Size haksızlık yapan biriyle helalleşir misiniz?

Arkadaşlar yarın iş yerindeki son günüm. Bir sene boyunca 1000 liradan bile daha az paraya afedersiniz ama eşek gibi çalıştım sırf gelecek sene yüksek maaş alacağıma söz verdikleri için. Benim yerime kendi akrabalarından birini buldukları için işten çıkartıldım yarından sonra gitmeyeceğim. Aklıma takılan şey patronların yanına gidip helalleşmeli miyim? Çok kızgınım ve kırgınım, sizce büyüklük bende mi kalsın yoksa beni yarı yolda bıraktıkları için tavrımı sürdürüp, selam bile vermeyip öyle mi ayrılayım?

0|0
10|19

En İyi Erkek Görüşü

• Helalleşmek tabiki güzeldir

bunu açarsak birazdaha rabbim herzaman derki ben sizi en ufak bir sevabınızla yaptıgınız tüm kötülükleri affedebilirim

sen yeterki güzelliğe bir adım at , başkaları sana on adım atacaktır
    başkası on adım atsın diye bir iyilikte yapma hani derlerya iyilik yap denize at

sana yapılan birşey senin hakkını helal etmenle geçicek birşey değildir
    kul hakkı yemeğe girer.

tabiki benimki sadece cahil adamın cahil görüşüdür.

1|0
    0|0
    • Haklısın tabii her zaman her yerde insan kendi karakterini yansıtır. O onların karakteri veya karaktersizliği affedebilmek benim. Affetmek kelimesi Allah'a mahsustur ama başka bir ifade getiremedim bu duruma. Ki affetmedim zaten sadece Allah'a bırakıyorum o her şeyin en hayırlısını verecektir.

En İyi Kız Görüşü

• Yaptıkları şey çok ağır, ben olsam giderdim yanına helalleşme konusuna hiç girmezdim hoşçakalın derdim o hakkını helal et falan derse ederdim.

1|0
    0|0
    • Ben de öyle düşünüyorum ama kararsızım.

Erkekler Ne Diyor 18

• Tabikide helalleşmelisin helalleşmek bambaşka birşey kalp kırgınlıgı haksızlık bambaşka. Her biri farklı terazilerde tartılır sen git erdemligini göster hakkını helal et veda et çık zaten er geç onlar bir personel ararlarsa bu ilk sen olacaksın ozamanda sen seçeceksin. Ayrıca referans olarak ta düşünebilirsin 1 sene az degil. Bence öfkelenme sukünetini koru..

1|0
    0|0
    • Bir haftadır bunları düşünüyorum çok canım sıkıldı ki benim durumumu biliyorlar çalışmak zorundayım bu kadar vefasızlık, insafsızlık insanın kanına dokunuyor. Yeni personel buldukları için bana yol verdiler zaten tükürdüklerini yalamazlar. Kararsız kaldım benim için zor olacak

• Yaş kaç bilmiyorum ama referans ı aynı alanda çalışınca istemiyorlar kişiligine tecrübene bakmak için istiyorlar.. Hayırlısı neyse o olsun hakkında iyi aksamlar.

• 23 yaşındayım biliyorum ne için istediklerini. Benim çalışmak istediğim alanda referans istenilmiyor o açıdan söyledim özel kurumlarda çalışmak istemiyorum yani. Teşekkürler iyi akşamlar.

• Hakkımı tüm insanlığa helal ediyorum.
    İstisna yok, şart yok, beklenti yok.

1|0
    0|0
    • Ne güzel. Ben bunu diyemiyorum.

• Hayır gitme. İnsanları sömüren kardeşim larına adamlık yapmaya gerek yok. Haram zıkkım et hakkını , bas git.

1|0
    0|0
  • Hiç bir zaman kapıyı çarpıp gitme neresi olursa olsun. Kibarlığını nezaketini muhafaza et sen kazançlı olursun. Kazanç sadece para değil kazancın Allah indinde derecat kazanmaktır.

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim görüş için ben de her zaman kibar bir insan olmuşumdur ama bu olay çok dokundu bana resmen kullandılar, Allah beni böyle sınıyor sanırım.

• Onlar için öyle değil ama haşa cenneti satın almışlar gibi böbürlüler. Allah biliyor kimin ne olduğunu, ne diyeyim başka.

• Onlar sadece kendilerini avutur.

• Etmem.

1|0
    0|0
  • Hayır b

1|0
    0|0
  • Hiç kimse Allahtan daha affedici değildir... ama sen af edip etmemekte serbest olmakla birlikte onları affetmen belki seninde bazı konularda af edilmene sebebiyet verir.. :D anladın değil mi? :D

1|0
    0|0
  • hakkımı helal etmem

1|0
    0|0
    • Helal etsem bile Allah hesabını soracaktır

• 1000 lira icin kilimi kimildatmazdim

1|0
    0|0
  • şahsen helalleşmem

1|0
    0|0
    • Helal etmesem de hakkım var.

• Bence arkana dahi bakma emeğini yemişler sonuçta ter akittin helal para için ama sana yanlis yapmışlar

1|0
    0|0
    • İşte kişiliğim de büyüklük sende kalsın diyor kararsızım.

• O kişiden kişiye değişir tabi her insan bir değil sonuçta sizin kararınız

• Sigortasiz mi calistin peki

1|0
    0|0
    • Hayır sigortam vardı.

• Para hesabina yatiyorsa senden elden geri almalari lazim

• Evet hesabıma yatıyordu da nasıl bir yaptırımı olabilir ki bunun.

• Bence onlar bu iyiligi hak etmiyor yansinlar hakkini helal etme

1|0
    0|0
    • Bence de hak etmiyorlar onlar için değil büyüklük bende kalsın diye gideyim dedim.

• Sanki benim yaşadığımı kopyalayıp yapıştırmışsın 😊

1|0
    0|0
  • Etmemekte sonuna kadar haklısın. Etsen de Allah bunun acısını çıkartır onlardan merak etme

1|0
    0|0
    • Ondan şüphem yok elbette hak yerini bulacaktır.

• Evet başladım iş bakmaya inşallah Allah yüzüme bakar ve daha iyi bir işim olur.

• dinimizde helalleşmek iyidir ama ben olsam hakkımı helal etmezdim

1|0
    0|0
    • Sanırım yapacağım şey odasına gidip kendinize iyi bakın demek o hakkını helal et derse cevap veririm konuyu ben açmam.

• doğrusu bu senin hakkını yedilerse elbet bir gün çıkar sen kendini boş yere üzme

• Adaletin er geç yerini bulacağına inanıyorum.

• salak salak konuşma.. ne hakkı helal etmesi.. zehir zıkkım olsun

0|0
    0|0
  • Tamamen sana kalmis... ben helal etmezdim... nitekim... ilk isimi benzer bir sekilde birakmistim... biraktigimi bile soylememistim...😀

1|0
    0|0
    • Böyle insanlara öyle davranmak gerekir aslında

• Uzuldum senin adina... Allah buyuktur... birini kapatir daha iyisini acar..

• İnşallah öyle olur.

Kızlar Ne Diyor 9

• Helallesmek is not my type

1|0
    0|0
  • evet helal ederim. Ama vatan hainlerine helal etmem.

1|0
    0|0
  • Hallestim helallesirimde ne olacak kin tutamam ben

1|0
    0|0
  • Asla.

1|0
    0|0
  • Hayır.

1|0
    0|0
  • Hellales... bende buyuk haksizliga ugradim ama helal ettim... Allah'a havale et

1|0
    0|0
  • Bence etme

1|0
    0|0
  • yanlarına git ve hakkını zıkkım yemelerini söyle

1|0
    0|0
  • sakın gitme selam verme saçmlama. adamlar seni resmen kovmuş. şikayet et çalışma bakanlığına

1|1
    0|0
    • Özel kurum istediklerini yaparlar.

Yükleniyor...