Kendi paranızla hiç destek almadan araba alan veya birikim yapan varmı?

Arkadaşlar üniversite okurken çalışsam ailemin gönderdiği parayla geçinip kendi kazandığımı biriktirsem fazla birikirmi araba alacak kadar?

0|0
4|30

En İyi Erkek Görüşü

• Çalıştığın yerden ne kadar kazanacağına bağlı. Birikim yapmak kısa sürede olan şey değildir. Masrafların çıkabilir zaman uzar felan. Ama ne kadar çok biriktirirsen avantajdır. Ve birikiminden de kimseye söz etme. Senin sırrın olsun.

1|0
    0|0
    • Söylemem zaten çok harcamamda yok ama ilerde ne olur bilmiyorum inşallah biriktiririm

En İyi Kız Görüşü

• Şu an bir nevi birikim yapıyorum :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 29

• Alabilirsin. Belli bir miktar para biriktirip arabanın peşinatını ödersin. Sonra aydan aya geri kalanını kapatırsın. O parayla araba almasan cebinden uçar gider para. En azından mal sahibi olursun. Çalışırsan yaparsın.

1|0
    0|0
  • Senin gelir gider dengene, neyden ne kadar kısabilmene bağlı birikim. Ama mesele birikim değil, birikmiyor. Ben de öyle yapıyordum ama olmuyo ne kadar kısarsan kıs. Biletlerden kıstığınızda hayat standardımız düşüyor, bu istemiyorum her zaman güzel bir hayatım olsun istiyorum. Ben de giderini azaltmaya değil gelirimi yükseltmeye karar verdim 😊 Hayırlısıyla kiradan kurtulucam yakında

0|0
    0|0
  • Mc Donalds a gir, part time çalış..

0|0
    0|0
  • 3 sene para biriktirdim, 19 yaşımda araba aldım. Alınabilir, ayda 1000 lira kenara koyarsan arada bir de piyasaları takip edip döviz ve altın fiyatlarını öğrenirsen paranı arttırabilirsin.

0|0
    0|0
  • Evet var

0|0
    0|0
  • Birikir aklını kullanırsan

0|0
    0|0
  • Ailen ayda 1000 yollasa bir yerde calissan 2500 yapar sigara piizden uzak dursan , ayda 500 yesen 6 kere 2 12 alırsın kanks

0|0
    0|0
  • kendi paramla araba ev almadım ama kendi paramla istediğim şeyi yapabiliyorum.

0|0
    0|0
  • zor sanmıyorum :(

0|0
    0|0
  • Ben varım çalışabilirsin part time bir işte ve yapabilirsin yapılmayacak bir şey değil.

0|0
    0|0
  • İstediğin araba ya bağlı mesela 10000 biriktirip bir FIAT UNO alabilir sin

0|0
    0|0
  • Kendi paramla almadim sahsen.

0|0
    0|0
  • Ben 😎

0|0
    0|0
  • evet ben.)

0|0
    0|0
  • Birikir ama lüx birşey bekleme

0|0
    0|0
  • arabam var. evede bakıyoz.

0|0
    0|0
  • elbette ben almıştım kıbrstayken

0|0
    0|0
  • Temel aile şirketi devamı benim çalışmam

0|0
    0|0
  • zor oluyor birazda inişli çıkışlı bir yaşamın varsa birikmiyor kendimden biliyorum

0|0
    0|0
  • ım sory

0|0
    0|0
  • Birikir

0|0
    0|0
  • War bir hunda aldım 8 senedir bir araba için çalış tum başardım hunda sıvic

0|0
    0|0
  • zor iddaa dene =)

0|0
    0|0
  • biriktiremezsın çunku paran oldukça yiceksin onu :(

0|0
    0|0
  • Ben yaptım.

0|0
    0|0
  • ben varım.

0|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 3

• Dediğin gibi kazandığın parayı biriktirirsen alabilirsin asgari ücret 1300 yani kenara koymak için iyi bir miktar.

0|0
    0|0
  • Kendi paramla birikim yaptım

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...