Bu sözü geçen bir arkadaşım söyledi, "devrimci müslümanlar varmış". Olabilir dedim yani bir devrimcinin illa dinsiz olması gerekmez ya. Siz ne düşünüyorsunuz? Bir devrimci müslüman olabilir mi?

0|0
4|18

En İyi Erkek Görüşü

• Devrim sözcüğünün kelime anlamını insanlar bilse zaten mümkün olduğunu anlarlar.. Örnek olarak İran'da olan devrim var mesela

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Sosyalist ve komünistse olamaz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• olur niye olmasın ecdadımıza bak yeniliklerle dolu tarihimiz var

1|0
    0|0
  • O topluluğu biliyorum. Ama olaya şöyle bak bence. Yeryüzünün en büyük devrimcisi Hz. Muhammed olamaz mı? En nihayetinde Arap Yarımadasında vahşi bir kapitalizm vardı. O zamanın düzeni öyleydi. Ve Hz. Muhammed o düzeni yerle yeksan etmeye çalıştı ve yıktı. Devrim ne demek peki? Varolan mevcut bir düzeni yıkıp, yerine halk adına, halk yararına daha stabil bir düzen getirmek. O da bunu yaptı. O da bir devrimci en nihayetinde bana göre. Peki sana göre? :)

0|0
    0|0
  • Olabilir

0|0
    0|0
  • İslamda devrim olmaz bunun dışında devrimci olabilir tabi misal siyasi idareye baş kaldırır vs gibi

0|0
    0|0
    • Pampa ona karşı devrimci diyoruz aslında, ama o da teknik olarak devrim sayılıyor
      Bknz taeyyeap!

• devrimlerin en büyüğünü Hz. Muhammet yaptı zaten. evet olabilir.

0|2
    0|0
  • Genele baktığında zor ama olabilir.

0|0
    0|0
    • Öğrenmek, bilgiye ve öğrenmeye aç ve açık olmak, sorgulamak düşünmek, körü körüne inanmamak. Günümüzde "inançlı" olduğunu iddia eden insanların en büyük sorunu da bu. İnandığını söylediği şeyi bile okuyup anlamamak, anlatamamak.

Olaya diğer yönüyle bakacak olursak da en büyük devrimci bana göre Hz Muhammed'dir. Bu kadar bağnaz, ve yobaz bir arap toplumunu ancak bu kadar yola getirebilmiştir.

• Dostum müslümanım ama solcuyum. Devrimci de diyebilirsin. Din ayrıdır siyasi düşünce ayrıdır.

Atatürk ne demiş " Din gibi temiz bir duygu, politika gibi kirli oyunlara alet edlemez. Din ait olduğu yerde, temiz vicdan sahnesinde yaşanmalıdır."

0|0
    0|0
    • Şimdi şöyle bir şey var ama Atatürk her zaman her yerde islam dinini, kuran-ı , hilafeti övdüğü ve hatta çok fazla olarak hutbe dahi okudu, ama buna rağmen peygamberimiz ve kuranımız hakkında akla hayale gelmeyecek bicimde konuştu. Dine temiz diyen biri islamı yok etmeye çalışması garip ve yanlışdı.

• Aynen o zamanda yaşayanlar bilir. Bu zamanda yaşayanlarda tamamen satılmış. Allah bilir diyip geçelim.

• Olabilir.

0|0
    0|0
  • Çok güldüm ya 😂😂😂

1|0
    0|0
  • müslümanlık kalmamşı hep sahte müslümanlık elin gavuru bile sonradan müslüman oluyo islamı çok güzel yaşıo bizimkilewr sahte müslüman

0|0
    0|0
  • Olmuyor davasına göre değişir illa kominist olması şart değil belki
    Elkaide
    İşid
    Şaka şaka genelde devrimci değil mücahit deniyor

0|0
    0|0
  • islamın geldıgı donemı yıktıgı duzenlerı karsı durdugu kavramları bılmedıgın ıcın devrımcı musluman sana cok garıp gelıo olablr

0|0
    0|0
  • Mesela Hugo Chavez solcuydu ama aynı zamanda iyi bir Hristiyandi

0|0
    0|0
  • Olabilr

0|0
    0|0
  • Hiç duymadım

0|0
    0|0
  • Devrimciyim , müslümanım elhamdülillah

0|0
    0|0
  • Olabilir devrimciyiz zaten

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Türkçü ol

0|0
    0|0
  • olur tabi. muslumanlara yapilan zulme daha fazlla sessiz kalamicagina dusunup baskaldirmistir

0|0
    0|0
  • Devrimci müslümanlar diye bir grup vardı hatta bir ara gezide de vardı bu grup

0|0
    0|0
Yükleniyor...