Her yatırıma karşı çıkılmalı, muhalefet edilmeli mi?

http://www.bergamahaber.net/gundem/izmir-ve-muglanin-res-haritasini-acikladilar-h4072.html Nükleer enerjiye hayır, termik santrale hayır, rüzgar enerjisine hayır. O zaman karanlıkta oturalım. Ellerindeki telefondan şarjı eksik olmayanlar sırf karşı çıkmış olmak için Rüzgar enerjisine bile karşı çıkıyor artık. Amacın ne olduğu çok açık. Tehlikenin farkında mısınız?

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 1

• Ne yapalım biliyor musun?
    Güneş enerjisine geçelim, %21 kaçak elektrik kullanımı neredeyse 1/4 demek

doğuda cook daha yaygın, cezaları agirlastiralim, halka devlet ceza vermiyor diye bölgenin elektriğini toptan kesiyor uedaş geçen sene 2 milyar dolar mahsul sulanamadigi için yandı mesela...

Elektriğimizden kesilen trt-akp katkı payını kaldıralım mesela...

Güneşin yolu açık

1|0
    0|0
    • Ona da karşı çıkacaklar dostum.

• Güneş kadar masum değil ,
      Ilk olarak rüzgar akımları ve sıcaklık farkına sebebiyet veriyor, kanatları firlayabiliyor (kocaman)
      Turistik bölge olmasını istiyor köylüler , ama santral alanı tehlikeli kılıyor ,
      Güneş öyle değil , Almanyad â bir state nükleer e karşı çıkıp kendi elektriğini üretecek ve fazlasını hükümet e satacak kadar panel kuruyor evlerin üzerine , hatta biri çok abartıp evi mekanizma ile sürekli güneşe baktiriyor ki orada nordik iklim , bizim yarimiz kadar güneş alıyor hani

• Güneş enerjisi söylediğin gibi gayet mantıklı, kesinlikle katılıyorum. Ama ülkenin en çok rüzgar bölgelerinden birinde yaşayan biri olarak söylüyorum ki rüzgar enerjisi burada hiçbir zarar vermiyor, Alaçatıda da zarar vermiyor. Bir başka yerde de herhangi bir zararı ile karşılaşmadım.

Yükleniyor...