Kapat

Kendinizden 5-10 yaş küçük birine en önemli tavsiyeniz ne olur?

Her yaşta insanın pişman olduğu durumlar vardır. Neden şu yaştayken bunu yapmadım, neden zamanında böyle hareket etmedim vs. vs.

Belki size bir faydası dokunmayacak ama sizden yaşça küçük insanlara ne gibi önerilerde bulunabilirsiniz?

1|0
25|19

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• - Denemekten ve başarısız olmaktan korkmayın.
    Hatalarınız tecrübeleriniz olduğu sürece her bir başarısızlık ileride başarıya giden yolda size yardımcı olacaklar.

- Hayallerinizin peşinden koşun.
    Mutlu olmadığınız bir ortamda, sevmediğiniz bir işte, istemediğiniz durumlarda kalmayın. Hayat sandığınız kadar uzun değil.

- Daima plan yapın.
    Plan olmadan gelen başarı tesadüftür.

- Çalışın.
    İsteklerinize ulaşmanın yegane yolu çalışmaktır.

- Asla neden diye sormaktan çekinmeyin.
    Sorgulayan ve irdeleyen insanlar fark yaratan kişilerdir.

- Aklınızda kalmasın. Yapın.
    Kıza teklif etmeye utanmayın. İstediğiniz bir yere gitmekten çekinmeyin. Aklınızda ne varsa geç kalmadan hepsini yapın.

- Evlenin.
    Zamanı gelince, doğru kişiyi bulunca, hazır olduğunu hissediyorsanız hiç tereddüt etmeyin. Param yok gibi bahanelerin arkasına saklanmayın.

0|1
    0|0
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 24

• Hayalere kapılma hayat hayalerı gerçekleştırecek kadar uzun degıl malesef.

4|1
    0|0
  • hayatı istediğin gibi yaşa dfgfh

0|1
    0|0
  • Ders calis asd

0|2
    0|0
  • Her zaman hata yapacaksın ama bunlardan ders çıkarmayı unutma

0|2
    0|0
  • Şen kahkahalar atın.
    Gençliğinizin baharında yanlışlıkla Yaprak Dökümü Fikret olmayın.

2|1
    0|0
  • Kendimden 5 10 yas kucuk birine en fazla sanirim yabancilarla konusma diyebilirim

0|1
    0|0
  • Zamanını iyi değerlendir ve gençliğinin tadını çıkar :) .

0|1
    0|0
  • 13 veya 8 yaşında birine tavsiyem ancak derslerine iyi çalışması yönünde olabilir.

0|1
    0|0
  • Yanlis ve karakter yoksunu insanlardan uzak dur derdim gencken insan duygusal dusunuyor cok hatalar oluyor buyuk küçük erkek kiz iliskilerine cok girmemesini ailesinden baskasinin onu gercekten sevmeyecegini soylerdim daha neler... neler

0|1
    0|0
  • Kardesimle aramda 10 yas var. Yasadigim bircok seyi paylasir ogretirim

0|1
    0|0
  • Benden 5-10 yaş küçüğe ne diyebilirim ki evcilik filan oynasın işte

1|1
    0|0
  • Hayatta düşünmeden sormadan hareket etmeyin. Adım atmadan evvel sonuçlaırını düşünerek atın. Kimseyi incitmemeye çalısıın çünkü üzdüğünüz kırdığınızın bedelini ödersiniz ileride ve en önemlsii mutlu olun.

0|1
    0|0
  • Ahh ahh eski zamanlarıma dönsem herşey farklı olurdu. Onlar böyle düşünmemek için akıllı olsunlar :))

0|1
    0|0
  • Fazla idealist olma istediğinin bir altı olduysa onu da değerlendirmeyi bil yoksa aklımdaki olsun illa diye zaman kaybedip mutsuz olabilirsin elindekiyle en iyisini yap

0|1
    0|0
  • Hayatini doya doya ve ozgurce urkek olmayan adimlarla yasamasi

0|1
    0|0
  • Ben sunu hep derim
    Yanlis ya da dogru olduguns emin degilmisin
    Hatada olsa yanlisini yasa ogren

0|1
    0|0
  • Büyüme.

0|1
    0|0
  • Daha çok ders çalışmasını söylerdim

0|1
    0|0
  • okul secimini iyi yap😂

0|1
    0|0
  • gez toz keyfine bak , büyük olmakta bir b. k yok. Çekilecek dert değil.

0|1
    0|0
  • Incil oku derdim.

0|1
    0|0
  • Sigaraya başlamayı aklından bile geçirme.

0|1
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 18

• Denemekten korkmayacaksın asla.. herkes olmaz yapamaz dese bile istiyorsan devam etmelisin sonuna kadar..
    Birileri öyle düşünür diye hayallerini ertelememen lazım bunuda asla unutmamalısın..
    ve son olarak..
    hayat senin hayatın başkasının hayatın üzerine karar almasına asla izin verme

0|1
    0|0
  • Yaşadığın her saniye neyi gerektiriyorsa onu yap sadece. Zaten keşke geçmişte şunu yapsaydım diyeceğin şeyi sen bu yaştaki aklınla ölçüyorsun. Eğer geçmişte o durumu yaşamasaydın bugün yine aynı hatayı yapacaktın. Yaşadığımız hiçbir şey hata değil yalnızca tecrübelerimizdir.

0|1
    0|0
  • Gözünün kestirdiği herşeyi yap sordukları zaman:
    Canım öyle istedi yaptım de.

0|1
    0|0
  • Oku derim, ne bulursan oku. Bakma heryere, gör herşeyi. Anlamaya çalış, düşün, analiz et. Doğruyu, gerçeği, yalanı, yanlışı kontrol et, bir de sen dene ve sorgula.
    Bana da böyle dediler zamanında.

0|1
    0|0
  • Akıllı büyüklerinin sözünü dinle... Özellikle sıkıntı çekmiş kişileri dinle onlardan daha büyük hayat dersi olmaz. Herkesi dinle, iyi bir dinleyici ol. Anlatılanlar sana ders olsun.
    Ayrıca evlilik konusunda büyüklerin birikimleri altınla ölçülemez bir şey.

0|1
    0|0
  • Kendi kararlarını kendin ver kardeşim. Sonuçları ağır olabilir ama pişman olma, bu senin özgürlüğündür. Doğrularınla yanlışlarınla sensin. Akıl danış dinle bu senin farklı açılardan bakmana yardımcı olur ama yine de son sözü senin.
    Unutma öldürmeyen şey güçlendirir.
    Tabi bu bir kulağından girip ötekinden çıkacak.

0|1
    0|0
  • Ölümün ne zaman geleceğini değilde asıl soru ölmeden önce yasadıgın hayat yasamaya değermiydi derdim ve ona göre hareket ederdim

0|1
    0|0
  • Benden küçük liseye geçmiş arkadaşlarıma tavsiyem "YGS'ye çalışın başka halt yemeyin" oldu hep. Onun dışında kimseye akıl vermedim :D

0|1
    0|0
  • bu kadar düşünme.

0|1
    0|0
  • istediğin gibi yaşa

0|1
    0|0
  • (Erkekse) Sakın çocuk sakın bir kızı çok fazla sevme, bağlanma;sana hiç sevme demiyorum hobi olarak yine sev ama aşırıya kaçma

0|1
    0|0
  • Ye iç zik gez bu dünya kimseye kalmıyor

0|1
    0|0
  • her şeyle mutlu olmayı bilsin ve beklentilerini sıfırlasın

0|1
    0|0
  • Her şeyi tadında ve kararında bırakın. Bokunu çıkarmayın.

0|1
    0|0
  • Çalış.

0|1
    0|0
  • Yildiz teknikte muhendislik seçme derdim

0|1
    0|0
  • zaman kötü kolla...

0|1
    0|0
  • Yaşama derdim