Sizce ülkemizin ve toplumumuzun en büyük problemi nedir?

İçinde bulunduğumuz toplumun bir sürü probleminin olduğu çok açık. Pekala sizce ilk önce halletmemiz gereken, o olmazsa gelişemeyiz dediğiniz.. Ne var?

0|0
24|14

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 23

• Yani şu an yapabilicegimiz en iyi sey ülkemizin insanına destek olmak hatalarını kusurlarını arastırmak degıl ama en buyuk problem sudur dedıgım gıbı en buyuk sorun kusur cıkarmak Ülkemizde malesef güzellik kavramını tam anlamayan insanlar konusur olmuslar yanı 14-15 yasındakı kızları yüzündekı bazı tuylerle yargılamak gıbı öyle seyler var kı mesela evlenene kadar kızlara kaş aldırmamak gıbı bunlar bızım ülkemizin acıgıdır tamam belkı dogru degıl ama arkasında durmazsak kım destek olur kı ulkemızın ınsanına herseyı soylersek ondan sonrada güzel bır kız görunce kı guzellık kavramı gorecelı kendıne gore guzel gelen bır yurdum ınsanını gorunce Türk kızları acaba guzellesmeye mı basladı mızahı olusuyor bu yanlıstır her ınsan farklı yaslarda kendını toparlar her insanın yuz yapısı farklı zamanlarda yerıne oturur kı kımse elestırı yapamaz Allahın yarattıgını yerın dıbıne vuramaz ulkemızın burdan yola cıkarsak en buyuk problemı genelleme yapmasıdır Türk kızlarına kezban dıyen insanda benim gözümde aynıdır Rus kızlarını en üstte tutanda bunlar zekası yerıne oturmadıgı ıcın herseyı genelleme yaparaktan tıpe yonelık agırlık veren ınsanlardır cunku mantık yok neyın mantıgını arasın nerden vurucagını sasırıyor Şu an en sacma mantıksız ıstedıgımız anda duzelıcek ama geri kafalı ınsanlardan dolayı duzelmeyen problem budur önce yurdunuzun insanının arkasında olun sonra Ülkenizin topragının pesıne dusun siz daha kendı ınsanınızı savunup koruycagına yerın dıbıne ıten ınsanlarsınız Ülkeyi topraklarınızı nasıl koruycaksınız bırakın Allahınızı seversenız dıyorum ve yorum kutusunu bu tur aciz ınsanların ıstılasına acık bırakıyorum cunku boyle ınsanlar kendı hatalarını bılmek ıstemedıklerı ıcın hatalarını soyleyen ınsanlara sevıyesız davranırlar yaptıklarını savunurlar :) YAZIIIKKK

0|0
    0|0
  • Beyin sahibi olmakla beyni kullanma yetisinin aynı olduğunun düşünülmesi.

0|0
    0|0
  • İnsanları ötekileştirmeyi, eleştirmeyi bırakmalıyız.
    Bizden farklı olanı yerden yere vurmaya, hor görmeye o kadar hazır bekliyoruz ki.
    İnsanlar sokak ortasında öldürülürken, küçücük çocuklar evlendirilirken sesini çıkarmayan insanlar, sokakta iki sevgili sarılıyor diye namus bekçisi kesiliyor.
    Yüzlerce şehit verilirken ses etmeyenler, kendi partisini savunmaya gelince olay siyasetçi kesiliyor.
    Kısacası bu ülkenin insan gibi insanlara ihtiyacı var.

0|0
    0|0
  • Bulgaristan ve romanyadan dilenmek icin gelip son model arabalara binenleri Touristlik yerden uzak tutmak gerekiyor (almanya)

0|0
    0|0
  • Bilgisi olmadan fikrinin olması, bu ülke insanlarının en büyük sorunu bence.

0|1
    0|0
  • Şimdi iki büyük kesim var. bir taraf tamamen din, bir taraf da tamamen bilimi savunuyor. Orta yolu savunan, ikisinin birlikte olabileceğini düşünen çok az. Bu iki tarafı da din adamları ve bilim adamları yönlendiriyor. Bana kalırsa dine saygı duyan bilim adamları ve bilime saygı duyan din adamları olmalı. Bu arada din örneği verdim diye herkes müslüman olsun ya da bir dine inansın demek istemiyorum. Aksine herkes o kadar aşmış olsun ki bu konuyu, kimsenin kimliği dini görüşü olmasın

0|0
    0|0
  • Cahil ve bu cehaletle övünen bir ülkeyiz daha büyük bir problem olabilir mi?

0|0
    0|0
  • Zıtlaşma ve saygısızlık!

0|0
    0|0
  • Herkesin birbirinde hata, suç araması. Kimse dönüpte kendini düzeltmiyor. Genel olarak söyledim istisnalar elbet var :)

0|0
    0|0
  • Hoşgörü, adalet, sevgi

0|0
    0|0
  • Laf var icraat yok

0|0
    0|0
  • Saygı yok, saygı olmadan hiçbir şey olmaz

0|0
    0|0
  • Empati sorunu var

0|0
    0|0
  • Beyin yapısı

0|0
    0|0
  • En az kültülüsünden en entelektüeline kadar çoğu insan görünüşe ve kalıp yargılara takılı kaldığı sürece gelişemeyiz. Ne toplum olarak ne kişisel olarak...

0|0
    0|0
  • İletişim eksikliği, kişilerin birbirlerini yeterince dinlememeleri

0|0
    0|0
    • Kesinlikle. Bireysel olarak başlayan bu sorun bir zincir halinde bütün toplumu bozar

• Birlik olamamak.

0|0
    0|0
  • Bilime verilmeyen önem en büyük problem şuanda.

0|0
    0|0
  • Bilgi çağında cahillik ve tembellik

0|0
    0|0
  • Ataerkil kavramı

0|0
    0|0
    • Bir problem evet.
      Fakat temel problem olduğunu düşünmüyorum

• Ataerkil kavramı olmazsa eşitlik olur eşitlik olursa barış olur barış olursa sorun kalmaz

• Gelişmeye kapalı olması. Açık fikirli olmamak için direnmek.

0|0
    0|0
  • Saygı.

0|0
    0|0
  • Irkçılık

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Kutuplaşma ve ırkçılık ile inanç konularında ön yargısız ve olması gerektiği gibi bir arada yaşayıp ona göre muhattaplık kurmalıyızki düzlüğe çıkalım.

0|0
    0|0
  • Ülkemizin en büyük problemi Kürtlerdir.
    Yok edilmeleri ya da sürülmeleri gerekir.

1|0
    0|0
  • Cahiliz

0|0
    0|0
  • Atatürk n dediği gibi Türk milleti zekisin ama zekanı unut daima çalışkan ol millet zekasını unuttu çalışmayı da unuttu sorun bu

0|0
    0|0
  • İnsanlar birbirlerine yardım etmeli birer kardeş gibi sımsıkı sarılmalı. Yani biri yere düştüğünde kaldırmalı. Birine bir şey olduğunda telefonlara sarılıp çekmemeli vah vah çekmemeli tutup kaldırmalı. Ve toplum sarhoş gibi. Ailelerin çocuklarına muamelesi eğitim sistemi. Çok yanlış yapılıyor. Özellikle küçük yaşta çocuklara taviz verilmemeli.

Yani herşey de disiplin olması şart. Olmadığından dolayı çok büyük sorunlar yaşıyoruz.

0|0
    0|0
  • Şu boy sevdasını şekilciliği insanları tanımadan kötü biri olduğunu söylemeleri

0|0
    0|0
  • Toplumumuzun aslında bir toplum olmaması, küresel sistem, devlet sistemi vb.

0|0
    0|0
  • Cahillik, dini somuru, egoistlik, bencillik.

0|0
    0|0
  • Problemleri yaratan dış güçler insanların beyinlerini karıştırıyorlar yaptıkları dizilerle programlarla

0|0
    0|0
  • Ensest ve aptallik

0|0
    0|0
  • Egitim egitim egitimm

0|0
    0|0
  • ön yargı

0|0
    0|0
  • Eşitlik olursa değişen bişey olmaz adalet olursa değişen çok şey olur