Din ile ilgili kafam karışık ne yapacağım?

Arkadaşlar ben namaz kılan oruç tutan birisiyim ibadetlerimi yapmaya çalışıyorum kabul oluyorsa inşallah ama kafama takılan çok şey var. Şöyle bir düşündüğümde mesela sürekli kadına kısıtlama getirilmiş erkekler yüzünden. Hiç erkeğe yapma etme yasağı yok zina ve göz zinası hariç. Mesela kadın hac ibadetiini yapmak istiyor ama yanında mahremi olmadan gidemiyor kadın kapanıyor yazın sıcağında güneşin alnında kim yüzünden bakmasnlar diye. Kadın seyahat etmek istiyor ama 2 günü geçemiyor yoksa günah ya da 3 günü geçemiyor çünkü günah. Erkek kadın bir ahlaksızlık yaptığı zaman eşini dövebiliyor ama adam yapınca bir şey olmuyor dövme yok sürekli kadınlar kısıtlanıyor erkekten kaçmak zorunda kalıyor itaat etmek zorunda kalıyor ama bu dünyada da öbür dünyada da çok eşlilik onlara huriler veriliyor kuranda kadın ve erkeklere verilen ortak şeylerin yanında birde erkeklere huri vaadi var kıskançlığımız alınıyor falan diyorlar ama kim ister eşini paylaşmayı anlamıyorum yani her bakımdan rahatlar giyim konusundan dışarı çıkma konusuna kadar niye kadınlar bu kadar kısıtlanıyor erkeklere bu kadar mükafat veriliyor bizim şahitliğimiz bile 2 kadın olacak bu kadar güvenilmez varlık mıyız taciz tecavüz dayak hepsi erkeklerde ama cehennem çoğunluğu bizde diyorum bu kadar ne yapmış olabiliriz artık bunları kafayı yiyeceğim düşünmekten ne yapacağım bilmiyorum.

0|1
819

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 18

Kızlar Ne Diyor 7

Yükleniyor...