Çocugum din yok diyor. İşidi, çocuk istismarını, kadına şiddeti, zinayı örnek veriyor konuşuyoruz ama ikna edemiyorum?

çocugum din yok diyor. İşidi, çocuk istismarını, kadına şiddeti, zinayı örn veriyor konuşyoruz ama ikna edemiyorum.. yardım lütfen.. mantıksal açıklama istiyor tıkandım o beni ikna edecek neredeyse...

0|0
16

En İyi Kız Görüşü

• Haklı çünkü.

0|1
    0|0
    • bir hafta 10 gün oldu her akşam konuşuyorum ama tıkanıyorum...

En İyi Erkek Görüşü

• çocuğun senden zeki belliki. belirli bir din yoktur demek istiyor. yani yaratan var ve herşey onun emri altında olduğunu vurguluyor. lütfen çocuğun aklını karıştırma daha fazla. iyi ya da kötü olan şeylerin, din ya da dinlere bağdaştırılmamasını savunuyor. kendi halinde bırak. doğru yolu bulacaktır...

0|1
    0|0
    • iyide bu kadar insan yanlış bir o nun mu dedigi dogru...

• iyide hiç bir şey yapmadan oturmak dogru mu.. yani otursam dahi o gelip konuyu açıyor en son dün ramazanda içki içilyor diye bir restoranda çıkan olayın videosunu izletti internetten şok oldum... işte müslümanlık, islam bu mu diyor cevap veremiyorum..

• islam o demiyor. sadece ağzıyla Allah kelamını anıp, hal ve hareketleriylede bir hayli yaratandan uzak olan insanlardan bahsediyor. böyle bir çocuğun derslerininde iyi olmasına şaşırmamak lazım. müdür bey nasıl müdür olmuş bilmiyorum ama bilgilerini gözden geçirmesi gerek. bak babam beni ilkokul bittiğinde yaz aylarında yatılı kuran kursuna yollardı. lanet ederdim. arkadaşlarım dışarıda oynuyor, bense hapishanedeyim derdim. keşke benide anam babam döve döve kurana yollasalarmış diyor. ama zorla güzellik olmuyor işte olmuyor canım kardeşim olmuyor. Allahın bizden istediği şey, kendi irademizle doğruyu bulup o tarafa yönelmektir. aksi takdirde zorla yapılan ya da yaptırılan işler, gönülde kırgınlık bırakıyor...

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Erkekler Ne Diyor 5

• hangi din olursa olsun insanların yaşadığı dine bakarak onu yargılamak doğru değil. örneğin bir insan çıkıp ben hristiyanım diyip bunları yapsa suç hristiyanlığınmı insanın mı

0|1
    0|0
  • kaç yaşındaki çocuğunuz?

0|1
    0|0
    • 17 yaşında

• arkadaş çevresinden kaynaklanıyor ama

• Ateistlere karşı argümanlar oku istersen, ama hepsini duygularınla inanmak zorunda kalacak ve mantıklı bir şey söylemediğin için onun gözünden düşeceksin...
      Araştırmasını yapan bir gence benziyor, yengeye sakın çaktırmayın, dini şeyleri tartisin.
      Beyni filan da yıkanmamış gayet sağlıklı işte, beyni yikansa trip atar mantıksız ama duygusal şeyler söyler...
      Beyin yikanmaz , duygular yıkanır

• Mantığını kullanmaya başlamış

0|1
    0|0
  • Çocuk dediğin kaç yaşında?

0|0
    0|0
  • Cocuguna islam dininin musluman diye medyada gsterilenlerden cok farkli oldugunu anlat. Mevlanayi ornek verebilirsin

0|1
    0|0
    • iyi örnekler de veriyorum ama bin bir iyi versem o üç kötü veriyor... tıkanyorum..

• Cocugunda uzerine gitme bence zaten bilincli birisi olacak belki aman aman ibadet etmez ama namazdan dizleri curuyup paradan gzleri donenlerden daha cennetlik olacagi kesin :)

• amin cümlemizin.. yok sıkmamaya çalışıyorum.. teşekkürler...

Yükleniyor...