Borçlu olmak mı zor yoksa alacaklı olmak mı?

Borçlu olmak mı zor yoksa alacaklı olmak mı?

0|1
7|29

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Borçlu olmak insan ödeyene kadar rahat olamıyor..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

• Rabb'm ne borçlu edip borcunu veremeyip alacaklıyla uğraştırsın, ne alacaklı edip borcunu vermeyenlerle uğraştırsın. :)
    Parayla ilgili her sıkıntıdan uzak tutsun bizleri..

1|0
    0|0
  • Paraya ihtiyacın olup o anda alacağın var vede vermiyorsa bankadan beter olur vermez sitresten ne geliyorsa saymak istersin çünkü o anda çok ihtiyacın var ve alamıyorsun elinde para olduğunda vermiyordur sıkıcı bir durum.
    Borçlu olsam ama kimseye borçlu değilim cebimde olduğu zaman aksatmadan veririm. Ne zaman mefaat edeceğimiz belli değil bugünün yarını da var çünkü :)
    Şey gibi bu durum Esnafların duvarına astığı yazdı gibi, veresiye satan ile peşin satan kişi arasındaki fark gibidir durum.

1|0
    0|0
  • İkisi de kolay aslında
    Ne borç alırım
    Nede borç veririm
    Varsın kızsınlar
    Sonra kotu olmaktan iyidir

1|0
    0|0
  • Para yaşamın sembolü olunca bu soruya cevap vermek epey zor :D

1|0
    0|0
  • Alacaklı olmak...
    borcunu bilirsen borçlu olmak kolay ama sana borcu olan varsa be borcuna sadık değilse sonu cinayete kadar gidebilir...

1|0
    0|0
  • Alacaklı olmak zor bence cunkü delikanlı adam borcunu ödeyeceginden emindir zorda gelmez ama alacaklı olmak zor iş puştu var ipnesi var varda var yani :)

1|0
    0|0
  • Borçlu olmak tabiki. kul hakkı ar üzerinde

1|0
    0|0
  • vala ben borcuna sadık bri olarak sıkıntı yokta borç verdiklerimden alacağımı zor istiyorum nedendir bilmiyorum :-D

1|0
    0|0
  • İkiside zor hatta bir söz var Malım seni vereyimde mi kötü olayım, vermeyeyimde mi kötü olayım? Gayet açık net sanki

1|0
    0|0
  • İkisi de sıkıntı

1|0
    0|0
  • ikisi de zor

1|0
    0|0
  • Alacaklı borcumu hala alamadım ben utanıyorum istemekten o utanmıyor üstüne üstlük borcunu ödemeden borç istiyor ne yüz varmış bilmiyorum

1|0
    0|0
  • Bir avukat olarak yorumuum alacakli olmak daha zor:)

1|0
    0|0
  • tabiki alacaklı olmak zordur, aşırı derecede merhamet sahibiyim alacaklı olduğum kişinin maddi imkansızlığı varsa boşver başka zaman verirsin diyebiliyorum ne yazık ki

1|0
    0|0
  • Her ıkısının de zorlugu var. ama suda var bu kişiden kişiye degısr eger ınsan gamsız ise borlu olsa borcunu dusunmez , ama iziraplıysa alacaklısını görunce kendı cekınır.

1|0
    0|0
  • Borclu

1|0
    0|0
  • Çok basit
    Gamsız ise kişi ; borçlu olmak zor
    Takıntılı insan ise ; alacaklı olmak zor

1|0
    0|0
  • alacaklı olmak zor iş bu devirde kaç defa param gitti borçlu olmak daha mantıklı :P

1|0
    0|0
  • alacaklı olmak daha zor

1|0
    0|0
  • alacklı

1|0
    0|0
  • alacaklı

1|0
    0|0
  • Alacakli olmak tabiki

1|0
    0|0
  • Borçlu olmak

1|0
    0|0
  • Ne konuda olduğuna bağlı :)

1|0
    0|0
    • Sen hangi konuda borçlu hangi konuda alacaklı olmak isterdim de bakalım :)

• İkisi de

1|0
    0|0
  • Ben verdiğim borcu isteyemeyenlerdenim şahsen :)

1|0
    0|0
  • Alacaklı olmak daha zor çünkü borç veriyosun mesela birine sonra paraya ihtiyacın oluyo Borcunu isyosun kendi paranla suçlu oluyosun

1|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 6

• Iki ucu boklu degnek

2|0
    0|0
  • Ikisi de zor

1|0
    0|0
  • Borçlu olmak zordur herhalde

1|0
    0|0
  • Borçlu

1|0
    0|0
  • Borçlu olmak

1|0
    0|0
  • 2 sene oldu arkadasa borç verdim hala alamadım.

1|0
    0|0
Yükleniyor...