Alperen Ocakları LTBG yürüyüşümü oturma eylemi ile boykot etme kararı aldı. Katılacak mısınız?

ALPEREN OCAKLARI LTBG YÜRÜYÜŞÜNÜ BOYKOT ETME KARARI ALDI

Alperen Ocakları Vakfı İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican,
Halkımızın yüzde 99'u Müslüman. Doğru, hoşgörü içinde yaşamalıyız ama bizim dini değerlerimizi yok sayarak, bizi hiçe sayarak bu yürüyüş yapılamaz. Biz, yarı çıplak şekilde ellerinde içki şişeleriyle birlikte ecdadımızın kanlarıyla sulanmış mübarek şehirde, kutlu şehirde böyle dolaşmalarını istemiyoruz. Biraz hukuk dışına çıkıyor gibi görünüyor ama hukuk dışına çıkılıyor diye algılamayın bunu. Ziya Paşa'nın sözlerini hatırlatırken bir tehdit yok. Bizim orada olacağımızı tepkili olacağımızı yürütmeyeceğimizi söylüyoruz. Onlar on bin kişi ise biz de on bin kişi orada olacağız, o koridoru kapatacağız, oturma eylemi yapacağız ve yürütmeyeceğiz. Onlar bize tepki gösterirse biz de tepki göstereceğiz. Ben gidelim Taksim'e sopalarla kovalayalım demiyorum. Bu cümleyi elinde sopa olarak algılamamak lazım, bir tepki olarak algılamak lazım."
Alperen Ocakları LTBG yürüyüşümü oturma eylemi ile boykot etme kararı aldı. Katılacak mısınız?

"Elinde içki şişesi ile yarı çıplak yürümeyecek" sözlerini tekrarlayan Mican, açıklamalarının "devlete bir çağrı olduğunu" iddia etti:

"O zaman devlet şöyle bir önlem alsın, çağrı yapıyoruz, devlet ne yapacak, diyecek ki; yarı çıplak yürümeyecek, elinde içki şişesi olmayacak, böyle olursa istediği yerde yürüsün. Biz toplumun bir ferdiyiz, bizim fertler olarak o tür yaşantıya o görüntüye tepkimiz bu. Böylece bir dahaki sefere yapacakları zaman diyecekler ki biz bu halkın tepkisini çektik, onların da değerleri var saygı duymamız gerekir, eğer değerlerimize saygı duymuyorlarsa biz onların inandıklarına niye saygı duyalım. Bizim saygı duymamızı beklemesinler.”

• Katılacağım tabii ki
    0% (0)11% (2)8% (2)Oy Ver
  • Katılmak isterdim ama İstanbul'da değilim
    60% (3)5% (1)17% (4)Oy Ver
  • Gönülden destek vereceğim
    20% (1)11% (2)12% (3)Oy Ver
  • Katılmayacağım
    20% (1)73% (14)63% (15)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
3|5

En İyi Kız Görüşü

• Türkiyede olsaydım katılırdım! Böyle bir sapıklığa hiçbirzaman saygım yok! Türkiye müslüman bir devletdir böyle şeyler bu ülkede olamaz. Allah islah etsin

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Yav yemin ediyorum şu Alperen Ocakları şu topluma Pkklı itlerden daha az zararsız değil.

Hala 'Bu toplumun %99'u müslüman' diyorlar, ulan bunu etraflıca düşünen herkes yanlış bulur. İşinize gelmeyince müslümandan saymadığınız aşağı yukarı 15 milyonluk bir alevi kesim var, sırf o bile yeter.

Ulan şu memleketi babanızın tapulu malı sayamadınız gitti. bir tek sizin mi atalarınız öldü bu ülkede? Kendiniz gibi olmayan herkesi ötekileştirip nefret etmekten ne zaman bıkacaksınız?

bir ziktirin gidin şu milletin yakasından bu kadar mal bir güruh daha olamaz.

Bu arada o hayran olduğunuz Osmanlı'nın saraylarda ne alemler yaptığından haberiniz de yok tabii, gerçi okuyunca inkar da edeceksin ama gene de belirteyim dedim.

bir de demiş ki 'Bizim değerlerimize saygı duymuyorlarsa biz niye onlara saygı duyalım', haspamın saygı anlayışı 'Siz bizim işimize gelmeyen hiçbirşey yapmayın, bizim dışımızda kimsenin ülkede sesi çıkmasın.

bir ara gene kalkışmıştınız buna, öyle oturma eylemi falan da değildi, polis zor kurtardı alperencileri.

Bu arada alperenlik alevi-bektaşi bağlantılı bir hadisedir, ümmetçi deyyusların sahiplenmesi cahillik örneğidir.

0|3
    0|0
    • Oha saygı duydum rage typer. 7dk da yazmış...
      Iyi de yazmış

Kızlar Ne Diyor 2

• Ensardaki çocuklarına tecavüz ettirmeyiz demezler ama eşcinsellerin yürüyüşünü engellemeye çalışırlar. Mercimek kadar beyinleri olsa tarlabaşında g*tlerinin kesileceğini çok iyi bilirler. Yürüyüşteki o adamların ya da kadınların kaybedecek bir şeyini bırakmadılar çünkü, zaten ölümün ucunda yaşıyorlar, geride tek kalan onurları onun için de yürüyecekler, sarılacaklar, dans edecekler. Neden bu kadar batıyor bunlara anlamıyorum. Bu mercimekler rusya olaylarında olduğu gibi dernek binalarına pankart falan açsın bence ya, kim gaza getirdiyse bunları olacaklardan sorumlu değiliz falan demişler.

0|2
    0|0
  • Neyi boykot ediyorsunuz kültürünüz de hemcins ilişkileri onaylamıyor diye mi 20 yıl önce cinselliğin adı dahi anılamazdı şu an tüketimin en başında gelenlerin ilk listesin de 20 yıl sonra da bu normal algılanıcak

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Şimdi sen olaya o kadar tek taraflı bakmışsın ki sana ne desem fayda etmez. Adam bize saygı duymuyo biz de ona duymayacaz diyosun. Tamam adam sana saygı duymasa eyvallah ama adam sana saygı duyuyo SEN ONA DUYMUYOSUN! Adam gelir heteroseksüelle mi yiyişiyo napıyo yani? Önce o geri beynini al saygı kelimesinin anlamını öğret. Sonra bu yazdıklarını bidaha oku ANLAYANA KADAR. Sonra adamlara diyeceğin bişey varsa de.

0|1
    0|0
  • Güya her şeyinizi vereceğiniz ülkemiz kucaktan kucağa atlıyor, derdiniz hem cinslerin kucaktan kucağa atlaması mı?

0|0
    0|0
  • Laikligi kaldirmak icin eylem yapin geliyim ama laik bir ulkede bu insanalra karsi cikamazsiniz sizene ak devlet hak veriyo bunlara size ne oluyo

0|1
    0|0
    • niye laik olsmasaydık bende seni istemiyecektim dostum anladın mı beni ! bende senin gibi düşünen insanları istemiyecektim. git kavramları iyi öğren bu konunun laiklik ile ne alakası var?

• Laiklik olmasaydi boyle olmazdi zaten bu neyin tatavasi

• Hem saygimiz var diyip hemde yuruyusu yaptirmamak boyle bise olsa gerek. ISID ten farkiniz yok yemin ediyorum utanmasaniz oldureceksiniz

0|1
    0|0
Yükleniyor...