En çok hissettiğiniz toplum baskısı nedir?

Benim en çok hissettiğim toplum baskısı , kadınların ikinci planda tutulmasıdır.

Ya sizin en çok hissettiğiniz toplum baskısı nedir?
En çok hissettiğiniz toplum baskısı nedir?

Güncellemeler:
Toplum baskısı hissetmiyorum diyenler , toplumun kendisisiniz çünkü :D
Bazılarınızın kafası bomba yalnız. Riskli ;)

0|2
7|26

En İyi Erkek Görüşü

• Din baskısı...
    Bende bir müslümanım fakat ibadetlerimi yapmam konusunda çevrede ciddi bir toplum baskısı söz konusu.
    Tamam bana laf, söz eden yok ama oruç tutmadığım için dışarıda marketten alışveriş yaparken ya da fırından ekmek alırken bile saçma gözlerle bakılıyor. Bende inatlarına aldığım ekmeğin ucundan kopara kopara dönüyorum eve.
    http://i.hizliresim.com/kvXM5q.gif

1|0
    0|0
    • Oha :D Kafa yapın aynı ben :P Şimdi '' dinin emrettiklerine uymazsan Müslüman değilsindir''ciler gelir yalnız. Haberin olsun :D

• İyi sen yapma :D

En İyi Kız Görüşü

• Cinsiyetçilik, kadının hor görülmesi, kadın haklarına gösterilmeyen özen.. Diledikleri hayatı yaşayan kadınlara etiket gibi yapıştırdıkları sözler..

1|0
    0|0
    • Evet. O etiket de ''İzmirli Cumhuriyetçi teyze'' şeklinde görülüyor maalesef. Dul kadın gezemezmiş öyle. E-benin namı.

Erkekler Ne Diyor 25

• Toplum baskisi mi? Toplum baskisi hissediyorsaniz sayet hayatinizda elalem ne der dusuncesi vardir, bunu bir kenara birakin oncelikle... bu sizin sorun olarak gordugunuz durum icinde gecerli, ben mesela kendimi baski altinda hissettigim durumlar genellikle kisisel is basarilarim , hepsi daha iyi olmak icin ve kendi gelecegimi iyi sekillendirebilmek adina olan seyler... bu sekilde dusunurseniz sayet toplum baskiniz felanda kalmaz dilerim bakis acinizi degistirir ve toplum baskisi olarak gordugunuz durumlari bertaraf edersiniz 😊

1|0
    0|0
    • Gecenin 3'ünde dışarıda gezebilir miyim sence peki ben :D

• bir kere sen kendini bu sinirlar icinde hapis goruyorsun , gece 3te gezen bir suru kadin var , burada sanirim biraz kendin ile alakali b durum var.. Ya da ailen.. ya da turkiye de son zamanlarda gordugumuz tacuz tecavuz olayi.. Sonuc olarak gece 3 te gezdin diye toplum baski uygulamiyor degil mi?

• Baskı zaten gözle görülmüyor. Duyuluyor. Teyzeler felan...

• Alkol iciyorsa yolludur
    Rahatsa, rahat giyiniyorsa yolludur
    Erkek arkadaşı varsa yolludur
    Akşam geç eve giriyorsa yolludur.

Kıt düşünceler.

1|0
    0|0
  • birinci planda tutalımda biz mi ikinci olak.
    şaka bir yana binlerce yıldır süregelen evrensel bir eril zihniyet eseri kadınlar ikinci planda hatta daha alt mertebelerde yer almıştır.

toplum baskısı artık eskısı gıbı belirgin değil.
    lgbt onur yürüyüşleri bile yapılıyor artık.
    millet bildiğini okuyor.

1|0
    0|0
    • Lgbt'den bana ne ki? Onlarla beni bir tutma. Tamam karşı değilim de uzak dursunlar benden. Beni onlarla aynı kefeye koyma rica ediyorum. Annem sigara içer benim. Dışarıda içerken hep bir yere saklanıp içiyordu. Dedim ben varım yanında yürüyerek iç. Yemin ediyorum , sakallı o sözde dinciler dışında kimse bakmadı. Onlar da s. kecekmiş gibi baktı. Ben de aynı tepkiyi verdim. Kadınlar ikinci planda. Geçen biri 'kızları itici yapan' diye bir bence yazmış. Oraya sokakta sigara içen kız koymuş. Kavga ettim hliyle. Sigara kullanmıyorum ama bu kızları ezme nedir. P. zevenk engel attı sonra. Biliyor çünkü hatalı olduğunu. Ama bunu yıkacağız var ya... Hepsinin kafasına bu önyargı ve toplum baskısını üstlerine yıkacağız.

• gülüm sen neden bana saldırıyorsun.
      ben yaşadığın yeri bilemem ya.
      benim dahil olduğum toplumda kadınlar sigaranın dıbını bulur, kimse yargılamaz.
      lgbt orneğini seni bir tutarak yazmadım toplum baskının bakış açısına ornek verdım.

• Ya kusura bakma :/ Hışımla yazınca böyle oldu :(

• alçak arap ırkının bu boş kültürü devam ettiği müddetçe kadınlar her zaman 2. sınıf insan muamelesi görecektir.

çok saçma ama her zaman her isteğimin hor görülmesi , dışlanmak , bir yerden sonra toplumun beni komple dışladığını düşünmeye başladım :)

1|0
    0|0
  • Musluman ulkelerin hepsinde kadin 2. sinif, ne kadar ironik.

1|0
    0|0
  • Din baskısı bir ateist olarak bu toplum içinde resmen eriyip gidiyoruz bizler
    zaten oldukça yobaz bir halka sahibiz oruç tutan bazı hırtolar yüzünden de kıyıda köşede yemeğimizi yememiz gerekiyor hatta iftardan sonra bile ne yiyip içeceğimize bile yobazlar karar veriyor bu durumdan nefret ediyorum.

1|0
    0|0
    • Ben ateist değilim ama Müslüman da değilim. Objektif bakarsak , onların önünde yememiz ayıptan başka bir şey değil bence. Biliyorum, bana da çok baskı uyguladılar. Ve gerçekten seni anlıyorum , maruz kalınan olayları onlara uygulamak istiyorsun. Ama , cehennem korkusundan dolayı dini olan insanlardan mantıklı bir şey bekleyemezsin değil mi? Sen boşver onları , iyi insan olmaya bak <3

• Öylede artık iş çileden çıktı cihangirde iftardan sonra kapalı bir mekanda müzik dinleyip bira içtiği için 20 kişi mekanı basıp adamları dövmüş gözleri önünde yapılan birşey değildi üstüne üstlük saldıran grup inanmıyorsanız saygı duyun demiş olaya baksana

• Herkes zeki olsaydı zekanın önemi olmazdı değil mi :D

• o ne dedi bu ne dedi

1|0
    0|0
  • Dar kıyafetler giyemiyorum birde şort tarzı kısa pantolon giyemiyorum etrafımdan dik dik bakanlar oluyor kızlar taciz ediyor özellikle bende giyemiyorum.

1|0
    0|0
    • Bacaklar sütunsa bakılır hani ;) ););)
      Şaka bir yana niye bakıyorlar öyle :D Çok mu ormanlık alan var :D

• Ha yaşa kız lafı ağzımdan aldın :D

• Evlilik baskısı :/ insanlar öyle bir sıraya konulmuş ki okul, iş, evlilik başka bir şey yapamazsın. Evlenmicem dediğim zaman herkesin tepkisini çekiyorum, "Aa, öyle olur mu öyle şey evlenmelisin." veya büyüklerim, "Ne demek evlenmeyeceksin? Evlenmek bize sünnet kılınmış. İş bulduktan sonra hemen evleneceksin." Belki de birisini bulup evlenirim ama bu kadar baskı yapılması saçma :/

1|0
    0|0
    • Evlenmek sünnet miymiş :DDDD Damardan vurmuşlar şimdi :P

• Alnından öpülür işte senin.

• Teşekkürler :) :)

• Mükemmel bir toplumuz bir kere bana hiç baskı yapmıyolla. Toplumumu seviyorum <999 Ama şey var bir keresinde montumun iç cebinde taşıdığım vişne reçelini görünce otobüste çok kızmışlardı onda baskı yapmışlardı bana:(((

1|0
    0|0
    • Diğer cebinde çilek reçeli olmadığı için baskı yapmışlar. Haklılar da.

• Hiç kimseyi takmamam , çevremdekileri yok saymam. İnatla üstüme geliyorlar hala.

1|0
    0|0
  • Azizim İlmi ters bilip ve bilmedikleri konularda yorum yapmaları.

1|0
    0|0
  • çevresel olarak bir baskı yok ama genel toplum yapısı içerisinde baskı hissettiğim konu kesinlikle cinsellik. Biraz gelişim gerekiyor bence toplumsal olarak bilinç anlamında bu yüzden baskı hissediyorum dönem dönem

1|0
    0|0
    • Cinselliği internetten öğrenen bir toplum olduğumuz ve ''sus ayıp''larla büyütüldüğümüz için normal statüsüne ulaşmış durum.

• toplumdan düşünce anlamında çok daha farklı görüyorum kendimi yani bu konulara ve bireylere özellikle kadınlara yaklaşım anlamında yani konuşulurken falan ama hep toplımdan cok farklı kalmak bir baskı yaratıyor bir de haklı olarak kadınların cekingenligi de belli bir noktada baskı oluyor. Kurunun yanında ben de yanıyorum yani

• Okulunu bitirbcalis baskisi

1|0
    0|0
  • Hep ağırbaşlı davranmak konusunda baskı çok oluyo

1|0
    0|0
  • Kesinlikle patates ve ip baskısı 😆

1|0
    0|0
    • Öfffff :( Abi ya :D:D

• Kaslı olmasan giderin var da işte.. :/

• Hahah peki 😂

• Yanlış anlaşılmam ve işin iç yüzünü öğrenmeden ön yargılı davranan insanların baskısı

1|0
    0|0
  • Ramazan ayında oruç baskısı genelde elalem ne der.

1|0
    0|0
    • Evet. Müslümanlara göre ya dinin içindesin ya dışında. Hastasan bile tutmak zorundasın. Niye? Çünkü din öyle emretti. Dini anlamayıp kalıplaşmış şeylerle gelince millet ya dini reddediyor ya da ateist oluyor.

• Supernatural de olsak öyle olma ihtimali vardı :D

• Ahahahaa:D:D:DD::D Valla doğru diyorsun :DD:D:D

• i don't know

1|0
    0|0
  • İnsanlara yararlı ol baskısı :D

1|0
    0|0
  • Erkekler ağlamaz sil göz yaşını :D

1|0
    0|0
  • Milletin ters ters bakması

1|0
    0|0
    • Sen de aynı şekilde bak :D Çok zevkli oluyor. O sana s. kecekmiş gibi bakıyor sen de ona. Göz zinası hep bunlar :DDD:D:

• Yaşadığım şeyi anlattım zaten. Niye kurgulayıp sana satayım?

• Millet neden bu kadar ters anlıyo herşeyi? Ben diyorum ki yakın zamanda böyle bişey öi yaşadın yoksa çevrende yaşanılan olay mı diye sorduk

• Aklı başında bir insan toplum baskısına maruz kalmaz. Kafan yere bakarsa boynun eğilir.

1|0
    0|0
    • Yanlış bilinen şeylerle baskı yapılsa peki , hatalı yine ben mi olurum sence?

• Hak veriyorum

1|0
    0|0
  • Akp ye oy veriyorsaniz yobaz arabistana gidin gibi lakaplar takilir. Burdan bu yakistirmayi yapan bir zikimi bilmeyen at hirsizlarinin gelmisini gececmisini... bunlarin kafa hic ayik degildir asil yobaz bu durzulerdir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Annem ve babamın şehir küçük tanınıyosan olmaz demesi kısıtlanmam bazen yapma bakarlar olmaz sen kızsın tabirleri ya bazen sek sek oynayasım geliyo sokaklarda yapamıyorum bazen sadece deli divane koşmak zıplamak ben olmak çıldırmak isithorum 😂😂😂 tuhum çocuksa kadın bedeni bir anlam ifade etmiyor

1|0
    0|0
    • Ben herkesin içinde zıplayarak giderim. Üniversite 3'üm. Okulda yapıyorum bunu. Kantine geçip 10 15 fosforlu kalemi önüme dizip 7 8 renkli yapışkanlı kağıtları ve makası önüme koyup ders çalışıyorum. Takma insanları. Bak ben üniversiteyi anasınıfına çevirdim utanıyor muyum :DD

• :DD:D: Tamam bekelrim benim bulunduğum insan sınıfına :P

• Geliceeeeem 😃😃😃

• Erkektir yapar ama kadin yapamaz cunku o bir kadin

1|0
    0|0
    • Çünkü öyle bir ayet indi. Ama haberimiz yok gizli ayet bu.

• Evet. Maalesef. Burada çok soru görüyorum öyle. Adam yazıyor kapalı istiyorum diye. Tamam ne istiyorsan iste bana ne. Ama parantezde 'bakire' yazıyor. Abi ben Müslüman değilim , bir erkek eli tutmuşluğum yok. Tüm feministliğimi üstüne kusup öldürmek istiyorum böyle var ya üüüfff...

• Genelleme yapamam ama cevremdeki arkadaslarimdan yola cikarak soyluyorum bana daga zararlari oldu namus ortude degil beyindedir

• Yok öyle bir baskı.

1|0
    0|0
  • kadinlarda açik kapali ayrimi mesala

1|0
    0|0
    • Evet o çok oluyor. Ya açıklar namussuz oluyor ya da kapalıların giyimine karışılıyor.

• Din ile ilgili konular

1|0
    0|0
    • Evet. Müslüman olmayan herkese 'ateist' damgası yapıştırılması var. İlk başta bunu yazacaktım da süslümanlar gelmesin diye yazmadım ^_^

• Aynen 👍🏼

• Kadınları bir bakış ya da gülüşle bile, namussuz konumuna getiren toplum baskısı

1|0
    0|0
Yükleniyor...