İstanbul'da "Ramazan'da içki içiyorlar" saldırısı, hoşgörü tek taraflı mı olmalı?

Ben hiç "neden oruç tutuyorsun, al şu sarmaları ye yoksa seni öldürürüm" diyen garip insanlar tanımadım. Ama bir Ramazan klasiği haline gelen köşe başı dayaklarını çok gördü bu gözler.

Biz ne hale geldik, nefret dolu ibadet ne zaman ibadet haline geldi? Yazık diyorum halimize.

1|0
8|42

En İyi Erkek Görüşü

• Bir suc
    Bir hirsizlik
    Bir serrefssizlik
    Bir kahhpelikleri ortaya ciktiginda ne yapiyorlar

Kendi peydahlaidiklari paralel uydurmasina camuru atiyorlar

Okadar sahsiyetsiz karakyersizler ki merto turizm skandalini bile paralel dediler

Yakinda bu is de paralel isi der kapatirlar

En iyi yaptiklari is pisliklerinin ustunu ortmek

Sozde Hurriyet diyerek bas ortusu diyerek geldi dini somuren kullanan insanciklar ama asil baskiyi kendileri yapti

Isteklerini yaparken ozgurduler ama tersi durumlarida caktirmadan SALAK YERINE KOYARAK uyguladilar
    Ickinin icilmesi gereken saat 22:00dan sonra satisini yasakladilar

Gece erotik filmi yasakladilar
    Gencler bosalamadi belkide tacize uyrayan kizi taciz eden erkek gece acik kanaldan film izlese bosalsa o kiza dokunmayacak dokunmayi istemeyecek ti

BIR ULKEYI SEFALETE COKUSE SURUKLER DINCILIK

DINI SOMUREN KULLANAN INSAN ALLAHTAN BILE KORKMAZ O DINI KENDI CIKARI ICIN KULLANANDIR
    AMA DIN KULLANILMAK ICIN GELMEDI IBADET ICIN GELDI

ALLAHIN ENNNN BUYUK GAZABI DINCILERE OLACAK BUNU BILMEK ICIN DIN ALIMI OLMAYA HIC GEREK YOK

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Hocaların biri bile televizyonda söyledi duydum adam oruç tutup içkiyle açabilir diye. Ecrini de söylemişti de.

Saygı tek taraflı olmaz karşılıklı ama bunun üstüne misilleme diye sözlükte içki alemine çağırıyor ergenler bu kısmı da hoş değil.

Şİddete karşıyım bu durumu da tasvip etmiyorum hele bugünlerde de iyi olmuyorsak ne zaman iyi olacağız?
    Adam içki içiyorsa devletin ya da yerel yönetimlerin işi vatandaşın değil.

1|0
    0|0
    • Oruç tutup ickiyle acmak mi? Herseyi isinize geldigine yoruyosunuz. Icki icmenin gunahligini da gectim orucunu ac diyo diyosun. Islamı yanlis tanitma yanlis fetva verme veriyo gibi gozukturme verenlerede dogruymus gibi yayinlama

• @Koltukmukoltuk İşte karşılıklı saygı buna katılıyorum ben de ama her kesimden kendini bilmezler var bunu dindarlara ya da diğerlerine bağlamadan yapanları kınayıp yolumuza bakmalıyız sadece bu soru değil aynı bu konuda kaç soru sorulmuş kimisi ''ilk linç girişimi '' bu kafalar da sadece kendilerine özgü.

Hayırlı iftarlar ortak noktada buluştuğumuza sevindim aynı taraftayız neticede dünya görüşlerimiz biraz farklı kardeş.

• Bencede sizede hayirli iftarlar

Erkekler Ne Diyor 41

• Sizde yakaladığınız yerde eşşek sudan gelene kadar döverek yemek yedirin. Belki o zaman bir şeyleri anlar kazmalar :D

4|2
    0|0
  • Oruç tutmakla müslüman olunmaz önce tutana da tutmayana saygısı olması lazım içen içer zorla tutturamazsın o sana zorla hareket yapmadıktan sonra saldırmaya hakkın yok öbür türlü saygı ve hoş görülü olmucaksa kedi ve köpekte aç kalır akşama kadar bir şey vermezsen insanın hayvandan ayrılması lazımken hayvanlaşması acayipime gidiyor yazıklar olsun

3|2
    0|0
  • Belki adamlar müslüman değil şeriatte dahi müdahale edemezsin müslüman olmayana bu şuursuzlar yüzünden millet dine imana sövüyor

2|3
    0|0
  • İslam hoşgörü diniyse..
    birisinin ne yaptıgına takılmamak lazım
    birisi orucu kendisi için tutar başkası için degil
    insanlardan bu yüzden saygı beklemek saçma

1|0
    0|0
  • Yav içenler içsin sizene anasını satim ne mal heriflersiniz harbi Allaha hesap verecek olan o size ne oluyo? Gidin kendi işinize gücünüze bakın. O adamda zaten utanma felan yok oruçlu insanların olduğunu hesap etmiyor su bile içiyorlar o bide iyice aşmış alkolde içmiş ama yine kendi terbiyesizliği ve Allah ile onun arasında biri çıkıyo yok hayvan namaz kılmıyo hayvan , demek namaz kılmayanda hayvan o zaman diyo biri çıkıyo o şöyle yapıo bu böyle yapıo diyo ulan var ya alacan sopayı kafaya göze yen mi yemen mi bir girişecem sanane anasını satim her koyun kendi bacağından asılır sen mi kurtarcan adamı cehnneme gidince ya da sen mi giricen beraber cennete giderse? Zaten öfke doluyum şu maç yüzünden çatcak yer arıyom.

0|0
    0|0
  • Muharrem ayında da oruç tutanlara kafir diyen zihniyettir bu. İnsan saygısı ve sevgisi yoktur. Oruç derler ama nefisleri yoktur. Ben bunlar ile aynı cennete gideceksem, al cenneti çal başına.

Bir yanda gül renkli şarap şirin sevgili
    Öte yanda iki yüzlü dincilerin zilleti

0|0
    0|0
  • Kimse kimseye sen oruc tut yoksa oldururum demez zaten
    Senin dedigin sekilde saygi şekli yok onlara saygi duyalim ulu orta icsinler başkalarina saygi duyalim sokak ortasinda skişsinler digerlerine saygi duyalim sokak ortasinda şiddet uygulasinlar birbirini öldursunler %98 musluman olan bir ulkede bir zahmet onlar tutanlara saygi duysunlar
    Bunlari soylerken aşiri dinci kafasiyla soylemiyorum ben 11 ay boyunca icen 1 ay orucunu tutan ahmagin tekiyim ben bunu bu kafayla soyluyorum
    Saygi saygi iyice boku cikti mesele icki icmeleri degil milletin gozune soka soka yapmasin kimse

0|1
    0|0
  • Ümmetçi tayibin şeriatçı bebeleriyiz hüloğğ

0|1
    0|0
    • tayyibin sözde müslümanları olabilir onu bilemem ama ümmetçi ve şeriatçı biri böyle yapmaz emin ol

• bence bilinçli yonlendirilmiş kişiler bunun devamı toplumsal bir çatışma ya dönuşebilir şahsen ben oruc tutuyorum ve muhafazakar bir bölgede ikamet ediyorum bırak mekanları yolun ortasında yıyıp içenler var kımsede bişey demiyor bu olayda bir yonlendrme var gibi

0|0
    0|0
  • İyi dövmüşler ama heaa :D awefwf

0|1
    0|0
  • Valla herkesin yaptığına saygım var , karışamam hakkim değil yanımda ben orucluyken yemek yiyen sigara içen insanlar oluyor ben mutlu oluyorum kendi adıma nefsime hakim olabiliyorum diye neden tutmuyorsun diye sormuyorum herkesin kendi görüşü düşüncesi , saygılı olmak gerek ama uluorta yapinca bizim millet hemen sinirleniyor

0|0
    0|0
  • Sozde oruclular ama ağizlarina küfür sakız olmuş. Bunların orucundan ne hayır gelir. Şehir eşkiyaları.

0|0
    0|0
  • valla nefretle alakası yok müslüman mahallesinde salyongoz satılmaz

0|1
    0|0
  • 11 ay her boku yiyip de 1 ay açın halinden anlıyacam diyip halkın burnundan getiren yobazlar bunlar ülkemizde bu tür olayları savunan zihniyetler var malesef bu zihniyet 45 çocuğa tecavüz gibi korkunç olaylara sesini çıkarmayan tipler çok görmüyorum artık turist duasına devam ederler

0|0
    0|0
  • kim ne halt yerse yesin banane

0|0
    0|0
  • Sağ kulvardan atılan bira şişesi kafaya isabet ediyor skor:4-0 Futbolu maçı bırakın üzülecekseniz buna üzülün arkadaşlar. Daha insan gibi yaşayamıyoruz empati yok saygı yok. Maç senin neyine...

0|0
    0|0
  • müslümanlar islam dinine hiç yakışmıyor...

0|0
    0|0
  • Şöyle adamlar bana hiç denk gelmiyor. İçerim istediğim gibi kimse de karışamaz. Hadi karışsın da anasını karısını pavyona satıp tekerlekli sandalyeye mahkum edeyim onu.

0|0
    0|0
    • sakin ol şampiyon klavyen ateş ediyor ama bu ateş adamlığını değil kolpalığını gösterir

• @jix67 büyük şov yapmak istmeem başım ağrır ama eğer illa benden birşey istiyorsan adresini ver, ruhsatsız belçika brownin tabanca göndereyim :)

• senin gibi korkusuz sünnetine çok büyük adamlar katılmış birine başım ağırır gibi korku içren cümleler yakışmıyor. ruhsatsız silahında belinde kalsın büyük şovu sevmeyen abim

• Genelde vasıfsız tiplerdir bunlar.. aklı başında işinde gücünde fikir sahibi müslümanlar uğraşmazlar böyle şeylerle

0|0
    0|0
  • her ramazan da hoşgörü dindarlardan beklenir nedense.. her dini konuda dindarlardan beklenir, dindarlar da hata yapar, dindarların da hassas olduğu konular da neden hoşgörü unutulur?

0|0
    0|0
  • Rezalet başka birşey değil

0|0
    0|0
  • Cahil toplum olduk

0|0
    0|0
  • Sonra müslümanları niye sevmiyon derler bide

0|0
    0|0
  • Saldırmak, dövmek tabi ki yanlış. Ama bir toplumda çoğunluk bir şey yapıyorsa azınlık da onlara saygı duymalı. Yani çoğunluğun oruç tuttuğu bir yerde tutmayanlar biraz hareketlerine dikkat etmeli.

0|0
    0|0
    • sebep? tanrı fakir insanları anlayın diye oruç tutmanızı istiyor iradene sahip olmak zorundasın ben sen neden oruç tutuyon diyor muyum yoo? dişaridaki fakir sen yemekleri löp löp götürürken neden yiyorsun dedi mi? oruç tutuyorsan sevabını kendine alıyorsun beni ilgilendirmez bence sen oruç tutuyorsan pek dışarı çıkma dört duvar arasında kal ki sahip olamadığın iraden yüzünden sıkıntı çıkmasın koçum haydi eyv

• @Jaqu-Oo Çoğu insan rahatsız oluyor ki içki içenlere saldırılar oluyor ve halk da bunu destekliyor. Tamam ben dayanabiliyorum ama herkes dayanabilecek diye bir şey yok. Adam belki normal orucunu tutabiliyor ama önünde bir şey yiyip içenlere dayanamıyor ben onların da hakkını savunmak zorundayım. Sana demokrasi ve özgürlük çalış demiştim çalıştın mı?
      Eğer bilmiyorsan gene anlamayacaksın çünkü :D
      Bu sıcakta oruç tutup bir de aşağı koltuk indiren arkadaşının yanında su içiyorsan o senin kendi karaktersizliğin bir şey diyemem :D Ama sürekli nefs meselesi deyip durma gören de insanların orucunu anlamlı hale getirmek veya zorlaştırmak için yiyip içtiğini düşünecek :D
      Nefs meselesiymiş bilmem neymiş bunlar seni ilgilendirmez sen sadece çoğunluğa saygı duyacaksın hepsi bu.

• tamam siz rahatsız olmaya devam edin uğraşamıycam :d haydi iyi günler

• Camiden çıkıp diri diri insan yakanlardan farkları yok

0|0
    0|0
  • Oruç tutan bir karıncayı bile incitemez.
    Yanlış söylemleri ve uygulamaları örnek sayarak bir yere varamazsınız,
    ya da varırsınız ama vardığınız yer doğru yer olmaz...

0|0
    0|0
  • Herşeyin olur bu memlekette

0|0
    0|0
  • sözde şimdi bunlar müslüman yarın yine ibadet edecekler sözde kalpleri b. k bağlamış

0|0
    0|0
  • Benim yorumum ne ara kaldırılmış ya ellerine sağlık tekrar

0|0
    0|0
  • Carpilacaklar

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    11

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 7

• Şiddete hayır diyorum her zaman

1|0
    0|0
  • Her oruc tutan musluman degil ayni zamanda namaz kilanda ben neler gordum neler bazisi icten yapmiyor gostermelik yapiyor

0|0
    0|0
  • Ooo dini yine çok yanlış yaşayan dangalak kesim, alırım bir dal

1|0
    0|0
  • Bu ibadet mi şimdi Allah ıslah etsin ya.

1|0
    0|0
  • aynen tek taraflı.. hiçde farklı değilmişler, bize zulüm zulüm yapıyorlar diye gelip hem ülkenin hemde islamiyetin içine yaptılar..

0|0
    0|0
  • halk resmen dörde ayrıldı. bir inanmayanlar. iki inanıp tutmayanlar. üç inanıp tutanlar. dört baskıcı islamcılık bunlar yüzünden yapacakları varsa bile yapmayacaklar artık madalyalarını vern bu kişilerin hakettiler

0|0
    0|0
  • Yapılan yanlış

0|0
    0|0
Yükleniyor...