Anneme sen gerçekten hastasın, akıl sağlığını kaybetmişsin, delisin dedim. Haksızım ama bu duruma çare bulamıyorum?

Annemle ve babamla gerçekten anlaşamayan bir kilitmiş. 23 yaşındayım ve üniversite son sınıfa geçtim ama boğuluyorum artık. Her yaptığım şeyin hesabını vermek, yapacağım şeyler için izin istemek ( hiçbir şeye evet demezler asla) ve izin almak için saatlerce dil dökmek beni yordu. Babam gittiğimiz her yerde bir yolunu bulup bizi rezil eder, annemde iyice babama benzemeye başladı. Bugün alışverişteyiz ve bir tane de tshirt beğendim diye etmediği laf kalmadı mağazanın içinde. Öyle pahalı bir şey de değildi istediğim. Durumumuz da var yani, maddi sıkıntımız yoktur ama laf söyleyesi vardı. Dört gün sonra finalim var, çalışmam gerek ama bu olayın üstüne evde kalmak istemedim. Arkadaşlarıma gidip orda çalışırım dediğimde yine anne baba duvarına çarptım. Bu sefer annem sen zaten arkadaşlarında kala kala KPSS'ye de hazırlanmadın, atanamayacaksın vs demeye başladı (Atanmak gibi bir derdim yok halbuki) . Ne alaka anne, yoğundum bu sene biliyorsun ondan çalışmadım, arkadaşlarımla ne yapmışım da çalışamamışım örnek ver deyince denize gittiniz ya Dedi. Denize bir hafta önce gittik kpss ise mayısın sonundaydı. O lafı da duyunca artık yeter dedim. Sen delisin, akıl sağlığın yerinde değil senin dedim. Gerçekten her günümüz böyle geçiyor nerdeyse ve o akıl sağlığını ben kaybetmek üzereyim. Nasıl koruyabilirim kendimi. Nasıl çözüm yolu bulabilirim?

0|0
5|4

En İyi Erkek Görüşü

• iyi demişsin

0|0
    0|0
    • Üzüldü ama :(

• Evet her seferinde bir daha olmayacak Dedi ama oluyor

• götür psikoloğa o zaman ne diyim

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 3

• Akrabalrinda kal veya dedenlerde iste bir kac hafta kal kafa dinle

0|0
    0|0
    • Baba tarafıyla samimi değiliz. Anne tarafı da annemi tutacağı için huzur vermezler. Arkadaşlarıma kaçmam lazım başka çare yok

• Evet arkafasindan baska care yok gibi

• Belli bir yerden sonra dinleyemeye başlayacaksın

0|0
    0|0
    • Dinleyemiyorum zaten. Her dediklerine boyun eğecek yaşı geçtim çoktan ama farkında değiller. Çocuğu koşmaya başlayan arkadaşlarım var ya. Düşünsünler de nerdeee

• Ama Nasıl? İmkansız şu ortamda

• Düzen değişecek sadece. İmkansız değil. Kendini kanıtlamakla ilgili her şey

• Çivi çivyi söker

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• kocaman kız olmuşsun ve evden ayrılma vaktin gelmiş sanırım

0|0
    0|0
    • Geldi de ayrılamıyorum. Manisaya giderek ayrılıcam sanırım evden temelli

• Yani koca kizsin niye karisirlar ki hala

0|0
    0|0
  • Allah yardımcın olsun kardeşim. Doğrmakla ana baba olunmuyor ki. Siz bence çok önceden mesafelere girmişsiniz ailenle. Ben asla çocuklara kızmam. Onları o hale getiren ana babaları sonuçta. Ama hoşgöreceksin elden ne gelr alttan almaya çalış ve bir an önce çalısıp yuvadan uçmaya krar ver

0|0
    0|0
    • Bir sene daha beklemek zorundayım. Mezun olmadan para kazanmam mümkün değil. Arkadaşlarımla eve çıkmak istiyorum ama o bile çok zor ihtimal. Bilmiyorum ne yapacağımı artık 😣

• Senin yetişkin bir insan olduğunu hâlâ anlamamislar.

0|0
    0|0
Yükleniyor...