Evden çıkma korkusu bir okuyun ya valla?

Evden çıkmak, insanlarin arasina girmek, istemiyorum yapamıyorum zorunda olmadikca hicbişey yapmiyorum hayatin o kadar gereksiz anlamsiz oldugunun farkindayim yaşamayi sevmiyorum. dünyanın düzeninden nefret ediyorum insanlardan tiksiniyorum ama arkadas ortaminda rahat takilabilecegim bir yerde enerjiliyim gülüyorum felan bu ne ya evde anneme cok yük oldugumu dusunuyorum huzur kalmadi ölesiye agliyorum Ne yapıcam ben ailemden insanlardan kaciyorum ama arkadas ortaminda neşeli böyle delirmiş gibi Yorumlar misiniz bu nedir?

0|1
4|20

En İyi Erkek Görüşü

• Yorumları okudum ve güzel bir tane görüş bulamadım. Bunun aynısını geçen yıl agır bir şekilde yaşadım. Seni buna iten bir olay yaşamış olmalısın ve kendinde begenmediğin şeyler olmalı bana nedenini anlat ne oldu?

0|0
    0|0
    • Hayır bir olay olmadı yapım böyle beni böyle yapan şeyler genel şeyler yani kadın-erkek eşitsizliği, kötü insanlar , dünya düzeni vs düşünebileceğin her pislik bişey işte dünyavi şeyler

• Aynen hayat sevince güzel :D

• eic için teşekkürler sen ya da ks

En İyi Kız Görüşü

• Sosyal fobi çok düşünme boşver

0|0
    0|0
    • İmkan yok düşünmemem için çok cok zamanim var paso dusunuyorum cok dusundugum icin boyleyim belki de kafayi yedim

• İşte yapamiyorum sorun o ya yapsam da üzüntüden mahvoluyorum o an olmek istiyorum

• Olursun bir gün zaten çok şey yapma

Erkekler Ne Diyor 19

• Geliyorum aşkım bekle

0|0
    0|0
  • Ben de evden çıkmam. Aynı durumdan muzdarip olduğum için biraz acı konuşacağım açıkçası. Panik atak gibi gözükmüyor. AMA depresyon ve şizofreninin bir parçası bu. Ben de kurtulacağım bundan. En kısa sürede yürüyüşe başla. Bazı sosyal aktivitelere katıl. Dövüş sporu kurslarına git. Ama en önemlisi şunu unutma:
    Hayat sıkıcı değil.

0|0
    0|0
    • Yürüyüş çok iyi geliyo da yine yapmiyoruz görünmez olsak cok ise yarardi, kursa felan da gidemem evden cikamiyorum diyorum

• Seni bağlayan yok. Bi' kere zincirleri kır ve dene.

• Bosver cikma

0|0
    0|0
  • Yaşım 27 ve bende hep evdeyim hiç dışarı çıkmadan yaşıyorum asosyalim özgüvenim yok işim okulum çevremde yok hergün evdeyim hayatla alakam yok yaşamayı beceremiyorum ):

0|0
    0|0
    • Zaman çare değilmiş demek ki

• Bu hayatta özgüveni cesareti olan kazanır hayatı yaşar güçlü olur

• İçine kapanık yaşama yaşamak güzel yaşamasını bilene sende her türlü olanaklar var daha doğrusu mutsuz olmak gibi bir seçeneğin yok ilgiye ihtiyacın var belkide sosyal aktiviteler edin iyi gelir eminim :D

0|0
    0|0
  • Sakin ol bakalım bu kadar kasma çık insan içine karış,"nıbırsınız lın yürüyen cinsellikler" de

0|0
    0|0
    • Çıkınca bunaliyorum ölü gibi baska bisey yapmiyorum aglamamak icin kendimi zor tutuyorum vs

• Büyüyünce geçer.

0|0
    0|0
    • Sağ çıkabilcek miyiz ki buyuyunce gecer. Ya geçmezse?

• Yoruma gerek yok delisin :P

0|0
    0|0
  • gel seni bizim köye götürim doganın yeşilliğin arasında rahat edersin.

0|0
    0|0
  • Valla ne desem bilemedim. Haklısın. Metropol hayatı iyice yaşamımızı mekanik hale getirdi.

0|0
    0|0
    • Evet bir de İstanbul . İnsanlardan uzak bir yeşilliğin orda yaşamak isterdim

• Boş saçma gereksiz hangisi daha uygunsa

• Aynen öyle. Saraybosna gibi bir yer'de bir süre kalıp da İstanbul'da tekrar yaşamaya çalışmak hepten koydu bana.

• Psikolojik bir sorunun var bunun hakkında yardımcı olabilirim psikoloji öğrencisiyim.

0|0
    0|0
    • Ne güzel, tesekkur ederim boşver

• gelişim kitapları oku zamanla çalırsın düşüncendeki hatalı fark eder düzeltirsin

0|0
    0|0
  • Guvenebilecegin biri olsa rahat edersin

0|0
    0|0
    • Ailem var ama yalnizim

• Arkadaslarla takilmak sevgili yapmak felan ailemden hele ki bizim bu "sülaleden" çekiniyorum yani ne tavsiye etseniz hep bir bahanem var

• O zaman dua edin rabbime Baskada bir şey tafsiye etmem

• Ne istiyorsan yapalım

0|0
    0|0
  • psikoloğa danışmalısın.. yoksa sen bu gidişle kendine saçma şeyler yapabilirsin...

0|0
    0|0
    • Hayatla tamamen baglantim kesildi diyorum aileme hic en buyuk sorunlarimi bile paylasmiyorum basit bir yardim bile istemiyorum diyaloga girmiyorum psikologa nasıl gidicem psikologa da yardimci olacagimi sanmiyorum

• Evet o da var tabi

• dine yönel kitap oku :)

0|0
    0|0
    • İnancli biri olmaya çalışıyorum ama o fayda etmez

• Ergenlik

0|0
    0|0
  • Kafayı yemişsin kuzum

0|0
    0|0
  • senin psikolojik tedaviye ihtiyacın var delirmişsin sen. Tedavi olmassan sonun hiç iç açıcı değil

0|0
    0|0
    • Doktora da gidemem herseyi bosverdim yaşiyorum oyle tek bişeyim var o da zaman. Ki tedavi eder mi emin degilim

• Ama çok iyi yetiştireceğim, eğiteceğim, onurlu bir insan olmayi ogretecegim bir cocugum olsun isterdim

• bu psikolejiyle gidersen bunların hiçbirine sahip olamayacaksın

Kızlar Ne Diyor 3

• Baya baya fobiksin yani

0|0
    0|0
  • Sosyal anksiyete bozuklugun olabilir tabii bu sadece bir varsayim, bana sorarsan bir uzmana danismalisin burada kimse sana yeterli cozumu gosteremez

0|0
    0|0
    • Bir yenilik yapamiyorum psikologa gidemem ona da yardimci olacagimi sanmiyorum

• arkadaşlarınla takıl tanımadığın kişilerle rahat edemiyorsun bence

0|0
    0|0
    • Ailem tanımadigim kişiler mi , arkadaslari da taniyorum ama orda bir istedigim gibi davraniyorum ne istersem normal davranmasam da

Yükleniyor...