Ambulansa yol vermede fermuar sistemini biliyor musunuz?

Ambulansa yol vermede fermuar sistemini biliyor musunuz ?

Uygulaması zor değil bu şekilde pek çok hayat kurtulabilir
Lütfen #YaşamaYolVer

0|2
4|21

En İyi Erkek Görüşü

• Ambulans sireninin anlamı aslında şudur. Sağdaki araçlar ilerlemez, soldaki araçlar sağdaki araçların önüne geçerek sol şeridi boş bırakırlar ve ambulans rahatça sol şerittden gidebilir. 2 şeritli yollarda yapılması gereken budur ama kırmızı ışıkta siren duyan bazı değerli (!) arkadaşlar sağlı sollu gaza basıyor gidiyor ambulansta aslında yerinde sayıyor

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 20

• Güzel noktaya değinmişsin ama bizde durum böyle maalesef ;
    https://www.youtube.com/watch?v=jiJBNcFiwp0

1|0
    0|0
    • Herkes meslegini sevgiyle görev bilinciyle ve hakkıyla yapmalı
      Malesef sistemde açıklar fazla

• daha kırmızı ışık yanarken geç diye korna basan şoförlerden bunu yapmalarını beklemek ironinin en hasıdır. insan gibi araba süren şoförler de var tabi sözüm meclisten dışarı. hayır anlamadığım şu. adam şahini doğanı alıyor. aston martini varmış edasıyla artistlik yapa yapa geliyor. şekil yaparak ya daha sarı ışıktayken ya da (bunu sadece profesyonel gerizekalılar yapabilir) daha kırmızı ışık yanarken kornaya basıyor geç diye. işin ilginç yanı elinde beyzbol sopasıyla arabadan inince sıvışacak yer aramaları. hatta sopaya da gerek yok. noldu? iki dakka önce artistlik yapıyodun? malesef insanlar çok kaba. sorarsan hepsi müslüman hepsi insan haklarına saygılı. ama gerçek hayata gelince öyle olmuyor. taktik güzelmiş bu arada.

1|0
    0|0
    • Anlayışlı olmali bir insan empati yapabilmeli
      İhtimalleri düşünüp bir gün o ambulansa kendinini ya da sevdigi birinin binme ihtimalini göz önünde bulundurmali
      O zaman çözülür hersey

• Biliyorum, daha ileri seviyesini de yaptım yaşadım ama bizim gibi gelişmemiş ülkelerde, herkesin her zaman her şeye acelesi varken sağlıklı bir şekilde yapılamaz bu tarz faydalı olabilecek hareketler.

1|0
    0|0
  • 112 komuta merkezinde arkadaşlarım var. konuşuyoruz. Bu sistem Tr de uygulanmıyor. Ya en sol ya da en sağ şeritten takip sistemi kullanılıyor. Eğer bu sistem uygulanırsa bence daha başarılı olacaktır. Ama öncesinde kamu spotu olarak duyurusu tüm ulusal kanallarda yapılmalı.

1|0
    0|0
  • 30 yıl sonra belki, vidyonun başındaki basit olanını yapabiliriz :D ama bu fermuar sistemine ayak uyduracak sürücü yetişmiyor bu ulkede..

1|0
    0|0
  • Bizim buradakiler ambulansla yarış ediyor ne fermuar sistemi.

1|0
    0|0
  • Hani fermuar sıkışır gitmez sonrada açılır bozulur ya.
    Türkiyede o sistemde fermuar çalışıyor

2|0
    0|0
  • Biliyorum

1|0
    0|0
  • Araba almam büyük ihtimal. Motosiklet kullanıcısı olacağım için yer vermemde sıkıntı olmaz. Ama arabada olursamda tabii ki yer veririm

1|0
    0|0
  • Umarım bu sistemi devamlı uygulayabilen bir toplum haline geliriz.

1|0
    0|0
  • Biliyoruz ama bizde yapabilen olmaz birbirlerine carparlar birde oraya ambulans gerekir.

1|0
    0|0
  • Valla ön tarafta gülerek siren çalıştıranları görüyorum hergün

1|0
    0|0
  • Biliyorum.

1|0
    0|0
  • Zaten disarda hep bu sistem var avrupada falan

1|0
    0|0
  • Bu ülkede zor olan sistem.

1|0
    0|0
  • Arabaların hepsi Audi TT, demek ki animasyon zengin bir ülke de çekilmiş

1|0
    0|0
  • bilmeye ne gerek var sireni duydun mu? yol ver

1|0
    0|0
  • Evet zaten mantikli olan da bu ya nolcakti?

1|0
    0|0
  • Bu Ülkede kültür değişimi şart.. bu magandalar ile zor efendim

1|0
    0|0
  • Grafikte 3 şerit var ama araç 4 sıra, bu arada geri manevra yapamayan insanlara patır patır ehiyet verilirken bunu bilmeleri pek bir işe yaramaz diye düşünüyorum.

1|0
    0|0
    • Orta serittekilerden bahsediyorsunuz sanırım
      Orta şerit yanlara ayrılmış durumda
      şu an ehliyet almak daha da zorlaştı yine de yetersiz midir bilemem
      Ama bu teknik bir sisteme oturtulursa ve cezai bir sistem ya da teşvik edici bir sistem uygulanırsa yapilabilir

• Hayır, her iki tarafa ikişer sıra araç çizilmiş ama yol 3 şerit. Diğer konu ise ülkemizde araç kullananların yarısı aktif araç kullanamıyor bu sebepten trafik kitlenip ambulansa yol verme olayı başarılamıyor.

• Haklisiniz yol verme işleminin başarılamadığının farkındayım :)
      Uygulanması temennimdir :)

Kızlar Ne Diyor 3

• Biliyorum

1|1
    0|0
  • Bunun en iyi örneğini İzmir'de görebilirsiniz.

1|2
    0|0
  • biliyoruz ama bizim ülkede uygulanması uzun sürer.

1|0
    0|0
Yükleniyor...