Iş Aramaktan Cekinmek?

Arkadaslar is aramaya cıkarken cekiniyorum utaniyorum anlayamadım neden boyle bir hisse kapılıyorum. var mı aynı durumda olan?

0|0
7|5

En İyi Kız Görüşü

• been :D ayy bu nasıl bir duygudur bilmezmıyım ya hele iş görüşmesıne gittiğin yerde herkesin sana sanki işsiz gözüyle bakması ya da işverenin sorduğu klasık sorularda cabası neden bu işi tercih ettiniz le başlayan ve param suyunu cekti çünkü işsizim diyememenın acısıı :D en sıkıcı olanda deneyim dedikleri lanet şey sanki hepsi anasının karnından deneyimli çıktı

0|2
    0|0
    • Is basvurusuna gittiginde sanki utanılacak birseymis gibi dusuk biriymissij gibi hissediyorum :))

• aynen ne sordugunu unutan patronların tekrar mülakat şeysii hoop başa sar tekrar anlat

• Baya sıkıcı ve bizim gibi cekingenler icin kotu birsey :(

En İyi Erkek Görüşü

• Sanırım seni az çok anlıyorum. Ya yapamazsam? Ya gidicem böyle boynumu eğiyormuşum gibi iş istiycem kendimi küçük düşürücem. Kasvetli kasvetli ortamlarda sorulara boğulucam falan korkusu. Kardeşim olaya şu açıdan bakmalısın sen nasıl iş arıyorsan onlarda aynı aciliyetle eleman arıyorlar. Senini işe ve paraya ne kadar ihtiyacın varsa onlarında sana ve emeğine o derece ihtiyacı var. Ben bu düşüncelerle kurtuldum bu durumdan. Hatta bir özgüven bile geldi ulan diyorum bana ihtiyacı var bunların diyorum utana sıkıla gittiğin zaman asıl değerini düşürüyorsun işverenin yanında. Kendine güvendiği zaman insanoğlunun yapmaayacağı işte yoktur ha. Bİrde olayın şu yanı var ben 1 senedir muhasebe işime döndüm 8 sene önce muhasebe yapmıstım 8 9 ay, şimdi yanıma bir tane mali müşavir kız geldi kız hayatında muhasebeye çalışmamış mali müşavir belgesi var ama iş deneyimi yok. Bu kız benim 2 katım para kazanıyor ama işi ypaabilmek ayrı konu ben onun 15 20 katı verimliyim. Anlatabildim umarım kendine güven

0|1
    0|0
    • Yardimcı oldugun icin tesekkur ederim kardesim. Bende cok sirkette calistim, calisinca sorun yok hersey normal ama isten ciktiginda baska bir is aradiginda sanki boyle caresiz düsük biri olarak gorduklerini dusunuyorum malum her isyerinde internetten is ilanı yok gidip orda calisan kisiden cv falan istiyosun. Basvurudugn bir yere aylar sonra yine basvurman gerekiyor icinden diyosun smdi diyolardir daha gecen basvurdu falan. Kendimi parcaliyorum dusuncelerimle biliyorum ama karsi gelemiyorum.

Kızlar Ne Diyor 6

• Kolun mu yok sakatmisin neyine utaniyosun

0|0
    0|0
    • Neden utandigimi bende bilmiyorum.

• Bende bir topluma girdiğimde cok utanırım 😑😑😑

0|0
    0|0
    • Utanma duygusu hic olmasamiydi :))

• Amin Amin ben bir lokanta ya gittiğimde yemek yemekten utanıyorum 😭

• Baya abartmissin sen canim. :) oyuzden hemen bir is buluyor ve sosyallesiyorsun

• yapamam edemem diye mi düşünüyorsun

0|0
    0|0
    • Aklimdan en cok gecenlerden birisi senin dedigin :)))
      Mesela bakistigim bir kiz orda calisiyor ya da tartistigim bir erkek orada ozmaan girip orda iş istemektrn cekiniyorum.

• Sosyal fobin var demekki

0|0
    0|0
    • Baya sosyalimdir sadece is aramada sikinti yasarim

• cekınecek ne var

0|0
    0|0
    • Kendime soruyorum bu soruyu ama yanit yok

• Seni çok iyi anlıyorum. Heyecandan kendini anlatamıyorsun ve olumsuz dönüşlerden sıkıldım..

0|0
    0|0
    • Aslında is gorusmesinden bahsetmiyorum is basvurusundan bahsediyorum :))

• Cunku utanma yok, arkamdan konusacak diye dusunmek yok o yuzden rahatlar :))

• Kesinlikle 😊

Erkekler Ne Diyor 4

• Ben utanmıyorum ama korku yaşıyorum hatta bunu bir sorumda paylaşmıştım. Yani benim gibiler varsa senin gibilerin olması gayet doğal. İş konusu zaten başlı başına bir problem. Ya patron pinti olur para vermez ya iş yeri evine uzak olur yollar çekilmez ve yol parası maaşı geçer, ya iş arkadaşların gtün teki çıkar stresten geberirsin, ya iş ağır olur yapmak zulüm olur vs vs vs

0|1
    0|0
    • Ben herseyden cok karsıdaki kisilerin benim hakkimda ne konusacaklar ne dusunecekler diye dusunuyorum. Farkindayim bu beni bitiriyor.

• Çekinmeden ara.

0|0
    0|0
  • Utangaç bir yapın vardır

0|0
    0|0
  • Böyle devam edersen daha çok ararsın

0|0
    0|0
Yükleniyor...