Mizojin olabilir miydim? Herkesin başına güzel insanlar denk gelmiyor işte.

• dünya tarihinin en ahmak ve en salakça akımlarından biri...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 28

• Feministlik demiyelim fakat bende kadın ve erkeklerin adalet bakımından birbirine eşit olmasını savunuyorum. Kendime ait düşüncelerim var bu konuda :D

3|0
    0|0
  • Eşit olduğumuzu her firsatta file getirir ve kendi haklarını savunurum. Kadına yönelik bir eylem olduğunda da susmam ama kendimi feminist olarak tanımlamiyorum.

3|0
    0|0
  • Feminist olma yolundayım ama erkek düsmanı olanlardan degilim benim için tüm canlılar fazlaca değerli.

3|0
    0|0
  • Katı kuralcı değilim bu konuda ama hemcinslerimi ezdirmem ve çoğu zaman haklı olduğu bir durum görürsem kadından yana kullanırım şansımı.

1|0
    0|0
  • Hayır asla. Kadın erkekten üstündür <3

2|1
    0|0
  • evet

3|0
    0|0
  • anti feministim.

1|0
    0|0
  • Hayır değilim. Evde kalmışlar topluluğu

1|0
    0|0
  • Tam anlamıyla feministim diyemem ama asla bir kadının küçük düşürülmesine, aşağılanmasına seyirci kalmam.

1|0
    0|0
  • Takmıyorum kanka. Siyaset falan bana göre degil

1|0
    0|0
  • Toplumda feministlik erkeklere karşıtlık olarak algılanıyor ve erkeklere karşı şiddet eğiliminde bile bulunabiliniyor bazen.
    Eşit haklar demeyelım de aradaki adaletin sağlanmasından yanayım ben.

0|0
    0|0
  • evet

2|0
    0|0
  • Feministim.
    Ama memelere özgürlük fasafisosu saçma geliyor bana. Ozaman pipimizde olsun. Yaradılış olaylarını karıştırmamak gerek.

0|0
    0|0
  • Valerie Solanas tarzı feministim çünkü biz daha üstünüz

1|0
    0|0
  • Evet

1|0
    0|0
  • O fenistim diyenler kendiyle celisiyor ☺

0|0
    0|0
  • evet

2|0
    0|0
  • Evet

1|0
    0|0
  • Değilim

0|0
    0|0
  • Aşırı derecede değilim

0|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Feministim

0|0
    0|0
  • Kadın ve erkeğin eşit olduğunu savunuyorum. Fakat feministlik erkek düşmanlığı gibi görülüyor günümüzde aslında öyle değil.

0|0
    0|0
  • Hayır.

0|0
    0|0
  • Asla! Erkek üstün ve kaslı ama bir kadınla karşılaştırılmamalı diyom

0|0
    0|0
  • Feminizmi doğru buluyorum

0|0
    0|0
  • ben öyleyim tabii ki erkeğin üstünlüğü ne? kadın olmasa hiçbir şey olmaz