Dünya değişti de biz mi ayak uyduramadık acaba?

Gerçekten seneler içinde git gide artarak gördüğüm bir durumu sizlere sormak istedim. Ben internet, sosyal medya vb. yerleri 10 yılı aşkın bir süredir kullanırım, bu yüzden gözlem sürem baya bir uzun oldu bu konuda.
Konuya gelirsek, erkek veya kadın fark etmiyor bu konuda öncelikle onu söyleyeyim o yüzden genelde "insan" lafını kullanacağım.

Neyse, insanlar gerçek aşkı, gerçek dostluğu aradığını söyleyip duruyor sürekli, peki güzel ama bunun için neler yapıyorlar? Bir bakıyorum o erkeğin veya kızın 100 bin takipçisi 50 bin takip ettiği kişi var. Hepsi senin arkadaşın mı veya sevgilin mi? Yoksa aralarından seçim mi yapacaksın? Bu durumu da geçtim bir erkeğin veya kızın senin sosyal medyada bu kadar aktif ve bu kadar konuşkan bir durumda olduğunda senden şüphelenebiliyor olmasını beklemek de çok normal değil mi? Bizde arkadaşlarımızın sayısı hep belliydi, hala da belli, tabii ki arada yeni gerçekten dostum diyebileceğimiz insanlar çıkıyor, onlarla da hayatımıza devam ediyoruz ama 1 milyon kişi arasından bunu seçmiyoruz, tamamen tesadüf oluyor. Veya sevgilimiz olduğunda da, bizim için dünya durur, belki yanlış ama durur yani gerçekten seversek, kendimden örnek vermem gerekirse, en son uzun ilişkimde belli bir arkadaş çevremizle birlikte mutlu mesut yaşardık senelerce.

Arkadaşlar, sonuç olarak binlerce takipçisi olanı veya binlerce kişiyi takip edeni suçlamıyorum gerçekten, yanlış anlamayın. Sadece anlamaya çalışıyorum. Gerçek dostluğu, gerçek aşkı böyle mi arıyorsunuz merak ediyorum. Ben ezelden beri mesela sevgili olabileceğim biriyle konuşuyorsam başka bir adayı hayatıma almam onla sevgili olmamış olsam bile veya arkadaş muhabbetinde dostum dediğim insan için sonuna kadar giderim, sağ olsun dostlarım da benim için öyledir ki zaten bu yüzden sayılı miktardadırlar hayatımda.

Neyse çok konuştum :) Bende sosyal medyayı kullanıyorum, ama özenle seçin etrafınızı, haddim olmadan tavsiyem bu.
Mutlu günler dilerim hepinize :)

Güncellemeler:
...
Gece günceli.

12|8
6452

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 63

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 51

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...