"Kadınlar şairlere aşık olur ama müteahhitlerle evlenir " sözüne katılıyor musunuz?

-Oğlunuz ne iş yapıyor?
+Şair.
-Yani işsiz?
+Hayır şiir yazıyor?
-Peki kazancı ne kadar?
+...

Velhasıl sözün sonu "biz bir düşünelim" şeklinde olup kırmadan kızı vermiyoruz demek istemiştir.

Görüşünüz nedir?

1|2
20|18

En İyi Kız Görüşü

• Kadınlar şairlere değil onların ifade yeteneklerine kendi içindekilere tercüman oluşlarına aşık olur ve dünyada öyle erkeklerin olabileceğine dair umut verir şairler kadınlara, karşılaştığı her erkekte o şairlerden bir parça arar bu yüzden haa bulur mu ben daha bulan görmedim peki bulamadım diye gider "müteahhit"le mi evlenir sanmıyorum. Velhasıl genellemeler yanlıştır her kadının karşısındaki erkekten beklentisi farklıdır. Beklentisi müteahhit olan müteahhitle şair olan şairle evlenir tabii bulursa.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bu işler kader kısmet işi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 19

• Serserilere aşık olur, saçma sapan insanlarla evlenir. Yani bu klasik Türk kızı olayı 1-2 kez de boşanır falan.

0|1
    0|0
  • Katiliyorum sairler herzaman yoksulluk ceken insanlardir gunumuzdeki paranin onemi tartisilmaz hayat pahali dogal olarak insanlar kendini garantiye almak istiyor ki bu cok dogal

0|0
    0|0
    • Yani bu durumda "ben paraya bakmam ya kocam iyi olsun yeterli her şey paramı" diyen ama sonrasında zengin kişilerle evlenen kadınların iki yüzlü tavrı da doğal oluyor? hımm.

• Kulvar derken Guru olarak mı diyorsunuz? Öncelikle gece gündüz burada ahmakça yorumlar yaparak guru olmanız sizi gündelik hayatta önemli biri yapmadığı gibi işsiz biri yapıyor. İkincisi verdiğiniz cevapların çoğunun çöp olduğunu var sayarak aslında kulvarlarımız farklı derken çok doğru bir şey söylediniz.

• Iste zeka zeviyesi burda keydana geliyor. aklima dahi gelemdi guru olaylari. neyse Şu an ayni platformda tartisip ahmakca yorum yapiosunuz diyen birininde zihniyeti tartisilir dogrusu

• Edebiyattan anlamayan bir öküzün. Mühendislerle evleneceğim <3

1|0
    0|0
  • Hiç şaire aşık olmadım.
    Şiir de okumam ben.

0|0
    0|0
  • Öyle tabi.

0|0
    0|0
  • Katılıyorum. "Aşk karın doyurmuyor" düşüncesine sahip bir çok insan var. Ama ben en çok "Aşk'ın" değer görmemesine üzülüyorum.

0|0
    0|0
  • Katılmıyorum.

0|0
    0|0
  • hayır yok öyle bir şey saçmalık. kadını metalaştırdınız yetmedi daha ne sıfatlar yükleyeceksiniz acaba?

1|0
    0|0
  • Maalesef oyle

0|0
    0|0
  • Kaçıncı yüzyılda kaldın şairlirler yetenek varsa iyi iş yapar hem ben

0|0
    0|0
  • Hangi şair evlilik teklifi ettide müheahhite kaçtık😕

0|0
    0|0
  • şair ruhlu olsun ama mesleği şairlik olmasın :))

0|0
    0|0
  • Katiliyorum

0|0
    0|0
  • Şair sevmemmmm

0|0
    0|0
  • Edebi bir yapım yok 😂😂 Odunum ben, o yüzden bir şaire aşık olacağıma zannetmiyorum.

0|0
    0|0
  • Doğru bir saptama

0|0
    0|0
  • Katılıyorum; ama nedeni maddiyat değil. Nedeni şairlerin yorgun, yıpranmış, gel gitlerle dolu naif ruhları...

0|0
    0|0
  • kısaca garantiye almak

0|0
    0|0
  • ya napalım sabah akşam şiir mi yiyelim :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Evlilik neyle olacak peki güzel kardeşim. Ev alacaksın para kiraya çıkacaksın para eşya para su para elektrik para giysi para ekmek para. Bunlar temel ihtiyaçlar daha çok şey var. Hadi bakalım parasız yaşa bu hayatı

0|0
    0|0
  • Paraya değer vermeyen ve mesleği şairlik olanın sahip olduğu kalite, başlı başına zengin avcılarını eleminasyondan geçiren bir edeb-i yaşam tarzıdır..

0|0
    0|0
  • Hiç yok diyemeyiz. Ama genel olarrak çok saçma bir söz. Bu tür şeylerden nefret ediyorum. Sinir oldum akşam akşam 😡

0|0
    0|0
  • 2. cümleye katılıyorum.

0|0
    0|0
  • Sonra da cebinin kabarıklığından başka bir haltı olmayan adamlardan şairlik çicek böcek beklerler. ( Sonrası da malum tüm erkekler odundur. Yaftalaması. )

0|0
    0|0
  • Tam tersi olmuştur her zaman
    Şair kıza aşık olmuştur
    Zaten aşkıdır onu şairliğe iten

1|0
    0|0
  • Sairler kalbi doldurur müteahhitler mideyi. Aç ayı oynamıyor :/

0|0
    0|0
  • Öyle şimdi bide baba açısından bakmak lazım sen kızı yetiştir büyüt esirgeme hiçbir şeyi sonra maassiz birine verirse

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Şair ruhlu olsun bana hep şiirler yazsın ama müteahhit olsun çok para kazansın ama üstüne de biraz leblebi.

0|0
    0|0
  • müteahhitim :)

0|0
    0|0
  • Şaire kız falan vermem.

0|0
    0|0
  • Erkekler gözleriyle kadınlar ise kulakları ile aşık olur sözünün biraz daha değişik versiyonu

0|0
    0|0
  • yani şimdi insan evine bakabilcek biriyle birlikte olmak ister. hobi olarak şiir yazabilir?

0|0
    0|0
  • Bu dedigin ailesi zengin kızlar için geçerli degildir...

0|0
    0|0
  • Kadınlar benimle demlenip, başkalarıyla yudumlanır...

0|0
    0|0
  • Ataması kolay diye kalbin nerde olduğunu bilmeyen adamlar sağlıkçı oluyo bu ülkede :)
    Din iman para olmuş artık

0|0
    0|0
Yükleniyor...