Biri evin temeline Saruman büyüsü mü yapmış?

Evimizle ilgili sorunlar bir türlü bitmek bilmiyorum. Bitmek bir yana gittikçe artıyor. Artık gürültüden patırdı'dan yaşanmaz hale geldi. Evin temeli atılırken kurban diye domuz mu kestiler anlamadım. Yoksa Saruman büyüsü mü yaptılar? Evin başlıca sorunları:

tam yanımızda baz istasyonu + marketin soğutucu gürültüsü + yandaki halıcı gürültüsü + üst kattaki görgüzü komşu gürülsütü + diğer taraftaki demirci gürültüsü + tekstilden gelen aspiratör gürültüsü + komşunun kış geceleri açtığı klima motoru gürültüsü = böyle hayatın...

Bir de üstüne tapu kadastro problemi çıktı; rayiç bedeli için 40 bin lira para bayılacağız...

Gürültü konusunda Zabıta rüşvet alıyor, onlarla uğraştım, bir şey yapmadılar. Rüşvet aldığını yüzüne vurunca sırıtıp, lâf atıp kaçtı. Mâlum partinin belediyesi baz istasyonu konusunda Danıştay'ın kararını tanımıyor. Komşuları ise hiç sormayınız, Allah düşman başına vermesin...

Güncellemeler:
Güncelleme.

0|0
2|4

En İyi Kız Görüşü

• Iyi dayanmissin sen oraya 😳

0|1
    0|0
    • Yıllardır böyle. Kitaplarımın bulunduğu bana ait olan odayı bile kullanamıyorum. Sesin en az geldiği karanlık salon'dan okuyorum artık. Gündüzleri bile ışık yakıyorum...

• Yuh ya 40bin ona vercegnze pesinat verip baska bir ev alin bari.

• Bilemiyorum artık. Bakalım daha ne belalar çıkacak. :)

En İyi Erkek Görüşü

• Ne kadar da benim gibi düşünen bir erkek. Dün gece 2 de annemi uyandırdım;

-Anne anne annneeee
    -hııh
    -Kalk kalk kurtuluyoruz bu lanet yerden
    -Uff yat uyu be salak
    -La anne zaten sahura kalkıcan bir dikel dinle beni, Alibeyköye taşınıyoruz dağ başında
    -offf ne işimiz dağ başında oğlum
    -E anne ayılar şehre indi ineli dağ başları huzur doldu huzura gidiyoruz.

Karar verdim dün gece 12 30 da top oynayan çocuklara bağırınca mahallede yaşları 40 ile 60 arası değişen ayılarla kavga edince bu kararı aldım. Bulunduğum semt bölge olarak harika insan olarak hayvanlarla dolu 5. 6. kattaki insanların çöplerini pencereden aşağıya attığı, çöpleri hala en son ben 5 6 yaşlarındayken yere koyarlardı burada hergün yerlere atıyorlar konteynırlar bomboş, öyle ki belediye yer kaplıyor bir işe yaramıyor diye konteynırları kaldırdı. Adam diyor ki sen bu çocuklara bağıramazsın. Yoo dedim bağıramam ama bağırdım. Sen kimsin lan bağırıyorsun çocuklara diyor gücün ona mı yetiyor. Yoook dedim saat 12 30 20 kişi ana avrat yapa yapa top oynuyor. Şimdi bu çocukların yaşı 12 falan yani dedim bunlardan siz sorumlusunuz. Ben hiç birinizin günlerdir oğluuum bu saatte milleti rahatsız etme dediğinizi duymadım dediniz mi lan dedim. Demediniz. BU hakkı siz bana verdiniz. Konutumda huzurlu yaşama hakkımı kullanıyorum gürültünün kaynağını dağıtıyorum. Sizin gibi sorumsuzlara bağırıyorum 10 12 yaşında ki çocuklara değil. Her birinin adresini alıp ayağınıza mı gelcektim. Bak bir bağırdım 10 kişi ayağıma geldiniz dedim. bir ton bağırışş çağırış dedim tamam hayvana laf anlatılmaz. Ben en iyisi gidiyim dağ başına bunlar insansa ben hayvan olmayı tercih ediyorum dedim. Bakalım kafama göre ev bulurum orda heralde.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Baz istasyonu ciddi tehlike.

0|1
    0|0
    • Tam dibimizde, hiçbir güvenlik mesafesi felan koymamışlar.

Erkekler Ne Diyor 3

• Haklı ve kanıta dayalı sebeplerin var ise direkt ; BİMER'e yaz, bak bakalım o zabıta sırıtacak mı tekrar.

0|1
    0|0
    • İlk şikayet'i BİMER'e yazdım zaten. Adamlar gürültü ölçümü yapmadan önce işyerine telefonla haber veriyorlar; gürültü kesiliyor. Sonra Zabıta "Neden gürültü yok?" diyor. Oysa iş yerinden ses ölçümü yapmaları gerekiyor. Adamlarla defalarca uğraştım; bıktım ve lânet getirdim artık. Ta belediye başkan yardımcısının yanına kadar çıktım. Adamlar felaket sorumsuz. Hiç birşey yapmıyorlar. Danıştay'ın kararını bile hiç'e sayıyorlar...

• Anladım, Allah kolaylık versin şimdiden.

• Teşekkür ederim.

• Allah yardımcın olsun zor hakikaten.

0|1
    0|0
  • Kaçın oradan

0|1
    0|0
    • Tüm lânetleri üzerine çekiyor. Başka çare kalmadı.

• Eşyaları bile almayın 😊

• Valla alacaklarım varsa kitaplarım ve laptopumdur. Gerisi umurumda değil.

Yükleniyor...