İnsanlar neden bir yalana inanma ihtiyacı duyarlar?

"Burcunuza ve doğum saatinize göre kiminle, ne zaman evleneceğinizi söyleyeceğim." Desem yalan olduğunu bile bile bir umut beslersiniz ve "hadi söyle" dersiniz. Bir de 2 kişiyi hasbelkader tuttursam ünlü bile olurum sitede.

2|2
15|18

En İyi Kız Görüşü

• Kafamızda şekillendirdiğimiz gelecek planıyla, duyduklarımız uyuştuğunda gerçekleşme ihtimali daha fazlaymış gibi hissediyoruz ve inanmak istiyoruz. Birinin karşısına geçip felaket senaryosu yazsan, muhtemelen; git işine uydurma bir taraflarından der. d. d

0|2
    0|0
    • Ahahh aynen 😂😂
      İyilere inanıp, kötülere uydurma diyoruz 😂

• 2ay

umut beslemiyorum. sadece ihtimal veriyorum. hatta mantıksal sebepler kullanarak ihtimal veriyorum mesela: akrep ve balık duygusal burçtur. duygusal burçlar birbiriyle iyi anlaşır. ''bu sebeple akrep ve balık birbiriyle iyi anlaşabilir belki'' diyerek ihtimal veriyorum. fark ettiysen ''belki'' diyorum. yani kesin bir ifade yok. körü körüne inanmak yok!

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 14

• umut fakirin ekmeği işte napcan belki tutar umuduyla :D

0|1
    0|0
  • bir şeylere inanmak istiyor insan işte :D

0|1
    0|0
  • İnsanoğlu hep bir şeye inanmak ister. Yalan ya da gerçek. 😄

0|1
    0|0
  • Boş şeyler için umut besliyoruz. İnsanların hayattan beklentilerinin olmadığının bir göstergesi

0|1
    0|0
  • Dün jim carrey nin yalancı yalancı filmini izlemiştim. O geldi aklıma, yalanlar hayatımızın içinde olmazsa olmazlar ve gerçekler her zaman tehlikeli o yüzden yalanlara inanmayı seçiyoruz daha cazip geliyor 😄

0|1
    0|0
  • Iyi seyler soyle hemen inanirlar.. cunki umit ediyorlar.. insanlar cok saf ya.😊

0|1
    0|0
  • baskı altında hissettiğim de yalan söylerim ama çok değil :D

0|1
    0|0
    • Mesela? 😄

• Mesela iftara gidecektik arkadaşlarla , annem şuraya gidin dedi güzelmiş vs dedi. Arkadaşla da orası pahalı diye gitmeyelim dedik sonra annem sorunca üzülmesin diye gittik dedim çünkü çok istedi oraya gidin diye.2 yıl önceki olay. Anneme daha geçen söyledim o gün oraya gitmedik diye :) yani basit yalan ama yalan :D

• Vicdanın rahat etmemiş ama 😂
      Teşekkürler görüşün için

• Kesinlikle sacmalik böyle seyler. Sanki insanlar burcuna göre kategorize edilmis gibi

0|1
    0|0
  • Burada yapilinca bu umut beslemek degil eglencesine hadi soyle denir.

0|1
    0|0
  • belki tutar umuduyla

0|1
    0|0
  • Kendini avutmak için.

0|1
    0|0
  • Görmek istediği duymak istediği şeylere inanmak isterler çünkü mutlu oömaya çalışıyorlar.

0|1
    0|0
  • Siyaset gibi iste.. ne duymak istiyorsa insan onu algiliyor kafa..

0|1
    0|0
  • herkes bir umut bir mutluluk bekliyor işte ne yaparsın

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Ks de bile.:D Bak bile diyorum buna inananın olduğunu zannetmiyorum :D Ne zaman evleneceğini söyliyime inanmaz çünküo büyük bir yalan olur. Ufak bir yalan atarsan umut bağlayan olur. Eski imam sırasıylar bar boy sonra da dj oldu. Hergün kabine bir hatun misali takıldı sonr bir baktım bir gün bir kafede kahve yapıyor fal bakıyor. Oğlum diyorum ne falı mk yaa abi boşver et millet mal işte iki güzel ya da mistik mistik konuşuyorsun etkileniyorlar diyordu o geldi aklıma. Ama buradakiler eğlencesine hadi söyle bakalım diyorlar. Hani birini översin tavan yapar ya zararsız bir ego oluşturursun. Buda öyle bişey bence.

0|1
    0|0
    • Görüşlerde hislerim kuvvetli dedim kızın birine bana sevgilisinin adını sordu ciddi ciddi 😂

• Ölünün arkasından neden her gece dönmesini beklersin ki her gece gelir diye geç yatarsın çayı demliğiyle kayanatırsın çünkü umut güzel şey o yüzden

0|1
    0|0
  • Hepsi alışkanlık oldu diyebilirim. Alışmış kudurmuştan beter.

0|1
    0|0
  • İnsanların ihtiyacı vardır misal ben sevgiye ihtiyacım olduğu için tır dolusu yalana inandım sırf sevgi açlığımı gidermek için ihtiyacı olan inanır.

0|1
    0|0
  • amaç güzel şeyler duyma ihtiyacı
    o kadar umutsuz ve mutsuz ki herkes

0|1
    0|0
  • Can sıkintisi iş olsun. Değisiklik pesinde insanlar..

0|1
    0|0
  • İnanma ihtiyacı istisnalar dışında hemen her insanda var.

Burç, fal konusuna gelirsek kızlara eğlence lazım o yüzden çok itibar ediyorlar bu meselelere :D

1|1
    0|0
    • Kahveye 40 lira veriyorlar 😂

• Valla ben çalışma planı çıkarmaya başladım. Platinium, Golde ve Silver üyelik yaparız. Çeşitli bonuslar olur. Yanımızda 1 tarot falcısı, 1 avuç içi falına bakan 2 kişi daha istihdam ederiz. Şirketi kuralım olmazsa, Fal Hizmetleri Ltd. Şti :D

• Tamamdır 😂😂

• öss ye girerken her sene fal bakardı biri ve bu sene kazanacaksın derdi. bir sene kazandım o kadarda salak değilmişim ama falcının şöhreti arttı :D

1|1
    0|0
  • Yalan insanların duymak istediği şeyleri söyler gerçeklerle yüzleşemezler, o yüzden ülkemizde çokça falcı var 😂

0|1
    0|0
  • Kızların doğasında var sanırım :D

0|1
    0|0
  • Burçlara inanmadım.. yalan yok olmaması lazım.

0|1
    0|0
  • Cunku hoslarina giden duymak istedikleri sey odur

0|1
    0|0
  • Çünkü insanlar gerçek olana değil inanmak istediklerini inanıyorlar :D

0|1
    0|0
  • Gerçekler acı, yalanlar tatlı geliyor

0|1
    0|0
  • Gerçekler çok acı

0|1
    0|0
  • duymak istediklerine inandıkları için tabi ki de.

0|1
    0|0
  • İnanma ihtiyacı var çünkü. İşine gelmiyor

Bu haptan içen aya 10 kilo verir. Şimdi şişman birisi buna inanmak zorunda. Ne kadar şüphe etse de inanmak zorunda çünkü şişman işine gelmiyor :)

0|1
    0|0
Yükleniyor...