Ateistler buna cevabınız nedir?

yahudileri yakan hitler ölünce kurtuldu mu?
paranızı çalan hırsız ölünce kurtuldu mu?
ananıza karınıza kızınıza tecavüz eden sapılkar ölünce kurtuldu mu?
ataom bombası atan cani ölünce kurtuldu mu?
savaş çıkarıp milleti katleden kasap komutanlar siyasetciler silah tüccarlar ölünce kurtuldu mu?
her türlü hile dolay adam kayırma fesat çıkartma işi yapanlar ölünce kurtuldu mu?
sizin haklarınızı haksız yere gasp edenler ölünce kurtuldu mu?
iyi ile kötü aynı kefede mi polise yakalanmadı dünyada zevkin türevini aldı kötüler , öyleyse iyiler ahmak olmuyor mu, kötüler ölünce kurtuldu mu?
hayatın her alanında ödül ve ceza varken dünyadaki yaptıklarımız için ölünce ceza ve ödül yok mu, yapanın yanına kar mı kalacak?

1|0
310

En İyi Kız Görüşü

• evet kar kalacak :) aklını kullansaydı onlarda. akıllıca davranan kazanır kötü veya iyi olması önemsizdir başarı konusunda. ki aklını kullananlarda genelde kötülerdir. aslında kötü değillerdir amaçları uğruna her şeyi yaparlar tabii kötü denilen şeyleri de. bende dinden çıktığım ilk vakitler" nasıl ya cennet cehennem olmazsa kötüler ve iyiler ne olacak " demiştim ama şimdi imkan bile vermiyorum cennet cehennem olayına. masal sadece

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bu aynı düşüncemden dolayı hiçbir zaman ateist olamam

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• Neden insanların inançları ile bu kadar uğraşıyorsunuz?

1|0
    0|0
    • kimsenin inançsız dinsiz olmasına cehennemde yanmasına tahamülümüğz yok biz insanınız herkeside iyiliğe doğru yola davet ederiz öylele banane sanane boşver demeyiz

• Banane sanane boşver de demiyorum zaten ama bu konudaki üslup da çok önemlidir. Birçok insan yanlış anlatıldığı, baskı kurulduğu için başka inanışları tercih ediyor.

• Evet

0|1
    0|0
    • o zaman hiç birşeye şikayet etme hakkınız yok teröristler sizin çocuğunuzu öldürüp sakat bıraksa hesabını nasıl soracaksınız

• La manyak herif olmayacak reçete yazmış demek ki...

Insan yarattıklarını azıcık tanır de mi?

O reçeteyi okumak yerine kaba koyup duvara asacaklarini ne diye bilmiyorum, uymuyorlar off be slk insanlar diyor,

Kaldı ki sorum orada seni bekliyor,
      Insanlığa yararlı islam kuruluşu , nerede?

• bu kibirden bu ön yargıdan bencillikten kendini beğenmişlikten sıyrılın artık büyük harfle yazmamın herhangi bir sebebi yok rastgele yazdım siz müslümanlar diyerek kendin gibi düşünmeyenleri dışlaman da hoş değil siz kim biz kim sonra herkesin yaptığı iş kendini bağlar şahıslar kendileri yaptıklarından sorumludur hem beni tanımıyorsun bile hangi cüretle hem din ile hemde insanlarla alay edip küçük göstermeye kalkıyorsun belli ki daha çok gençsin kanın lkaynıyor dünyaya tapmış sarılmışsın nefsinin hoşuna giden şeylerden zevk alıyorun ve sorumllukdan kaçıyorsun ama senin bilgin sadece boş üniversite bilgisi ve boş roman kitapları tv dizileri magazin programları olduğu için ne desek de anlamazsın düşünen üreten yarımsever değil boş konuşan araştırmayan anlayıştan hoşgörüden mahsun zavallı bir ateiste diyecek lafım yok zira benim vaktim çok değerli siz çamurda debelenmeye devam edin zira senin gibiler kendi saçmalıklarını anca psikolojik rahatlama için hakaretle gidermeye çalışıyor

Erkekler Ne Diyor 9

• Şimdi niye böyle sorular soruyorsun ki? Anne babası sakın geç kalma eve, hayır onu öyle yapma bunu böyle yapma deyince sanan ne be benim hayatım ne karışlıyorsun diyenler Allah bunlara izin vermeseydi diyecekler nasıl olsa :) Yaradan sonsuz özgürlük vermiş ama ebeveynlerine sanane diyen zihniyet bu sefer sen niye karışmadın Allah diyecek :)

0|0
    0|0
  • Yahudileri öldüren hitlerde inancı olan insandı, aynı şey yahudiler adı üstünde bir inançtır.
    para çalan hırsızların istatislik olarak daha çok inançlı olanlardır.
    tacavüz edenlerede iyi bakın vatikan ve ensar gibi yerlere ve nicelerine ateist değiller:)
    savaş çıkaranlara bakın tarih boyunca hep din adı altında savaşlar çıkmıştır.
    her türlü hile adam kayırma işlerini kimlerin yaptıklarını iyi biliyoruz :)
    Kıasacası sorun ne inananda ne inanmayanda sorun kişinin kendisini yetiştirmesinde, aile ve toplum olarak gelişmesindedir. Artık şu ateist gibi şeyleri bırakın. Son olarak dinlerde inanmayanlara katli vacip buyurulması, yahut aşşalanmasını ve baskı altına alınıp inandırılmasını göz önünde bulundurursanız sorunun kaynağı ateizm değil tam tersi dinlerdir.

2|0
    0|0
    • soruun kaynağı insanoğlunun ta kendisidir tek çözümüde din dir ve dini kurallara uymaktır

• kimin dini hindu, budist, zerdüşt, musevi, hristiyan, müslüman, ya da daha sayamadığım yüzlerce din? hangisi? senin cevabın belli ama o senin hayatın beni neden baskı altına alıyorsun, neden kurallara uymaktır deyip egemenlik alanını bana dayatıyorsun? işte bunu anlamıyorsunuz, siz sadece yaşadığınız coğrafyadan ötürü ya hristiyan ya müslüman ya da musevisiniz, kısacası ne kadar anlatsam boştur. Sadece bana dayatma kendin yaşa senin tanrın beni ilgilendirmiyor, ya da başkasının tanrısı ya da ben zeusa inanıyorum ama dayatmıyorum, anladın mı? kimseye karşı değilim sadece dayatmaya karşıyım, o yüzden kuralınızı kendinize saklayınız derim. Yanlış anlama kişisel yazmıyorum genel olarak hitap ediyorum.

• Bu dediklerin tanrının veya dinin delili değildir.. Tam tersi neden dinlere inandığınızın, ihtiyaç duyduğunuzun hatta neden binlerce dinin ortaya çıktığının cevabıdır.. Burada mutlu olamadık ya da intikamımızı alamadık belki öbür tarafta...
    Yani neyine cevap verelim ki?

0|0
    0|0
    • o zaman hak hukuku adalet yok ne mutlu milleti altına alıp ezene öyleyse herkes her istediğini yapsın aile içi seks hırsızlık namusszluk eşkiya teröriszim adam öldürme sakat bırakma gasp herşey serbest olsun niye olmasın ki ne mutlu bunları yapabilene diyelim öyle mi

• Hep duygusal bakıyorsunuz olaya.. Bu dünyada eğer hala piçlik varsa demek dinler de işe yaramıyor? O kadar öbür taraf korkusu var ceza korkusu var ona rağmen hala yapılıyor yanlışlar.. É Demek ki dinde işe yaramıyor be abi görüyon işte

• GÖRDÜĞÜM TEK ŞEY YÜCE BİR YARADAN olduğu muhteşem bir ahenk düzen olduğu ve anlamak istemedeğiniz bu dünyada alınmayan hakkın hukuk un demek ahirete bırakıldığı bu kadar basit

• Yahudileri yakan hitler yakarken ceza aldı mı?
    Paranı çalan hırsız çalarken ceza aldı mı? Anana karına kızına tecavüz eden sapıklar tecavüz ederken ceza aldı mı? Atom bombası atan cani atarken ceza aldı mı? Savaş çıkarıp milleti katleden kasap komutanlar siyasetciler silah tüccarları terör estirirken ceza aldı mı? Hak gasp edenler hak yerken ceza aldı mı? Allah (!) senin o bahsettiklerine bu iğrenç dünyada ceza verdi mi de o bahsettiğin ulu büyülü ruhlar dolaşan ortamda ceza verecek

0|1
    0|0
    • sakat beyinli bu dünyada herkes anında ceza alsaydı yeryünde tek bir insan kalmazdı herkesin hatası var dünyanın iğrenç yaşanmaz hale gelmesine sebep insanoğlunun ta kendisidir bitmek tükenmek bilmeyen arzu ve hevesleri amaca giden her yolu meşru görmeleridir o zaman kimsenin kimseyi şikayet etme hakkı yoktur bu dünya cennet değil cehennem dahi lüzumsuz değil

• Herkes isine gelmeyen cvp vermis cunku mantik yok onlara gore bunlar zevkini surdu toprak olup gitti biraz msntikli olsalar bedelini odiceklerini disunurler

0|0
    0|0
  • Kardeş eline sağlık ama ne dersen de onlaeın kalpleri kararmış ve mühürlenmiş gerçekler onlara saçma geliyo tövbe haşa

0|0
    0|0
  • Kisa ve net Cevap istiyorsan Evet. Senin inancina göre hatta bunlarin hepsini yapan bir Müslüman sonunda Cennet ile ödüllendirilecek.

0|0
    0|0
  • Bunu bildiğini söyleyen yalancılar kurtulur mu?

0|0
    0|0
  • Kurtulamaz kardesim

0|0
    0|0
Yükleniyor...