Ablamla senelerdir aynı evin içinde küsüz ne yapmalıyım?

merhaba arkadaşlar öncelikle lütfen dalga geçer gibi yorumlarda bulunacaksanız hiç bulunmayın bu benim için çok önemli bir konu, ablamla senelerdir konuşmuyoruz o 23 ben 21 yaşındayım , küçüklükten beri anlaşamıyoruz , aslında anlaşamıyoruz demek yanlış olur çünkü o benimle anlaşmak istemiyor. en basitinden bir açığımı yakalayınca beni yermeye laf söylemeye yer arıyor en son olayımızdada beni çok üzdü artık bende ona karşı bir sevgi bırakmadı kendisi nişanlı ve nişanında para birikti bizde ablamla aynı odada kalıyoruz ben odaya girdiğimde odaya girip ne yapıyorum diye biriken paralarını kontrol etti, ki hayatımda onun hiç birşeyini çalmış değilim heleki parasını asla. sürekli beni aşağılamaya birşeyde başarılı olamadığım zamanda mutlu oluyor, ne kadar kendimi kandırsamda gerçekten beni sevmesini isterdim. üç ay sonra evleniyor ve hala bu evden gideceğim son günlerimi iyi geçireyim diye düşünmüyor sizce bunun nedeni nedir ne yapmalıyım eve gitmeyi canım istemiyor.

1|1
19|15

En İyi Erkek Görüşü

• Ablanla karşılıklı konuştunmu ya da ailene bahsettin böyle bir durumu nasıl düzeltebiliriz ben seni çok seviyordum abla ama yıllarca hep açığımı aradaın paranı bile kontrol ediyorsun beni kırıyorsun ben senin kardeşinim bak Hayırlısıyla evleneceksin inşALLAH de Bu evden benle küs ayrılmanı ayrılmamızı istemiyorum lütfen ne hatam varsa söyle düzeltmeye açığım sen benim ablamsın diyebilirsin Abla kardeş arasında olurdu baya soğukluk girmiş ama düzeltilir kardeşinizi Atsan atılmaz Canın kanın sonuçta. İnşALLAH Yakınlaşır aranızdaki buzlarda erir :)

1|0
    0|0
    • ben bir çok kez denedim okul için evden ayrıldığımda haklı olduğum halde özür diledim o benim ablam değil mi bir kerede o ılımlı olsa ne olurdu ne annem ne babam senelerdir böyleyiz diye onlarda yoruldu umursamıyorlar artık.

• Son anında yap bence sonradan üzülmemek için kötü hissediyorsan içinden gelmiyorsa bile yalandan mutlu ol. Anlıyorum seni sıkmış baya aynı evde sürekli görüşüyor olmanız bu durumlarda karşısında can sıkıcı olmuştur baya ama ne yapacaksın kardeşin ALLAHın izniyle gelin olmuş gidiyor oda artık. İdare et biraz daha madem yapacak başka bir çaren yok öylede gözüküyor ama bağını koparma asla Sılahi Rahim ALLAHın akarabalar arasında ilişkilerini bozmamasını istediği kabir azabı verdiren bir durum. Umarım Düzelirsin Sevgilin varsa vakit geçir sohbet edin, gezin dolaşın en azından ordan bastırırsın ya da anlatırsın dinleyen biri olur benim gibi hayırlısı olsun ama onuda üzme kendinide üzme gidiyor artık görmezsin evlenince değerini ve yaptıkları kafasına dank edecektir.

• E. İ. G. İçin Teşekkür Ederim.

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 14

• Çok kötü bir durum. Yapacak bir şey yok bu satten sonra düzelmesi zor gibi ama yinede belli olmaz zamana bırakmak lazım. Hiç kardeşim yok tekim, bir ablam olmasını her şeyden çok isterdim. Anlaşamayan küs olan kardeşleri aklım almıyor. Bazen düşünüyorum, acaba bir kardeşim olsa bendemi anlaşamazdım diye.

0|0
    0|0
    • aynı evde iki yabancıdan farksızım onun nasıl biri olduğunu dahi bilmiyorum keşke benim ablam olmasaydı yalnız olmayı yeğeylerdim.

• Baban ikinizede şöyle okkalı bir dayak atsaydı adam olurdunuz

1|0
    0|0
    • böyle olmayacaksaydık atsaydı keşke.

• Kıyamam ya iyi niyetin bile çok hoş kafaya takma Rabbim inşallah Aranızı bulur

• amin inşallah

• demek ki o kaybetmemeiş hiç bir zaman ama yakındır kaybetmesi sen saygını bozma sen düşersen sana bakmaz baksada başına kakar zor işin sakın allah düşürmesin seni

0|0
    0|0
  • Elalemin Ogluna yaransin..

1|0
    0|0
    • hayatında tek önem verdiğide zaten nişanlısı hazmedemiyorum artık bir an önce evlenip evden gitmesini istiyorum sürekli beni yaralıyor.

• çok merak ediyorum enişteme beni nasıl anlattığını acaba el oğlu dediğimiz haklıyı haksızı ayırd edip ablamı ehlileştirir mi ki.

• Bilemem.. kendisine köle bulduysa zor;.

• Küs kalmak iyi değil

0|0
    0|0
    • konuşulacak bir insan değil ben şehir dışına okula gittiğimde bile benimle helalleşmedi gitti uyudu.

• Kus kalmayin ugursuzluk getiricek ilerde

0|0
    0|0
  • Canın ne istiyosa.

0|0
    0|0
  • 3 ay dayan sonra geceler bizim senin yani

0|0
    0|0
  • Yarın yollarınız ayrılınca birbirinizi çok özlersiniz ama iş işten geçer bence beraberken değerinizi bilin derim

0|0
    0|0
  • 2 Günlük dünyada birbirinizi kırmak mantıklı degil

0|0
    0|0
    • ben kırmıyorum o beni kırıyor

• bende isterim iyi olmayı ama şu an ki stresi bana yaşatması haksızlık değil mi

• Haksizlikta sen istemeyerek birsey yapmis olabilirsin oda bunun icin boyle davranmista olabilir

• Git elini öp özür dile ablan o senin

0|0
    0|0
  • Vay be, ablan seni küçüklüğünden beri kıskanıyormuş.

0|0
    0|0
  • vefasızlık yapma

0|0
    0|0
  • çok şaşırdım, iki kız kardeş birbiriniz ile anlaşacağınız yer de, birbirinizi yemenize. birbirinizin kıymetini ayrıldıktan sonra daha iyi anlarsınız. kıskançlık iyi bir şey değildir.

0|0
    0|0
    • ben kıskanç değilim ablam gibi bir ablanız ya da kardeşiniz olsaydı beni anlardınız okula gittiğim zaman bile bana allaha emanet ol demedi nişanlandı bana beni kıskanıyosun imrenerek bakışlarını görüyorum bile dedi. ben böyle bir insanla napabilirim ki?

• öyle mi :)

• öğle değil.

Kızlar Ne Diyor 18

• bunu oturup ablanla konuşmalısın. öncelikle Allah yardımcın olsun sabır versin zordur bilirim aynı evin içinde küs kalmak. bana kalırsa ailenin seni daha çok desteklediğini aile de değil baya çevrenin senci olduğunu düşünüyor olabilir sen yokken ona seni örnek gösteriyor olabilirler yeriyor olabilirler onu kin beslemiştir bu nedenden dolayı

0|0
    0|0
  • Her ne kadar seninki kadar cok olmasa da benim de ablamla problemlerim bu sekilde ve cok sıkıcı o da benim acigimi kollar ve yayar daha bisuru sey ama ayagima diken battiginda da yine ilk kosan ablamdir anlasamiyor olabilirsiniz ama o senin canin kanin hem evleniyormus da uzaklasinca daha cok ozlersiniz birbirinizi sen saygini sevgini kaybetmemeye calis

0|0
    0|0
  • Konus karsina al da

0|0
    0|0
    • kaç kere konuşmayı denedim ama benden nefret ediyor sürekli sen bana şöyle yapmıştın böyle yapmıştın deyip duruyor. söyledikleri şeyde hep küçükken yaşadığımız şeyler çok kinci halbuki bana o kadar çok şey yaptıki bir kere olsun abla gibi davranmadı.

• Sen de ona anlat en olmadi zaten tutamicaksin kendini bagirip cagircaksin

• Müslümanlar küs kalmamalı. Siz kardeşsiniz birde emin ol o evlenip yuvadan gittiğinde onu çok arayacaksın şu an ablam evli ve yok onu çok özlüyorum o yokken ev çok sessiz o varken neşeli ve hareketliydi. Yani küsmek için abartılacak kadar bir sebep yok küçük basit şeyler yüzünden olmamalı. Ablana da kızdım çünkü sen onun kardeşisin seni asla aşağılamamalı ve korumalı sahiplenmeli. Ailen aranızı yapsa olmaz mı? Üzüldüm durumuna.

0|0
    0|0
    • senelerdir böyle artık annemde ben karışmam deyip çekiliyor. ben haklı olduğum halde özür diledim bir çok kez ama gerçekten konuşulacak gibi değil aynı evin içinde iki yabancıyız beni kendinden soğutuyor hastalandığım zaman bile burnunu çekiyosun çık bu odada yatma diyebilen bir insan sen olsan nasıl davranırdın.

• Ayni benim kardesim
    Ama malesef bn kus kalamiyorum
    Ve hep pohpohlayan tarafim
    Ama kardes yapacak birsey yok

0|0
    0|0
    • keşke böyle düşünen bir ablam olsaydı..

• Ablamda kizkardesimde malesef senin gibiler
      Ablam evli ve ben yklasik 1 bucuk yildr hic gorusmuyorum. Hakli sebeplerim var. O olgun ama karxesim daha 17 yasinda daha cahil deyip malesef ktlaniyorum

• hayırlısı olsun demekten başka birşey gelmiyor elimizden.

• Abla kardes arasinda kusluk olmaz barisin

0|0
    0|0
  • ablanla konuşamanı tavsiye ederim böylr davranmasının altında yatan nedeni bulmalısın önce oldukça iyimser yaklaş hatta ona küçük gönlünü edecek bir hediye bile alabilirsin

0|0
    0|0
    • bir çok kez konuştuk ve konuşmayı başlatan ben oldum bana öyle nefret dolu söylemler söylüyor ki konuşmayı yarıda kesip ağlatıyor. o benim ablam değil mi bir kerede o alsın konuşsun karşısına.

• ablam ve ben ikiz gibiyiz yani yüz hatlarım ondan biraz daha düzgün ama gerçekten oda çok güzel bir kız güzellikle alakalı olduğunu düşünmüyorum annemin bu konuda daha ilgili olmasını o kadar çok isterdim ki yinede hayırlısı olsun teşekkür ederim görüşlerin için

• rica ederim yinede seni çekemiyor olabilir se bir düşün bunu çünkü bu kadar yakınlaşmana rağmen istemiyorsa bu iş te bişey vardır:D

• Sen iyi ol

0|0
    0|0
    • ben iyi olamıyorum çünkü aynı evde aynı odada kendi yatağımı bile sahiplenemiyorum o kadar yabancı hissettiriyor.

• Ne kadar kotu uzucu.. anne babaniz napiyor

0|0
    0|0
    • babamın umrunda değil annemde üzülüp ben karışmam demekten başka birşey yapmıyor.

• Kusluk baska anlasamamak baska.
      3 günluk dunyada yasiyoruz

• ben evden üni için ayrıldım giderken bana allaha emanet dahi demedi ölüm var kalım var haklısınız ama hep ben hep ben yoruldum artık

• Bazen anlamda bana yapıyor ama genel olarak iyiyiz. Ama canı isteyince küçük düşürücü sözlerde söylüyor bende karşılığını veriyorum.

0|0
    0|0
  • Anladığım kadarıyla senden nefret ediyor. Saf nefret hemde

0|0
    0|0
    • ve bende salak gibi hala bunu kendime dert ediyorum.

• Dert etme ama küste kalma senden nefret etme sebebi kiskanclik olabilir. Büyük ihtimal çocukluktan gelen bişey şimdide gurur yapıyor kendine yediremiyor gibi

• Üvey gibi..-.-

0|0
    0|0
    • benden nefret ediyor..

• bilsem buraya bu sorunumu yazmazdım bu kadar özelimi açarak gerçekten ben hiç birşey yapmadım ona bana beni kıskanıyorsun bile dedi nişanlandığında ben o mutlu diye mutlu oldum aksine benden en kötü şeyleri yapabilecek kapasite görüyor.

• vay canına ben küs olsam taş çatlasa 1 ay siz seneler inanmıyorum :O

0|0
    0|0
    • toplam 5 senedir böyleyiz malesef

• canım üzüldüm gerçekten zamanla geçer desem 5 sene peki bu kadar zaman geçmiş barışmamışsınız
      bir abla neden parasını kontrol eder buna üzüldüm şahsen empati yaptım çok kötü bişiy bana hep derdi annem bu dünyada biz olmasak kardeşinle birbirinize destek çıkın derdi üzülme ben çok üzüldüm şimdi şahsen üzülmemek elde diğil ALLAH kolaylık versin istersen beni takip et derdin varsa anlat ne kadar erkek kankam bile olsa benimde bir kız kankaya ihtiyacım var :(

• belki nişanında barışır nişanda belki duygusalsa olabilir
      hıı bişiy diyecem sen yalnız diğilsin
      benim bir kuzim var biri 10 yaşında biri 17 yaşında 17 yaşında olan küçüğe aynı davranışları sergiliyor okuduğumda o aklıma geldi :)

• bizde 4senedir kusuz

0|0
    0|0
    • gerçekten mi sebebi nedir?

• ben kucukken hayrandim ona aramizda 3 yas var bu arada. cok severdim hep onla olmak isterdim o bana bagirsa ben ozur diler alirdim gonlunu biyle saf salak seviyodum 10. sinifs geldigimde farketdim ki aaflik yapiyorum ben buna deger veriyorum bu bana neler yapiyo insanlara beni kotuluyo kucumsuyo. tatile gitdigimizde onunla hic takilmadim arkadas buldum falan bu yediremedi onlarla takilirsan benimle takilma dedi keyfin bilir dedim. o gun bugundur konusmuyoruz ne zaman bisey dese tersliyorum. cocuklugumu mahfetdi ya

• Düğününe gitme sen de

0|0
    0|0
  • bir insan kıskanıyorsa böyle davranır çok üzücübi durum allah yardımcın olsun 😔😔

0|0
    0|0
  • kuyruk acısı varmış ablanın belliki seni kıskanıyo

0|0
    0|0
  • Bence onun huyuna gitmeye çalış bırak naparsa yapsın takma umursama en azindan kafan daha rahat olur

0|0
    0|0
Yükleniyor...