Hukuk kuralları olmasa bu kadar toleranslı olur muydunuz?

Hukuk kuralları insanları sakinleşmeye mi itiyor? Eğer o kurallar olmasaydı, bugün nasıl bir insan olurdunuz?

0|1
8|25

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Hakaret suç olmasa giydireceğim pek çok embesil var. Saygı duydugumdan değil suskunluğum. Varsın terbiyesiz vs ne derlerse desinler şeyimde değil. Sakinleşmeye itmiyor. Döt korkusuna sessiz kalıyoruz. Fakat bu demek olmuyor ki bazılarının kulaklarını kanatana kadar çınlatmıyoruz.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Kuralsız ve Allah korkusuz her insandan herşeyi beklemeliyiz.. güçlünün güçsüzü ezdiği dünya olmaya devam ederdik eskiden olduğu gibi.

1|0
    0|0
    • Allah korkusu olanlar pirü pak olur bu dünyada...

• "Hareme Dönüş" yakında sinemalarda diyorsun yani...

• @Sürsil Dediklerimden anladıkların çelişkili olsada, her konuda esas doğruları baz al, bilmediğini araştır, olurunada essa doğruya göre bak, şnsanların kendi doğrusu ve araştırmadan buna biat edipte yaşayıp başkalarına muhalefet etmeleri sadece acizlik ve vakit kaybıdır, fitneci ve empozeli bakış açıları ve yansımalar ile yönlendirici davranıp bozacı olup şiracıyada şahitlik yaptırıp kazandığını sananlar ile onlara benzemekle nereye kadar gider insan ve insanlar? hayat kısa ve boş coşma hakkıyla yaşa ve hak ettiğini gör çoğunluk şeytansa melek olmadıkça hiç bir farkın kalmaz ve yaşayan ölü gibi olursun'ki buda boş.

Müsadenle iyi geceler.

• Hukuk kuralları olmasaydı ben burada olur muydum diye sormaz kimse

1|0
    0|0
  • Vallahi billahi en fazla metrobüse bedava binerdim :D

1|0
    0|0
  • Öldürülecek çok adam var.

1|1
    0|0
  • Fakir istediği gibi zengin olmaya çalışırdı zorbalıkla, cinayet, suç işleme falan alır başını giderdi dostum

1|0
    0|0
  • gunumuz hukuk kuralarının hala kesın ve dogru adaletı sagladıgını dusunmyrm. yanı 10 15 kısıyı oldur hayatın boyunca hapıs yat ya da ıdam edıl. bu gercek adalet degıl. ısın karsı tarafında ancak gercek adalet saglanabılr. ayrıca hukuk ınsanları tolere etmeye tesvık etmez. sadece cezalar ve yaptırımlarla davranıslrını kısıtlar

1|0
    0|0
  • Hukuk kuralları olmasa eminim seri katil olurdum

1|0
    0|0
  • Bayagi zarar verirdim. bazilarina galiba

1|0
    0|0
  • Yine de insan öldürmezdim. Ha kafa göz kırardım o ayrı.

1|0
    0|0
  • İnsanlar topraktir kendi halinde tekrar toprak olmalıdır.
    Kanunu ben koyardim..

1|0
    0|0
  • ortalık kan gölü olurdu

1|0
    0|0
  • Katil olabilirdim.

1|0
    0|0
  • Bilmem =/

1|0
    0|0
  • Valla Allah günah yazmayacak devlet ceza yazmayacak eline bir silah alacan karşına ne kadar kanı bozuk çıktı hepsini vuracan

1|0
    0|0
  • hala olduğum gibi olurdum

1|0
    0|0
  • Üniversitede kesin 2-3 hocayı vururdum

1|0
    0|0
  • Olmasaydı çok şey yapardım. Listem kabarık.

1|0
    0|0
  • Bir insani bile öldürebiliriz..

1|0
    0|0
  • Soru çok güzel.. Rica etsem fikrini öğrenebilir miyim bu konuda?

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim, kendimi düşünemiyorum :)

• Sadece hukuk kuralları değil onlar gibi örf adetler ve ondan önce ki tarhilerde yapılan tüm kararlar yasalar vs. toplumun genel kabulünü görmüş olan iyi kötüye göre karar verilmiş bence.. Bu yüzden insan içinden geçen toplumun kötü oalrak kabul gördüğü ceza gerektiren şeylerden kaçındığımız kesin.. Aksi halde bir çok yanlışı her birimiz kendi ölçümüzde yapardık.. Muhtemelen kendi hayatımı bok ederdim.. Kimsenin hayatına dokunmaksızın..

• Herkes kendi hakkini aramaya kendi kalksa dusunemiyorum insanligin halini

1|0
    0|0
  • Arınma gecesi diye bir film var aklıma o geldi izleyenler bilir.

1|0
    0|0
  • Hukuk normal insanları dizginlemek içindir. Yoksa güç sahiplerinin hiçbir zaman hukuğa uydukları görülmemişdir.

1|0
    0|0
  • En güzel kurallar Allah ın uyabilsek hukuk kurallarına gerek kalmaz fazla

1|0
    0|0
  • hukuk olmazsa düzen olmazdı

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Hukuk kurallari olmasa da kimseyle gerginlik yasamak istemem benim icin degisen bir sey olmazdi

1|0
    0|0
  • Kendimizi sorgulamazdık, yapılan hataların cezasız olduğunu düşünürdük

1|0
    0|0
  • Olmazdim😊

1|0
    0|0
  • Suçlu bulduklarımı kendime kanıtladıktan sonra öldürürdüm. İçimde adeta bir Dexter yatıyor.

1|0
    0|0
  • Hukuksala sistemi bireyi belli bir düzen ve normlar çerçevesinde sınırlandırıyor. Bu sistemin getirdiği insani hakları, özgürlükleri hayati değerleri ihlal etmen sonucunda yaptırım uyguluyor. Böylece insanlar kendi özgürlük alanlarını belli çerçevelerde yapıyorlar. Tabiki kurallar insanları düzene sokar, toplumsal olgulara değer vermeye iter. Bazı insanlar ise yaptıkları yanlışlıklardan dolayı anayasal yaptırımlara taâbi tutulurlar. Bana gelince ahlaki eylemi benimsemiş her insan kendinden başkasının alanına tecavüz etmemesi gerektiğini bilir. Algıda bitiyor dostum anlayacağın.

0|0
    0|0
  • Cani olurdum ya

1|0
    0|0
  • hukuk varken! bile tolerans yok iken bu soru saçma

0|0
    0|0
    • Soru saçma olsa çok süper olmazdı. Eğer rahatsız olduysanız, cevap vermeyebilirsiniz.

Yükleniyor...