İnsanoğlu mekanikleşiyor mu?

Evet, zihinimiz artık yeteri kadar makineleşti. Peki bedenlerimizde mi artık mekanik? Bugün yolda gördüğüm insanlar gibi, bilgisayar oyunlarından fırlamışcasına mı hareket ediyor artık insanoğlu?
Aklımız yok fikrimiz var!!!

2|1

En İyi Kız Görüşü

• Sistem insanı tüketici olarak programlıyor kendine has özelliklerini yansıtmasına fırsat vermiyor. Neredeyse herkes tek tip , herkes birbirinine benziyor ve herkes planlı adımlarla yalnız yürüyor, herkes aynı saatlerde uyuyor, aynı saatlerde uyanıyor, aynı saatlerde bir yere yetişmeye çalışıyor hatta aynı kelimelerle aynı cümleleri kuruyor. Evet insanlar mekanikleşiyor.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

• Dayatılanlar bizi robotlaştırıyor.

0|0
    0|0
  • İnsanoğlu çevresindeki her şeyi mekanikleştiriyor. Baksanıza binalara bile yansıdı bu. Eskinin sanatsal, naif tarzı yok artık. Her şey mekanik. İnsanlar da duygulardan arındırmaya çalışıyorlar kendilerini, mekanikleşmek için var güçleriyle uğraşıyorlar. Zayıflıklarını kabul etmek, benimsemek neden zor insanlar için?

0|0
    0|0
  • insani vasıflarını kaybeden , beyni olup kullanmayan ve aldığı emirleri yerine getirmek için birbiriyle yarışan kitleler

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 13

• Aslında üstüne uzun uzun yazabilirim.

Evet giderek makineleşiyoruz. Sosyal medya insanları kötü etkiliyor.

Kaç kişi facebook olmadan durabilir? Adamlar heran online.

Doğum günü kutlamaları beğenmeler hiç bana gerçekçi gelmiyor.

Gerçek hayat yerine gitgide herşey monotonlaştı. Önceden birisi yer birisi bakar diye utanırdık kimseye söylemeyin alan var alamayan var vs.

Şimdi adam resmini çekiyor. Ordayım burdayım. Tamam ordasın burdasın bize faydası ne? - Gösteriş başka birşey değil.

Giderek herkes duyarsız, duygusuz, ve değerlerini kayıp ediyor.

Toplumu ahlaksızlığa iten bir sürü unsur var hayırlısı bakalım.

0|0
    0|0
  • zaman degisiyor teknoloji gelisiyor da bu ulkem vatandasina ne yapsan alerji yapiyor ya teknoloji gelistirmessin aman burasi geri kalmis der yadirgar teknoloji yüklersin garipser haci ne istiyor bu ulkem insani

0|0
    0|0
    • Ne istediğini bilsin yeter. Zaten ne istediğini bilmediğinden oluyor herşey. Biz kültürü, teknoloji, yaşam biçimini ithal ediyoruz ve amacına uygun kullanmıyoruz.

• Aynen öyle. Bak robotum nasıl?😉 Eksiği çok vakit buldukça tamamlıyorum.

0|0
    0|0
  • akılda yok fikirde insanlar sadece mallaşıyor

0|0
    0|0
  • seksin bile sanalı tercih ediliyosa...

0|0
    0|0
  • Sanirim

0|0
    0|0
  • Ben elektrikçiyim hocam

0|0
    0|0
  • onaylandı.

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • ... mekanikleşmeDİ mi sence?

0|0
    0|0
  • Robot olduk sanki, sabah uyandığımız saatten gece uyuduğumuz saate kadar herşey rutin oldu.

0|0
    0|0
  • Evet gel bı cay ıclm bı hava al sen

0|0
    0|0
  • Maalesef singularity

0|0
    0|0
Yükleniyor...