Başkanlık referandumu olduğunda oyunuzu ne olarak kullanacaksınız? Başkanlığa evet mi hayır mı? Anketli?

Öncelikle ben gerçek, has 999.9 milyem Türk Milliyetçisiyim. Partim yoktur. Ülkücüde değilim. Antikürytcuyüm. Türkçülerle yürüyüslere katilirim. Herneyse. Ben 4 oyumdan 3 nü akpye attim. Hemde isteyerek. Ama daha asla ve asla akpye oy atmam. Akpden gicik aldim ;) Dün A haberde akpnin kanali, gizliden gizliye Türkçe ezan uzerinden Atatürke yükleniyor, elestiriyordu. Twitterda arapça ezan diyor sürekli. Halkimizda para yokken devlet diyarbakirdaki 16 aileye tazminat ödemis dürümlü olayi yani. Daha mezardan babam çiksa ben akpyi tutmam. Başkanliga kesinlikle hayir diyecem. Atatürkü çikartmak isteyen, Türk ifadesini cikartmak isteyen kopeyklerle isim olmaz benim. Peki sen ne oy kullanacan. Chpye hic oy atmadim. Ama 2019 da chpden haz almasamda chpye inada oy atacam. ;) iyice yoldan cikti bu orysp akp. ;)

• BAŞKANLIĞA HAYIR
    100% (2)75% (6)80% (8)Oy Ver
  • BAŞKANLIGA EVET
    0% (0)25% (2)20% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• Başkanlığa hayır.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• başkanlığa evet diyenlerin topla %1'i ancak açıklar sana başkanlık ne demek. zaten açıklanması çok zor çünkü rte'de ''türk tipi'' başkanlık diyor. ne demek bu? eyaletler olacak mı? senato olacak mı? eyaletler olacaksa her birinin kendi anayasası olacak mı? başkan'ın yetkileri neler olacak? başkanın yetkilerini kim denetleyecek...
    bu soruların cevapları henüz belli değil. zaten akp'nin yapması gereken bir başkanlık modelini çizmekti. ancak ortaya attılar duruma göre başkanlık oluşturacaklar. yani başkanlık sistemini desteklemek için beynini rte'ye vermiş olmak lazım. zaten bunu yapanda bolca adam var :)

0|0
    0|0
    • dostum muhteşem yazmışsın gerçekten nırmalde uzun yazı okumam ama kaptırdım yani :) ne olduğu bile bilmeden açıklamadan bir sistem dayatıyorlar beynini atmış kişiler de evet diyor gerçi ne dese evet diyorlar o ayrı mevzu :)

• @hasaneynir sağol kardeşim :)

Yükleniyor...