Park yeri ( ücreti ) meselesi tercih değil midir?

Park yerlerini haksız işgal edenleri geçelim konumuz park yerleri sorunsalından bir kare.

Yaşadığım il Marmara Bölgesi' nde bir yer. Orta bir kentte bir ilçede yaşıyorum.
İlçenin ana caddesi fena değil genişlik olarak da ana caddeye bağlanan sokak araları dar ve fazlaca kullanılan bu sokaklarda yolun 30 35 cm en az içine doğru duba dizmiş belediye görünce şok oldum yol daralmış ve belediye zorunlu yerlere park edilip park parası alınsın diye yapmış.

Bu haraç değil mi şimdi? Var mı yurdumda böyle tuhaf zihniyetler? Yoksa bi' bizimkiler mi uyanık.
Trafik kazalarının azalmadığı bir ülkede yolu daraltıp duba koymak neyin kafası?

Vatandaşa hizmet bu mudur yani?

0|0
0|7

En İyi Erkek Görüşü

• Konuya biraz taraflı bakmış olabilirsin.

Öncelikle , arabası olanın bulduğu heryere park edebileceği diye bir özellik , ruhsatla birlikte verilmiyor. Araba alanın benzini düşündüğü kadar bırakacağı park yerini de hesap etmesi veya göze alması gerekiyor. Yok almazsa , bulduğum yere sokarım kimse bir şey diyemez kafası da dayılık oluyor.

Yollar , en azından ambulans en çoğundan itfaiye aracının geçebileceği genişlikte kalmalıdır ve buna dair önlem alınabilir. O dubaları kaldır, 10 dakika sonra beleş park yeri olarak parketmeyen kalmaz.

Yollar belediyeye değil , karayolları genel müdürlüğüne aittir , düzeni de bakımı da bunlar tarafından yapılır. Belli yerlerde park alanı açılırsa da , buna ücret alıp almamak da onların meselesidir.

Beleşçilik derken , bulunduğum binanın önünde parkedilmemesi için her biri 100 kg olan saksılar var , tam karşıda belediyeye ait 24 saati 8 tl olan 7 katlı kapalı otopark da var ama adam inip 100 kiloluk saksıyı itip arabasını sokuyor , giderken de kaçarak o saksıyı o halde bırakıyor.

Bilse plakası bildirilmiş fotosu ile birlikte , adresine gelen 195 tl lik ceza ile karşı karşıya kalmak istemezdi..

Peki vatandaştaki neyin kafası?

2|0
    0|0
    • Bu vatandaşın vicdansızlığı engelli park yerini gasp edenler kadar vicdansız bence de.

Benim arabam yok sadece vatandaşım 15 senelik yola ilk defa yapılıyor mantıklı gerekçe karşı taraftan bakınca böyle beleşçiler olmuş olabilir ama yol zaten dar görselliği de cabası dizmişler dubaları yollarla ilgili kurumu söylediğiniz için de teşekkür ederim ayrıca bunu hep unutuyorum ben.
      Bana tuhaf geldi sorguluyorum neticeye varmak adına.

• Yine de duyarlı vatandaş bakışın ve dikkatin için naçiz ben teşekkür ederim @soran... Benim uyarmak istediğim , konunun içeriğinin çok başka olabildiği ve bahsettiğin dubaların konma sebebinin de belki de böyle şikayetler olması...

Bu durumda, kurumlar yaşamsal öneme bakarlar , onlar da hayat kurtaran ambulans ya da mal kurtaran itfaiye ya da huzur koruyan polis araçlarıdır. Gerisi çalkantılı okyanustan ibaret.

• Esas bilgilenen benim yüzeysel konuya yaklaşmışım ve hak çiğneyenlerin yardımcısı olabilecektim görüşünüz kurtarmış oldu beni.

Erkekler Ne Diyor 6

• samsunda belediyenin değnekcileri bile var:))

1|0
    0|0
  • sen eskişehiedeki yerlere bir bak
    arabadan inersen ya ceza yersin ya da otobark ücreti ödersin

1|0
    0|0
  • katılıyorum

1|0
    0|0
  • Genel belediyeler ayni kafada desene

1|0
    0|0
  • Kanka

0|0
    0|0
  • bunu bize degil belideye yzcan

1|0
    0|0
    • Belediyeyi bimer'e şikayet etmeyi düşünüyorum da benzeri durumlar var mı diye merak ettim hemen harekete geçmemek adına.

• benzer durum beklemek?
      yahu sorun varsa gidip konuş ya da yaz
      belki yeni bir şey yapılıyordur nedennini soruyorsun sadece yapmayın demiyorsun ki

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...