Alperen Ocakları LTBG yürüyüşümü oturma eylemi ile boykot etme kararı aldı. Katılacak mısınız?

ALPEREN OCAKLARI LTBG YÜRÜYÜŞÜNÜ BOYKOT ETME KARARI ALDI

Alperen Ocakları Vakfı İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican,
Halkımızın yüzde 99'u Müslüman. Doğru, hoşgörü içinde yaşamalıyız ama bizim dini değerlerimizi yok sayarak, bizi hiçe sayarak bu yürüyüş yapılamaz. Biz, yarı çıplak şekilde ellerinde içki şişeleriyle birlikte ecdadımızın kanlarıyla sulanmış mübarek şehirde, kutlu şehirde böyle dolaşmalarını istemiyoruz. Biraz hukuk dışına çıkıyor gibi görünüyor ama hukuk dışına çıkılıyor diye algılamayın bunu. Ziya Paşa'nın sözlerini hatırlatırken bir tehdit yok. Bizim orada olacağımızı tepkili olacağımızı yürütmeyeceğimizi söylüyoruz. Onlar on bin kişi ise biz de on bin kişi orada olacağız, o koridoru kapatacağız, oturma eylemi yapacağız ve yürütmeyeceğiz. Onlar bize tepki gösterirse biz de tepki göstereceğiz. Ben gidelim Taksim'e sopalarla kovalayalım demiyorum. Bu cümleyi elinde sopa olarak algılamamak lazım, bir tepki olarak algılamak lazım."
Alperen Ocakları LTBG yürüyüşümü oturma eylemi ile boykot etme kararı aldı. Katılacak mısınız?

"Elinde içki şişesi ile yarı çıplak yürümeyecek" sözlerini tekrarlayan Mican, açıklamalarının "devlete bir çağrı olduğunu" iddia etti:

"O zaman devlet şöyle bir önlem alsın, çağrı yapıyoruz, devlet ne yapacak, diyecek ki; yarı çıplak yürümeyecek, elinde içki şişesi olmayacak, böyle olursa istediği yerde yürüsün. Biz toplumun bir ferdiyiz, bizim fertler olarak o tür yaşantıya o görüntüye tepkimiz bu. Böylece bir dahaki sefere yapacakları zaman diyecekler ki biz bu halkın tepkisini çektik, onların da değerleri var saygı duymamız gerekir, eğer değerlerimize saygı duymuyorlarsa biz onların inandıklarına niye saygı duyalım. Bizim saygı duymamızı beklemesinler.”

 • Katılacağım tabii ki
  A seç
 • Katılmak isterdim ama İstanbul'da değilim
  B seç
 • Gönülden destek vereceğim
  C seç
 • Katılmayacağım
  D seç
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|0
35

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 4

Yükleniyor...