Eşcinselliğin hastalık olup olmadığı bir kenarda dursun size göre transseksüellik bir hastalık mı?

Bana göre hastalıktır ve bunun tedavisi cinsiyet değiştirmektir.
Transseksüelliğin ne ölçüde hastalık olarak değerlendirilmesi gerektiği, kesinlikle çok tartışılan bir konudur. Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) uluslararası hastalık sınıflama ölçütü ICD-10’a göre bir cinsiyet rahatsızlık türü olarak tanımlanmaktadır. Tedavisi de cinsiyet değiştirme ameliyatıdır. (Wikipedia'ya göre)

• Hastalıktır cinsiyet değiştirmelidirler
    25% (1)17% (1)20% (2)Oy Ver
  • Hastalıktır cinsiyet değiştirmemelidirler
    0% (0)33% (2)20% (2)Oy Ver
  • Hastalık değildir cinsiyet değiştirmelidirler
    25% (1)17% (1)20% (2)Oy Ver
  • Hastatık değildir cinsiyet değiştirmemelidirler
    50% (2)33% (2)40% (4)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

5|1
3|2

En İyi Kız Görüşü

• cinsiyet değiştirmek değil düzelttirmek. Değiştirmek diyince taşlıyorlar sjsjsj hastalık tedavisi olan bir şeydir. Ama bu konu hakkında bir şey diyemicem. Eşcinsellikten daha farklı :\

0|3
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• ne eşcinselik nede translık hastalık değildir özelikle transler gerçek transa hormonları ona göre gelişir zaten sesi flaan

0|2
    0|0
    • Eşcinsellik Dünya Sağlık Örgütü tarafından hastalık olarak görülmüyor ancak transseksüellik hastalık olarak görülüyor ve tedavisi de cinsiyet değiştirme ameliyatı olarak görülüyor.

• tabiki değiştirmessi uygun ama o kadar uygunmu sanıyorsun :D ve hiç biyerde o insanları çalışırmıyolar sonra kendilerini satıncada adları kötuyo çıkıyo ne yapsınlar?

Kızlar Ne Diyor 2

• Transeksüellik aslında acı vericidir. Çünkü istemediği bir vücudu taşımak zorundadır bu insanlar. Çok ciddi ameliyatlara girip kendi kimliklerini taşıyan bir vücuda ulaşmak isterler ki bunun için ölümü bile göze alırlar.
    Ne yapmaları gerektiği de kimseyi ilgilendirmez (!)

0|2
    0|0
  • Değıl bunlar hastalık degıl aslında bakarsan ruhsal olarak anlarsın cevap çok ben erkek gıbı hıssedıyorum ve olası kız olarak dogdum ve erkek gıbı gıyınemıyorum dıye dun hungur hungur agladım lutfen saygı gosterın anlamıyorsanız bıle.

0|2
    0|0
    • Seni kıracak bir şey söylediysem özür dilerim affedebilecek misin beni😞

• Teşekkür ederım bızden olan herkes acı cekıyor ve cıdden cok zorlanıyor.

• Rica ederim aynen haklısın

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...