Sokak hayvanlarını besliyor musunuz onların karınlarını doyuruyor musunuz?

Şu sıcaklarda bir kap su koyun evinizin önüne insan bile susuzluğa dayanamıyor onlar için baya zor olsa gerek üstünüze düşeni ne kadar yapıyorsunuz :)

Sokak Hayvanlarını Besliyor Musunuz Onların Karınlarını Doyuruyor Musunuz ?
#pilavüstü #SokakHayvalarınıKoruyalım #SokakHayvanlarınaDestekolalım

15|7
45|41

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• geçenlerde bir kedi gördüm fabrikanın içinde gittim hususi süt aldım bir kaba koydum içti ve gönlüm rahat etti denk gelirsem yapıyorum yalan yok onlarda bir can taşıyor sonuçta

1|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 44

• Yeşillik evin etrafı su koymuyoruz biz kaplara su yılanı da çektiği için annem koydurtmuyor.
    Kışın karda ekmek bulgur, pirinç kuşlar için köpekler de sebepleniyor.
    Bir ara doğum yapan 2 köpeği baktık mahallece 6 yavruları vardı ikisinin toplam kimi çalındı, kimini araba çarptı sonuç hüsran. Aç hayvan doyurulmaz mı ya?
    Bizim buraya hayvan atıyorlar bir komşumuz çok bakar diye hayvanlar bebek ağlaması gibi ağlıyorlar gecenin köründe ne korkular oluyor kış bile diye düşünmüyorlar.
    Hayvanı alıp bakmayıp sokağa atanlardan nefret ediyorum.

Yerlere hala sakız atan insancıklar da var tabi unutmamalı.

2|3
    0|0
  • Geçen annemle pazara gitmiştik. Dönerken kamyonetin üstündeki koyunları gördük. Annem mısır koçanları yesinler diye hayvanlara verdi. Gariplerim nasıl da yediler. Eve gittik, otları kopardık. İki tane leğen alıp yanlarına gittim. İki tanede kuzuları vardı koyun annelerin. Otları yediler, sonra leğendeki suları içtiler. Kim bilir kaç saattir o sıcağın altında bekliyorlardı. Canlarım benim ya.

1|1
    0|0
  • 4 Tane kedi ile yaşıyorum. Her ay 30 kiloluk mama alıyoruz. Tabi hepsini bizimkiler yiyemez. 10 kilo bizimkilere 20 kilo dışarıdakilere. Ayrıca suyu da gün aşırı değiştirmeye çalışıyorum. Sadece kediler değil, köpek kuş gibi diğer hayvanlarda nasipleniyor. Mahallenin çocuklarından çekiyorum ama maalesef. Suyu döküyorlar kedileri mama yerken kovalıyorlar. Ben çıkana kadarda kaçıyorlar. Yakalarsam birini fena döveceğim. Sürekli zile basıp kaçıyorlardı. Zili kestirdim onların yüzünden.

0|1
    0|0
  • Besliyoruz. Ama bazı insanlara bu batıyor. Koydugumuz su kabinin ustunu kapatıyorlar icmesinler diye, onlara koydugumuz yemegi yerlerken onlara taş atiyorlar , korkutuyorlar zarar veriyorlar. Insan demeye utandigim bu kalpsizler nasil bu kadar merhametsiz ve acimasiz olabiliyor aklim fikrim almıyor.

0|2
    0|0
    • Hayvanarı sevmeyen insanları hiç sevememiş sanırım onlar yaş kalpli

• Aynen umarım düşerler hayvanın ağzı yok konuşamıyor insan konuşuyor düşünüyor ama merhamet yok bize muhtaç hayvanlar

• Zaten bunu herkes algilayabilir olsa sokakta 1 tane ac susuz hayvan , insanlardan korkan kediler kopekler olmazdi.

• Yemek artığı vermem. Özellikle kemikler, hayvanların boğazına zarar verebilir.
    Hayvana yemek artığı vermek değer vermemektir.
    Arada yemek veririm. Zaten bu hafta kedi alacağım petshoptan.

0|1
    0|0
  • sadece su

0|1
    0|0
  • Hayvanlara yemekten kalanları veriyoruz ama bazen unutabiliyorum :/

0|1
    0|0
  • Tabiki de besliyorum evdeki minnakimin annesine 3 yil baktim sonra kizim dogdugunda eve aldim. 10 12 tane kedim var sokakta hepsi taniyor beni :) kopek olsa kopek de beslerdim

0|1
    0|0
  • Evet besliyorum, hayvanlara zarar veren insansılara da küfürler ediyorum.

0|1
    0|0
  • Tabii ki! Biz ailecek hayvanları çok seviyoruz ve her zaman dışarı çıkarken yanımızda mama bulunuyor. Nerede olursa olsun, yanımızda mama olmasa bile o hayvanı asla aç birakmiyoruz. Ekmek, peynir, zeytin Allah ne verdiyse hayvanın karnını doyurmaya çalışıyoruz. Suyunu veriyoruz. Ve tabii ki en önemlisi karnını doyurduktan sonra onu bolca seviyoruz :) bir hayvanın sevgisini kazanmak bu kadar basit ve bunun kadar güzel bir şey daha yok.

0|1
    0|0
  • Denk gelirsem minnak kedilerle ilgileniyorum

0|1
    0|0
  • Evett

0|1
    0|0
  • Almanyada sokak hayvanlari olmaz ama türkiyede köyde cok fazla köpek dolasir. Birlikte yiyoruz desem yalan olmaz 😂 Bu yüzden evimin önünden ayrilmazlar. Cok hosuma gidiyor

0|1
    0|0
  • Balkona su koyuyoruz bide kucuk ekmek kırıntıları. Onun disinda hep apartmanin yaninda takilan 5-6 kedi var ben de dahil apartmandaki 2-3 kisi hergun yemekle su indiriyoruz.

0|1
    0|0
  • evet elimden geldikce ama keske herkes yapsa

0|1
    0|0
  • Besliyorum hepsi benim bebiklerim

0|1
    0|0
  • Evet, migrosta sokak hayvanları için mamalar satılıyor ufak onlardan alıp çantamda bulundururum ve çok işime yaradı

0|1
    0|0
  • Kapımıza bir kedi musallat oldu ne yaparsak yapalım gitmiyo/: mecbur doyuruyoruz artık😂

0|1
    0|0
  • Bişey yapmıyorum

0|1
    0|0
  • Yapmiyorum ama yapmak istiyorum evdekilerin alerjisi var tuye falan

0|1
    0|0
  • Denk geldikçe besliyorum yavrucukları.

0|1
    0|0
  • Ben kendi karnimi doyuramiyorum bea 😀

0|1
    0|0
  • Besliyorum mahallemdeki hayvanlari.

0|1
    0|0
  • Elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum.

0|1
    0|0
  • apartmanın etrafında dolananlar var apartmanca onlara bakıyoz

0|1
    0|0
  • Her sabah ve akşam sularını yeniliyorum. Çantamda da daima paket minik mamalardan taşırım.

0|1
    0|0
  • Elimden geldiğince ilgileniyorum

0|1
    0|0
  • Evet bizim garaja evlerini kurdular resmen

0|1
    0|0
  • Ben her gün gider mama ve su bırakırım yavrucuklarım benim ❤️

0|1
    0|0
  • Evet antalya gibi bir yerde su bulmak zor olduğundan yazın yanımda onlara hep su taşırım :)

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    14

Erkekler Ne Diyor 40

Yükleniyor...