''Ramazanda içki içiliyor'' diye Cihangir'deki barın basılması ve saldırılması hakkında ne düşünüyorsunuz?

İstanbul Cihangir'de bir mekanda düzenlenen "Radiohead" etkinliğine "içki içildiği" gerekçesiyle taş ve sopalarla saldırmış. Bu yobazlar hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

• Şerefsizlik, yobazlık, derhal sınır dışı edilmeliler
    31% (16)34% (25)33% (41)Oy Ver
  • Yanlış gereken ceza verilmeli
    46% (24)30% (22)37% (46)Oy Ver
  • İyi yapmışlar
    23% (12)36% (26)30% (38)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
20|29

En İyi Kız Görüşü

• Bir kisi daha bu saldırıyı müslümanlığa yorup, bunun için islamı kötülerse harbi yaşadığım ülkenin insanlarının zekasından şüphe edicem. Biri alkol içen vatandaş diğeri onlara saldıran insanlar. Alkol dinimizde yok. Öyle insan katletmekte dinimizde yok. Bunların ikiside islamdan uzak. Din araya katılmamalı bile. Sokağa elleriyle şişelerle dokulen insanlarıda o insanlara isteyerek zarar veren yaratıklarıda savunkuyorum. Iki tarafta haksız. Islamı katmadan cezalarını ceksinler.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• yanlış şeyler bunlar. kimse kimsenin namazına karışmıyorsa, kimse kimseninde içtiğine karışamaz. toplum bu konuda aydınlatılmalı. biri ya da birilerinin gazına gelerek bu şekilde hareket edilmesi, ülkede ne denli cahilliğin ön planda olduğuna işarettir...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 19

• tabi ki de doğru değil. ahmakça bağnazca ve alçakça. kimse ilam dininin mensubu olmak zorunda değil. noldu alkol alıp karına kızına mı sarktı? 18 yaş altında çocuk gelinlere çıtları çıkmıyor, ensar vakfında tecavüze uğrayan küçük ERKEK çocuklara sesleri çıkmıyor, koreli bir adam alkol alınca dayak yiyor. Bu mu islam bu mu hoşgörü dini?

0|1
    0|0
  • Gereği yok

0|0
    0|0
  • Hayır o saldırganları alıp taşlayacaksın

0|1
    0|0
  • Kesinlikle utanç verici bir olay

0|0
    0|0
  • Doğru bulmuyorum

0|0
    0|0
  • Kesinlikle doğru bulmuyorum. Herkes inanmak veya ibadet etmek zorunda değil. Yaptığı davranış beni rahatsız etmiyorsa, umrumda olmaz.

0|0
    0|0
  • Eskiden müslüman = dindar
    Şimdi müslüman = cahil, yobaz,...

1|0
    0|0
    • ne alaka ya herkes haddini bilse sorun olmaz

• Müslümanlar keşke haddini bilse
      Mübarek ramazan ayında orucunu tutup Kur'an-ı kerim okusa
      Herkesin inancı kendine dese arkadaşımın dediği gibi
      Allahtan korkmam günahım yok kendini Allah sanan müslümandan korkarım beyni yok

• Müslümanlığı kotulemek,, kötü anlatmak amaciyla yapılmış provokatif hareketler,, Allah islah etsin

0|1
    0|0
  • İçki şişelerini bir taraflarına sokmaları gerekiyordu ordakilerin.

1|0
    0|0
  • biz müslümanız. ne alkol en uyuşturucu ne başka birşey bilmeyiz burası müslüman ülkesi diye hala düşünen kendini bilmez 3-5 salak ahkam kesiyor hepsi bu..

0|1
    0|0
  • süper olmuş devamı gelir inşallah

1|0
    0|0
  • Tabiki hayir

0|0
    0|0
  • ülkeden sürülmeliler

0|0
    0|0
  • Ne var ya yaparasa bile diğer dünyada bulsunlar. Basmaya gerek yok. cahilce

0|1
    0|0
  • Ya bak o kadar yogun olmus ki disariya tasmis insanlar e ellerinde biralar falan insanlarda sinir olmus ama saldirilmamasi gerekiyordu polise soylenip nazik bir uyari yeterli olurdu ama insan orucluyken pek normal dusunemiyor

0|0
    0|0
    • Sultanahmetteki restoronlarda. 24 alkol iciliyo neden oraya kimse bişey demiyoda taksim bazılarına girip batiyo

• @Yanlzadam anlayamadiginiz nokta orası restaurant bu konu ise insanların ramazanda icki iciyorsunuz demelerinin altinda sokaklarda ellerinde alkol olması ve içilmesi

• Herkes ne yapıyorsa yapsın kime ne.

0|0
    0|0
  • Bilerek yapilmistir islamiyeti kotulemek amaç

0|1
    0|0
  • Herkesin günahı sevabı kendine. Ayrıca sınır dışı için yabancı ülke vatandaşı olmaları gerek :)

0|0
    0|0
  • Iyi yaptilar ohh oyle g ote boyle yarrraaak

0|0
    0|0
    • sana da yaparlarsa bir gün şaşırma o zaman

• Bak kardeşim ben humanizmden, kardeslikten yanayim vandalliga karsiyim fakat bu serefsizler normal aylarda yapmadiklarini ne hikmetse Ramazan'da inadina inadina kotu niyetle yapiyorlar ve ulkemizde hayvan cok. Bu hayvanlari da l hesap edecekler, oyle kiskirtmayacaklar sonlari boyle oluyor sonra hicbir taraf da kazanmiyor, yedikleri dayakla kaliyorlar

Erkekler Ne Diyor 28

• Onların müslümanlığını yerim alakası yok müslümnalıkla bence

0|1
    0|0
  • iyi yapmışlar diyen 10 tane abaza dışarıda sokakta karının arkasından yürüyüp her türlü lafı atıp popona bakar buralarda Dindar ayağı takılır en çok ta bu komik geliyo.

1|1
    0|0
  • bakın islamcılardan bir bok olmaz. Adamların bu dünyaya verdiği ne var? ben cevap vereyim medeniyetsizlik. Adamların şiddetten başka yapabildiği bir şey yok. bir sanat etkinliği mi? bir entellektüel birikim mi? aptal hocaların peşinde hikaye gibi öğrendikleri dini yalan yanlış yaşayıp cennetin 7. katına gideceklerini zanneden bir sığırlar ordusu. o yüzden siz siz olun islamcı görürseniz kaçın.

0|1
    0|0
    • kaç tane gerçek müslüman tanıdın camii hocaları bile düzgün değil bu ülkenin? biz ne zaman birinin dinine karıştık fatih sultan mehmet han özgürce yaşatmadı mı dinlerini onları anlamak için incil araştırdı kilise yaptırdı onlar için dünyada dinlerin en rahat yaşadığı zaman osmanlıda geçek şeriatın uygulandığı zamn dı !

• Bu rezaleti yapanlarin hayatinda ne kadin nede içki vs gibi tatlara ulaşamamak gibi eziklik duygulari var.. kiskandiklari için yapabildikleri tek şeyi yaptilar. küfür ve dayak.. ama böyle ölecekler. hep birilerini. hayatinda ki rahatliği kiskanarak.. saygi duymayi beceremeyen insanlar pardon yaratiklar nefes almasinlar bu ülkede.. ölsünler ve mümkünse dirilmesinler..

0|1
    0|0
  • heleki ramazanda içmek hoş değil. keşke içmeselerdi. fkat kimse kimseye bu şekilde karışmak zorunda değil. belkide o saldıran insanalrın kalpleri fesat oruç tutuo. milletim karısının kızının popona bakıo. eee? bunlar ne olcak? bu seferde o içki içenler bunların kafasında o bira şişelerini kırmaları gerek.

0|0
    0|0
  • eğer her içki içilen yer baslcaksa taş üstünde taş kalmaz

0|1
    0|0
  • Abi oruç tutuyorsanız kendinize tutuyorsunuz bizene ya ya aç kal Çok yaşa umrumda mı sanki saygı duyun diyorsunuz birde gidip cami önünde mi içtik arkadaş nedir bu hareketler nasıl bir yobazlıktır bu bıktık artık basın gidin lan suudi arabistana islamiyetinizi yaşayın laik ülke lan burası

0|1
    0|0
  • mekan sahibi gerekli hukuki islemleri yaptirmali... herkes dinini kendi cevresinde yasamayi ogretmeli... bu mekani basanlari ulkesi veya feodal toprak agasi degil... sen oruc tutuyorsan tut baskasine karisamazsin...

0|0
    0|0
  • bence yanlış kapalı alanda içiyorlarsa sorun yok herkes allah korkusu taşıyacak değil allah zaten onların belasını verir 4. murat zamanında kafalar kesilmiş içki içmesinler diye durdurulmuşmu hayır yola devam etmiş

0|0
    0|0
  • Bu ülkede bunu gibi 50 milyon insan var evlerimiz basıp neden namaz kılmadın diye dövmelerini bekliyorum ben artık 2-3 yıla olucak böyle şeyler. bunların müslümanlıkları reklam hep reklam 2 tane fakiri yoksulu doyur desen banane der

0|0
    0|0
  • Sende varsan iyi yapmışlar 😄 Yoksa yapılan yanlış.

0|1
    0|0
    • ses çıkarmayınca bugün ona yarın bana öbür gün de sıra sana gelir merak etme. o çok sevdiğin kendini islamın savunucusu cengaverler olarak gören cibilliyetsizler yarın bir gün senin de bir yanlışını görüp saldırırsa o zaman da böyle der misin acaba

• Saldırı yanlış diyorum senin kafan basmıyor galiba. 😐

• herkesin birbirine saygı duyması gerekir terbiyesizlik, şerefsizlik, haysiyetsizlik bunların yaptığı kimin ne yaptığı onları ilgilendirmez

0|0
    0|0
  • birileri tarafından organize edilmiş olabilir , yapanlar cezalandırılmalı, ama içki içenlerde müslümansa cezalandırılmalı aziz mübarek ayda dikkat edilmeli bazı şeylere

0|0
    0|0
    • kimseye zararı olmadıktan sonra cezalandıramazsın

• benim böyle bir yetkim yok zaten sadece fikrimi söyledim, yani müslümanım deyipte oruç tutmayıp üstüne bilinen bir yerde içki içilmez İslama girişte zorlama yoktur ama girdikten sonra farzları yerine getirmek mecburidir , şunu da deyim bende günahkarım

• Yanlış gereken ceza verilmeli

0|0
    0|0
  • Artık gerçek islam bu olsun mk gerçek islam bu değil diye diye islamı bitirdiniz namıssızlar :D Orda olsam katliam çıkarırdım galiba.

0|0
    0|0
  • tanımıyorum kendilerini, içenleri de tanımıyorumi olayı da ordan buradan duyuyoruz sadece yorum yanlış olur

0|0
    0|0
  • Adamlar haksizda iyice poku cikti bu haberin artik

0|0
    0|0
  • Hoşgörü , Saygı , özgürlük , farklı tercihleri kabul etmek maalesef yok

0|1
    0|0
  • Karamandaki tacizlere sesi çıkmayan, sivasta insan yakanlar yobazlar yapmıştır, daha da birsey demeye gerek yok.

0|0
    0|0
  • Saldıran yavşaklar neden karamandaki olaya sessiz kalmislar acaaba

0|1
    0|0
  • Üzücü

0|0
    0|0
  • Gereksiz mudahale iyice sogutur insani dinden ve din dusmani insanlara malzeme olur bu yazik

0|0
    0|0
  • Eğer gerçekse yanlış tabi. İslamiyet hoşgörü dinidir..

0|0
    0|0
  • bir denge olması gerek

0|0
    0|0
  • Biraksinlar herkes istedigi goruse inansin onlara mi kaldi mk cahilleri

0|0
    0|0
  • Onların yaptığı doğru değil belki ama doğal olanı yasaklayanlar daha zalim esrar doğal bir madde ve Allah sizin için türlü türlü bitkilerde ve sebzelerde şifa vardır diyor ama kullar yasak ediyor Herkes özgürdür Hesabı Allah'a kalacak nasıl olsa

0|0
    0|0
  • Bunları yapanların müslümanlıkla alakası yoktur kesin. Bunları gören dingil tayfada islamcılar terörist der şimdi. Asıl onları o şişelere oturtmak lazım işte.

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...