Ciddi soruyorum, markete inmem yersiz mi olur?

Ben oruç tutmuyorum. Birkaç yiyecek abur cubur almak için markete inmeyi düşündüm. Markette bir amca kasada. Muhtemelen oruçtur. Bir şeyler alsam canı çeker mi ya? İftar saatini mi beklemeli miyim sizce

Güncellemeler:
Bazılarınız yanlış anlıyor, sorun oruç tutup tutmamamın bilinmesi değil zaten tutmadığım halde aksini lanse etmek istemiyorum sadece can cekmesine sebebiyet vermek istemedim. Yorumlar için teşekkürler.

3|1
20|33

En İyi Erkek Görüşü

• Yok be saçmalama ne olacak. İnsanlar marketten alışveriş yapmak için ezanı beklemiyor ya. Ben de oruçluyum ama yanımda yense dahi sorun etmem yani. Kaldı ki sen alıp gitceksin. Markette, sürekli gözünün önünde değilmi zaten bu aburcuburlar :)
    Bu kadar düşünceli olmanı da taktir ettim :)

1|0
    0|0
    • Evet, haklısın her an alışveriş yapılıyordur ben de başta sabahtan beri onca yiyeceğin içinde diye düşündüm ama empati yapınca birisi o yiyeceklerle kasaya gidip sahip olduğu zaman beyne "yeme" çağrışımı yaptırılıyor diye düşünüyorum. :)
      Çok teşekkür ederim

• Her zaman hayat leziz taraflarını sunmuyor insana ama dediğin gibi. Senin çöpe attığın ekmek başkalarına rızık, sevinç olabiliyor. :)
      Secinçli anların fotğraflarını kaçırmamak dileğiyle diyelim :) ✋

• O karelerde gülümseyen yüzler olması dileğiyle ☺️✋

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 32

• Çişin geldigi zaman burada soru olarak paylaşıyor musun? Ya da diyelim ki kıçın kaşındı hemen durumu paylaşıp şöyle bir soru mu soruyorsun ''Arkadaşlar şu anda çok fena ve çok tatlı bir şekilde dübürüm kaşınıyor fakat evde misafir var, yan odaya gidip çotur çotur gtümü kaşısam misafire ayıp olur mu ve lütfen acele cevap verin yoksa kaşıntıdan kendimi kolonlara sürteceğim'' gibi şeyler yazıyor musun?

0|0
    0|0
    • Hayır cicim sen:)

• Oruç bozma muhabbetini siz açıyorsunuz, o yüzden ben de sizi kendinizle bırakıyorum. Ben size neyin aynasını tuttum acaba...:)

• Orta çağ da karanlık devrini yaşayan avrupada yaşanmış bir olayı hatırlattın. Halk cehaletin denizinde yüzmekte cehalet yiyip cehalet zıçmaktaydı. Papazlar ve diger din adamları krallar dahil olmak üzere tüm insanlar üzerinde büyük bir güç sahibi olmuşlardı. Halk kayıtsız şartsız din adamlarına inanıyor afaroz edilme korkusuyla onlar ne isterse yapıyordu. Bir gün 4 salak aralarında 20 m ilerde duran atın ağzında kaç diş olduğunu tartışırlar. Sonunda tartışma kavgaya döner. Ve bu dört salak çareyi atın kaç dişi olduğunu papaz efendiye sormakta bulur. Çünkü onlara göre papaz efendi herşeyi bilir. Onu diyorum işte. Senin bu salaklardan hiç farkın yok. Onlar nasıl gidip de atın dişini saymayı akıl edemeyip papaza soruyorsa sende mantık çerçevesinde düşünüp cevabı bulmak yerine açık oturuma çeviriyorsun. Soru da soru olsa.

• adamın işi o, zaten bütün gün yiyeceklerin içinde oturuyor, sen alınca niye canı çeksin ki. hatta sen alınca etrafındaki bir kısım yiyecekten kurtulmuş ta oluyor :)

1|0
    0|0
  • o adam ekmeğinin peşinde be kardeşim neden canı ceksin düşüncen cok güzel ama herkez böyle düşünüp alışveriş yapmazsa batar bu insanlar :)

1|0
    0|0
  • ne acaip bir soru :D adamın işi o yahu

1|0
    0|0
  • Canı çeker de çemkirirse ; "o zaman kapat dükkanı" dersin.

1|0
    0|0
  • Bu kadar düşünceli insanlar kaldı mı ya helal olsun.

Alsanda canı çekmez sanmam yani.

1|0
    0|0
  • Alışveriş ile can mi çeker

1|0
    0|0
  • Birşey almakla canı birşey çekmez; zaten canının çekmesi muhtemel olacak olan şeyler dükkânda. Adam para kazanmak için orada zaten.

1|0
    0|0
  • Çık düşünceli sin

1|0
    0|0
  • Bisey aldirmayacaksa niye acmis marketi

1|0
    0|0
  • Çok düşüncelisin önce bunu söylemek istedim. İnmende sakınca olmadığını düşünüyorum çünkü senden başka alışveriş yapan birsürü insan var. Oruçlu insanlarda iftar sonrası için alışveriş yapıyo sonuçta

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim senin nezaketin...
      Aslında zaten sabahtan akşama kadar o ürünlerin içinde diye düşünmüştüm ama birisinin gelip almasıyla beyne yeme çağrışımı yapılıyor diye düşündüm sorun oruç turup tutmamam değil de anlık canının çekmesi, o yutkunuş falan. Sanırım erteleyeceğim ☺️

• Adam müşteri gelsin diye dua ediyordur. Bu ince düşüncenden dolayı tebrik ederim.

1|0
    0|0
  • Düşünmen bile güzel. Tutmuyorsan aç kalmakta zorunda değilsin.

1|0
    0|0
  • Yoo iftardan önce almaya indin diye o anda yiyecek değilsin ha dersen ki oruçlu olmadığımı düşünmesin alırken muhabbete giriyormuş gibi bunu yesem iftardan sonra yarın susatırmı falan diyebilirsin.

1|0
    0|0
    • ☺️ Teşekkür ederim,
      Soruyu yanlis anlatmis olabilirim sorun ayıp olup olmama düşüncesi değil ki yani oruç tutmuyorsam gizlemem zaten. Sadece canlarının çekmesine sebebiyet vermek istemediğimden sordum

• Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)

• Evet tesekkür ederim

• Öncelikle çok düşünceli olduğun için teşekkürler ama o amcanın işi o ve bence inip almalısın.

1|0
    0|0
    • Estağfurullah, senin görüsün tesekkür ederim elbette ki işi o fakat daha bireysel empati kurarak yaklastım

• E dayı kepengi kapatıp giderdi o mantıkla. Git sen git.

1|0
    0|0
  • Adamın işi o canı çekecek olsa marketi niye açsın?

1|0
    0|0
  • Sonuç olarak adam parasını kazanıcak. Git al birşey olmaz.

1|0
    0|0
  • Çekmez çekmez ben bakkalım biliyorum 😂

1|0
    0|0
  • Bisey olmaz

1|0
    0|0
  • İstediğini al. Gözünün önünde yiyecek halin yok ya :D

1|0
    0|0
  • Yemin ediyorum bu kız. ... sözü geldi aklıma
    Lan adam zaten marketin için de ne canı çekecek

0|1
    0|0
  • adam satacak sen alacaksın ne var bunda

1|0
    0|0
  • ole seymi olur canı cekerse nie acıoo marketi :D onun için parav daha önemli al sen al :D

1|0
    0|0
  • Cok düşüncelisin.

1|0
    0|0
  • alakası yok. oruç tutacak insanın belirli bir olgunluğa gelmesi , canı birşeyler çekse bile ona engel olmayı bilmesi gereken kişiler tarafından tutulması farz kılınmıştır. ateist halimle ben bunu biliyorum bea -_-

0|0
    0|0
  • neden oruc tutmuyorsun gülüm

0|0
    0|0
  • saçmalama in al

0|0
    0|0
  • git al ne olcak sanki

0|0
    0|0
  • Marketi neden aciyorlar

1|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 19

• Hayir isi o o adamin

1|0
    0|0
  • Onun işi bu. Gözünün önünde yemeyeceksin sonuçta aldıklarını. Sen almasan bile market içinde çalıştığı için görüyor tüm yiyecekleri. :)

1|0
    0|0
  • Bekle istersen

1|0
    0|0
  • herkesin orucu kendine

1|0
    0|0
  • Al onlar alışkın

1|0
    0|0
  • Bir şey olmaz

1|0
    0|0
  • Orası market zaten sürekli kasadan birşeyler geçiyordur. Ha bir eksik ha bir fazla.

1|0
    0|0
  • Ne alaka ya git istediğini al.

1|0
    0|0
  • Adam zaten içinde yaşıyor çekiyorsa çekiyordur senin ilave katkın olmaz

1|0
    0|0
  • yoo... yani ince düşünmüşsün ama bişey diyeceğini zannetmem. o zaman kasiyerler dönerciler filan gün içerisinde baya bir can çekmesi yaşar.

0|0
    0|0
  • Beklemene gerek yok özgür bişey bu İlla herkes tutcak diye bir zorunluluk yok herkesin tuttuğu kendine önünde yemezsin olur biter.

0|0
    0|0
  • Ne alaka git al polyanalığın bu kadarı ssddf

0|0
    0|0
  • Yok artık saçmalama gidip al

0|0
    0|0
  • abartma istersen

0|0
    0|0
  • Madem canı isticek kapatsın marketi açmasın oruçken saçmalama git al ne alıyosan

0|0
    0|0
  • markette sürekli görmüyor mu o yiyecekleri zaten

0|0
    0|0
  • iftardan sonra yiyeceğini düşünür belki

1|0
    0|0
  • canı çekse markette o kadar yiyeceğin arasında duramazdı.

0|0
    0|0
  • Ne kadar da düşünceli bir kız :D

1|0
    0|0
Yükleniyor...