Ramazan'da bir tek içki içmek mi yasak?

Mesela küfür, haneye tecavüz, insanları darp etme falan sevap mı?

Bu ülkede islamcıların her mağduriyet sızlanmasında önlerine koyulacak olaylardan biri, Beyoğlu'nda bir grup tip Radiohead albümünün dinleşkesini yapıyor bir barda.

Kımeti kendinden menkul, IQ'su ayakkabı numaramdan hallice insanlardan oluşan tipik alperenci, ülkücü taife gelip insanlara 'Ramazan ayında bu ne rezillik' diye saldırıp darp ediyor.

Şimdi o mekandakiler bir adam olsalar o herifleri dayaktan gebertirlerdi de, bu nedir allasen?

Ulan hadi ramazanda sokakta içilmesine karşısınız, işinde gücünde, gitmiş kendi mekanında bira içen adamlardan ne istiyorsunuz?

Ne hale geldi lan bu ülke?

Bu muhafazakar müslüman tayfa ki ne milliyetçiliği, ne bizim topraklarımızda yeşermiş olan hoşgörü dininden haberdarlar, yok edilmediği müddetçe bu ülkede kimseye huzur yok.

bir de pkklılar var, ama onlar ayrı bir konu.

2|0
9|22

En İyi Kız Görüşü

• Müslümanlara saygı göstererek gereğinden fazla insaniyet mi yapıyorum diye sordum bugün kendime.
    Değmez, anlamıyorlar

0|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Yasak kardeşim dinde hoşgörü var dört karı alırız kitapta izni var ama içki haram bize haram olan sanada haram müsliman bir ülkeyiz biz içmeyeceksin gerek evine girer o şişeyi... Yaparım. Gerek barına girerim ramazanda içmeyeceksin kim olduğun önemli değil dini değerlerime karşı gelirsen şişesine senide öperim çünki ben bir müslümanım ve ülkemin laik olduğunu, insanların bana saygı gösterip sokakta içmemelerini anlamam, ramazanda dini gücüm artar sonra içkimiz içer kerhaneye giderim ben buyum ve bu ülke benim gibilerle dolu biliyorum kardeş benim gibilerle yaşamak zor ama dayanın değiştirin bizi.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Ya bir şey çocuğu diyesim geldi de ağzımı bozmak istemiyorum tutuyorum kendimi ama bunları yetiştiren aileler yetersiz.
    Ben bunlar nerden çıkıyor nasıl yetiştiriliyor anlamıyorum.
    Seni ne ilgilendiriyo ya inandığın Allah varken cezasını sen mi vereceksin bu ne hadsizlik bu ne utanmazlık.

Sokakta içilmesinede karşı olamaz kimse kusura bakmasın. İstediğini yapar insanlar.
    Mesela ben oruç tutamıyorum (Sağlık sorunumdan dolayı) dışarda suyumu içiyorum kimsenin susayıp susamadığı umrumda bile değil. Açın halinden anlamak için oruç tutarken bunlardan yakınamaz kimse.
    Bakışlarla rahatsız eden de çok sen bir müslümanın başka bir müslümandan rahatsız olmadığını mı sanıyosun?

Bu arada sen bütün müslümanları tanıyosun galiba?
    Ben ailemde de çevremde de böyle bir şey görmedim böyle insanlar görmedim. Bu yüzden kimsenin böyle kötülükleri islama ve müslümanlara yüklemesine sessiz kalmam kabul etmem.

Ayrıca bir tek o mal suçlu değil orada birleşip onu dövüp morartmadılar ya yüzünü onlarda da suç var. Onlarında pek aklı yok heralde kendine yapılanlara tepkisiz kalan insanları da hiç sevmem.

1|0
    0|0
    • Onlar ayrı bir alem, zaten böyle artislikleri Kadıköy'de falan yapamazlar. Deyyuslar nerde dayak yemeyeceklerini bilip ona göre seçiyor.

Sen hiç Beşiktaş'da içki içenlere böyle saldıran güruh gördün mü? Dayak yerler oralarda.

Annem de izlerken 'Bunlar da o kadar adam, iki tane vuramıyorlar mı ağızlarına' demişti.

Kusura bakma da, hepiniz öyle değilsiniz ama hepinizi toplayınca o çıkıyor durumu var bu arada.

• Valla ben liseyi varoşlardan toplama öğrencilerin arasında okudum, Türk insanının ciddi bir kısmı bu kafadadır, biraz daha cesaret bulsalar daha beterlerini yaparlar.

Ailene, çevrene falan güvenme sen, ülkeyi ne zannediyorsunuz?

Bu ülkede binlerce kişi gaza gelip 'Allahım bu senin ateşin' diyerek diri diri adam yaktı. Çok olmadı daha.

• İşte tamam haklı olabilirsin ben ülkemizin insanları hep doğrudur demiyorum ama küçüklüğümden bu zamana kadar hiç böyle insanlarla karşılaşmadım. Aile dostlarımızda, okul hayatım boyunca, çevremde falan hiç bu kafada insanlar olmadı güvenmekle ilgisi yok yani böyle bir ortamda büyüdüm tamam mallar var tabi ama bu kadar saygısız böyle salaklar yok.
      Ki Tarbzon'da yani buranın insanıda kabadır özellikle büyükler inanması güç ama yok böyle en fazla bakar geçerler bu yüzden genellemeyi fazla buluyorum ben.
      Bir şey merak ettim biraz özel olacak ama istemezsen cevaplamazsın. Ailen müslüman mı?

• Saydiklarinin gepsi her zaman yasak. Uyan yok.

0|0
    0|0
  • Aaaa gerçek İslam bu değil bla bla bla

0|2
    0|0
  • Dinimizi yanlış tanıtıyorlar İslam hoşgörü Dinidir bu insanlar sevaba girdiklerini sanarken oysaki Günaha giriyorlar..

1|0
    0|0
  • O saldırıp kendini çok Allah a inanıyorum zannedenler bundan sonra 30 sene oruç tutsalar da gidecekleri yer belli. Allah ıslah etsin.

0|0
    0|0
  • İşte imanliyim diye gezinen insan cahilleri takmayin bu pezolari ya

0|0
    0|0
  • Bazilarina sevap sjsbs

0|0
    0|0
  • değişik

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• bu zihniyet 11 ay boyunca kırk haramiler gibidir, 1 ay dinimiz amin gibidir.
    Röööeaaarrğğğhhh diye dolanırlar ortada.
    Oruç tutmayanı dövme timi kuruldu yahu..

0|1
    0|0
    • Sorsan İslam barış dini tabii.

• Hoşgörü ve barış nedir diye sorsan , satır pala ak47 gösterirler. Barış eylemi yap desen güvercin vururlar.

• Lalelide bir eğlence mekanını bassalarmış ya erkek müsveddeleri. Orada hem alkol hem fuhuş var. Neden gidemiyorlar? Kan alırlar çünkü g. tlerinden. Anca böyle 4 kişilik mekanları basarlar.

1|0
    0|0
    • Beyoğlu'nda bile kolay kolay basamayacakları bir sürü yer var. Bu laleler nefret ettikleri gayler kadar bile adam değiller zaten.

• Transeksüel zikmek de yasakmış kanka. Her ilde vardır seks işçileriyle ünlü sokaklar.. Buradakinde ramazan ayı başladığından beri in cin top oynuyor.

0|0
    0|0
  • Alemlerin rabbine hamd olsun.
    İslam bir kişi veya, grupların yaptığı hareketle bağdaştırılamaz. İslam kuran okuyarak anlayıp uygulanması gerekir.
    nitekim ilk vahiy edilen ikra kelimesidir.
    Oku yaratan rabbinin adıyla oku.
    Toplumun %60 cahil olan bir ülkede islamı örf ve adetleriyle harmanlamış iyi kötü ayırt etmeden töre olarak benimsemiştir. Diğer taraftan %30 islam karşıtı olan bir cahil topluluğu, onlardan pek bir farkı yoktur. Bunlar da islamı okumadan çevresinden görüp kötüleyen asalaklardır.
    İslam dini hiçbir kişinin dinine zorla müdahale etmez. Yaşam tarzına karışmaz. İslamı benimsemiş kişi kul ile Allah arasında ibadetini gerçekleştiren ve çevresine her açıdan örnek olan ilimli kişidir.

0|0
    0|0
    • Ben ortaya konulana bakarım. Gerçek İslam bu değil geyiğini bırakın, adamlara sorsan 'Kuran'da müslümanların arasında fitne çıkaranların katli vaciptir (Ayet nosunu hatırlamıyorum), bunlar da Ramazan ayında dahi içki içip günah işliyor' gibisinden konuşabilir.

Bu adamlar da aynı Kuran'a dayandırıyor yaptıklarını, ortada bir sorun olduğu bariz

• Ya bu ulke suru psikolojisiyle haraket ediyor baska bir halt degil...

Cogunluk bunu yapiyor bende yapayimda benide oyle bilsinler kafasinda herkes. Herseyin ustune yemin ediyorum 80 milyon insan varsa 70 milyonu tam anlamiyla imanli degildir ama sorsan islam icin adam doverler, kadinin basi acik diye iftirada bulunup musluman olurlar...

Kotu seylerin toplanabilecegi en uygun ulke oldu tr

0|0
    0|0
  • İnsanların yaptığı yanlışları islam dini üzerine yıkmak ne kadar doğru islamın yasakladığı her şeyin bilimsel bir izahıda vardır araştırabilirsiniz

0|1
    0|0
    • Yahu diyorum hep, Silmarillion falan okuyun, fantastik edebiyatın hakkaten daha güzel örnekleri var.

'Bankın boyası yeni' deseler elinle bir kontrol edersin, ama o kitabın akla mantığa hakkaten ters hikayelerine sorgusuz sualsiz inanıyorsun ne diyeyim.

• Bu arada Kuran'ı okudum ben, sizlerin bir diğer yanılgısı ateizmin dini hiç okuyup incelemediğini sanmanız, ama ortalama bir ateist genelde müslümandan daha çok biliyor İslam'ı.

• müslümanım ama yaptıklarını yanlış buldum

1|1
    0|0
  • Mevzu başkadır. Aralarında husumet vardır. Bunu bahane etmişlerdir. Yoksa saldıracak çok yer var. Diğerlerine neden gitmemiştir Hemen İslamcı diye tak atmaya çalışma.

1|0
    0|0
    • Nasıl kaypak olunur? Aha böyle, ilk mi lan bu? Sürekli oluyor böyle şeyler, adamların orda ne dediği belli, kıvırmayın boşuna bilmiyoruz sanki ne mal olduklarını.

• Senin gibi adamları yaşatamazlar dediğin gibi olsa. Adam akıllı konuş deyyus. Ortam görmemiş adamlar laf yapıyor. Diğer yerlere niye saldırmamışlar? Ayrıca geçin şu İslam hoşgörü dinidir demeyi. Gerçek İslam uygulansa senin gibi deyyuslar sokakta gezemez. Gerçek İslam uygulansa böyle ona buna laf atamazsın. Gerçek İslam uygulansa ülkenin yarısından çoğu yok olur. Gerçek İslam uygulansa bir tane mekan açık olmaz bu ayda. Dini bile tam bilmiyorsunuz. Gelmiş laf yapıyorsunuz.

• Pff, adam karşı tarafın ne söylediğini bile anlamıyor.

• Konu nerden nereye geldi

0|0
    0|0
  • Bunlar simdi oruclu mu yani?

0|0
    0|0
  • Evet yasak günah kardeşim adamlar senin içmene karışmıyor sonuçta yanacak olan sensin adam seni niye düşünsün

0|0
    0|0
  • İçki yasağı ramazana has değil normalde de haram zaten. Dediklerin zaten ramazan dışında da yapılmaması gereken ramazanda daha önem verilmesi gereken şeyler. Her muhafazakar aile öyle değil. Sen farklı bir kısmından bahsediyorsun. Tutucu muhafazakar anadolu insanın bu ülkenin kalbidir.

0|0
    0|0
    • Tutucu muhafazakar anadolu insanı bu ülkenin kanseridir, bundan önce de bu güruh Osmanlı'ya kanser olmuştu.

• Kanseri dediğin insanlar olmasa sen kanser olursun haberin yok. Yüzyıllardır varlığını sürdüren o insanlara kanser diyenler cumhuriyetten sonra türemeye başlayan insanlar..

• Hiç Osmanlı'nın yazışmalarında Anadolu insanı hakkındaki betimlemelerini falan gördün mü?

Ulan ne konuştuğunuzdan da haberiniz yok.

Ayrıca bu çomar sürüsü Anadolu'nun temelini oluşturmaz, sonradan türetilmiştir, bizim kültürümüzle de alakaları yoktur.

• Ben içiyorum arkadaş millete ne oluyor tamam dindarlar ama ben mekanda olsun evimde olsun her gün içerim ve bundan keyif bile alıyorum millete ne oluyor günah bizim günahımız onu paylaşıyor değiliz ya?

0|0
    0|0
  • islam hosgoru dini amaa

0|0
    0|0
  • şimdi bunu yapanlar müslüman m yani islam bumu onlara göre

0|0
    0|0
  • İçki içmek her zaman haram yasak

0|0
    0|0
  • akpartililer.

0|0
    0|0
  • DHKP- C, MLKP vs sol örgütler Adam öldürür, terör yapar ama hiç bir zaman diğer sol gruplara genelleme yapılmaz, birkaç ne olduğu belli olmayan, kendini bilmez bir şey yapar olay Madımak ' a uzanır tüm muhafazakarlara uzanır, İslama uzanır.

0|1
    0|0
  • 2 sokak ilerisi taksim yer mi oraya saldırmaya adamın g*tünden kan alırlar orada şimdi gerçek islam bu değil bla bla diyenler gelir

0|0
    0|0
  • onlar her halti herturlu fesatligi parayla din satip mekan bastilarya hani yardim toplayip onlarin yarisini cebe yarisini garibana dagitip reklam yaptilarya onlar cennette huri s... siz icenlerde cehennemde yanacaksiniz... bn kucukken cok dindardim yurtta yetistim hertuelu serefsizligi gordum smdi o din tuccarlarindan nefret ediyorm fto dan onun hizmetkar dinci musluman kardeslerinden hepsinden igreniyom.. sana gelip dini anlatirlar sinavda soru calarlar ihaleye hetturlu fesati karistirirlar srfsiz itler

0|0
    0|0
  • Bu mallar yüzünden millet İslam'a karşı ön yargı besliyor.

1|0
    0|0
Yükleniyor...