Dünya değişti de biz mi ayak uyduramadık acaba?

Gerçekten seneler içinde git gide artarak gördüğüm bir durumu sizlere sormak istedim. Ben internet, sosyal medya vb. yerleri 10 yılı aşkın bir süredir kullanırım, bu yüzden gözlem sürem baya bir uzun oldu bu konuda.
Konuya gelirsek, erkek veya kadın fark etmiyor bu konuda öncelikle onu söyleyeyim o yüzden genelde "insan" lafını kullanacağım.

Neyse, insanlar gerçek aşkı, gerçek dostluğu aradığını söyleyip duruyor sürekli, peki güzel ama bunun için neler yapıyorlar? Bir bakıyorum o erkeğin veya kızın 100 bin takipçisi 50 bin takip ettiği kişi var. Hepsi senin arkadaşın mı veya sevgilin mi? Yoksa aralarından seçim mi yapacaksın? Bu durumu da geçtim bir erkeğin veya kızın senin sosyal medyada bu kadar aktif ve bu kadar konuşkan bir durumda olduğunda senden şüphelenebiliyor olmasını beklemek de çok normal değil mi? Bizde arkadaşlarımızın sayısı hep belliydi, hala da belli, tabii ki arada yeni gerçekten dostum diyebileceğimiz insanlar çıkıyor, onlarla da hayatımıza devam ediyoruz ama 1 milyon kişi arasından bunu seçmiyoruz, tamamen tesadüf oluyor. Veya sevgilimiz olduğunda da, bizim için dünya durur, belki yanlış ama durur yani gerçekten seversek, kendimden örnek vermem gerekirse, en son uzun ilişkimde belli bir arkadaş çevremizle birlikte mutlu mesut yaşardık senelerce.

Arkadaşlar, sonuç olarak binlerce takipçisi olanı veya binlerce kişiyi takip edeni suçlamıyorum gerçekten, yanlış anlamayın. Sadece anlamaya çalışıyorum. Gerçek dostluğu, gerçek aşkı böyle mi arıyorsunuz merak ediyorum. Ben ezelden beri mesela sevgili olabileceğim biriyle konuşuyorsam başka bir adayı hayatıma almam onla sevgili olmamış olsam bile veya arkadaş muhabbetinde dostum dediğim insan için sonuna kadar giderim, sağ olsun dostlarım da benim için öyledir ki zaten bu yüzden sayılı miktardadırlar hayatımda.

Neyse çok konuştum :) Bende sosyal medyayı kullanıyorum, ama özenle seçin etrafınızı, haddim olmadan tavsiyem bu.
Mutlu günler dilerim hepinize :)

Güncellemeler:
...
Gece günceli.

12|8
64|52

En İyi Kız Görüşü

• Çok güzel yazmissiniz ve ben şöyle de düşünüyorum sırf sanalda değil gerçek hayatta da artik ilişkilerin pek bir anlami yok (genel anlamda konuşuyorum) mesela "çok seviyorum" ya da "bayiliyorum" gibi şeyler soylenilen sevgililerden iki uç gün sonra ayrilip hicbir kalp acisi yasamiyorlar bunun tek nedeni sahtelik gerçek ask bu olmamali duygulu birinin yapabilecegi şey değil bu hani kendimden ornek vereyim 18 yasindayim uç dört iliskim oldu ki hepsini cidden severek ciktim ama çevremdeki insanların ilişkileri bana hep garip geldi ve bu tarz şeylerden sogudum zamana biraktim (kirilmaktan da yoruldum çünkü) hani beyaz atli bir prens bekliyor değilim tabi ama bunca sahtelik içerisinde beni gerçekten anlayan gerçek bir "kişi" cikar mi sizce? Boyle güzel bir paylasim yapan birinin bu yorumuma da bir cevap vermesini umuyorum :) teşekkürler

0|1
    0|0
    • Bende birlikte olduğum herkese ciddi gözle baktım. Bu yaşıma kadar da kimseyle zevk için bir birliktelik yaşamadım. Sahtelik içerisinde beni anlayan kişilerdi beraber olup uzun süren ilişkilerim ama o insanların dünyada azaldığını cidden tahmin etmemiştim. Çok bozulmuş insanlık. Şimdi bende öyle birini tekrar bulabilecek miyim diye düşünüyorum maalesef. Umarım o gerçek kişiyi bulabiliriz :)

• Teşekkürler:)

• Ne demek :]

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 63

• Cidden ben zamani yakalayamadim. Benim facebook'um vardi 5 yil once. Toplam 30 arkadasim vardi. Hepside siniftan ya da eski lise, ilkokul arkadaslarimdi. Simdi millet onune geleni ekliyor. Instagram, twitter girla gidiyor. Him hepsi arkadasin olmasi gerekmiyor elbette ancak bana garip geliyordu. Zaten bir facebook vardi onu da kapattim zamaninda. Kafam rahat.
    Hic degilse milletin bebegimin ilk kakasi, kocamla ilk sabah kahvaltimiz gibi fotograflarini gorup ne sacma arkadaslarim var demiyorum.

5|2
    0|0
  • Öncelikle emeğine sağlık.
    Sosyal medya da takipleşmeyi bir kısımda aşk veya dostluk için kullanıyor olabiliriz belki ama bu tamamen kişiye bağlı.
    İnsan en iyi kendini tanır o yüzden kendimden örnek vericem.
    Bir sürü takipçim veya takip ettiğim kişi var.
    Bunlardan emin ol çok az bir kısmını beğendiğim için takip ediyorumdur ama sabah uyanınca aklıma tek bir kişi geliyorsa, onsuz yapamıyorsam zaten diğerlerine bakmam ki.
    Ilgi görmek çoğu kişinin hoşuna da gitse o takipçilerini o kadar önemsemez tek bir kişi dışında. Bu aşkta böyle ama dostlukta sınır yoktur.

0|1
    0|0
  • Aynen. Tanimadigim insanlari arkadasligimda istemiyorum mesele. Ben ozel seyler paylasiyorum, neden gorsun onlari? Hem ne anlami var ki? Gercek dostum bir kac tanedir. Ama arkadas cevrem genistir. Hepsi de normalde taniyip gorustugum insanlar yani sanal arkadasliklaei desteklemedim, desteklemeyeceg

0|1
    0|0
  • rtik ben bazi seylere yetisemiyorum nedense

1|2
    0|0
    • Valla bende yetişemiyorum nedense ya. İnsanların birbirini geçme arzusu birşeylerin ilerlemiş gibi gözükmesine neden oluyor.. Ama halbuki durum böyle değil.

• @Denizin_kızı degil ama hep bir taraf zarar goruyor canim

• Dünya hep aynı dünya insanlar değişti eskiden böylemiydi insanlar dönün bakalım bir 50 yıl geriye bu kadar çok tecavüz olayları cinayetler var mıydı ya da eskiden aşk lar böyle miydi seven adam ölürdü sevdiğinin uğruna kadın sırf onu seviyor diye ondan daha güzelini gördüğünde başını çevirir di şimdi erkeklerin tek derdi seks kızlardan faydalanmak kızlar da dalgasında işin adam akıllı seven sayılı insan vardır nerde o eski sevdalar eskiden böyle miydi flimlerimiz şimdi saçma sapan tv dizileri eskiden bizi flimlerimizle anarlardı bir türkan şoray bir gülşen bubikoğlu ile hande erçel i ya da serenay sarıkaya yı karşılaştırabilir misiniz ya da bir tarık akan bir kemal sunal la kerem bursini veya kıvanç tatlıtuğu?

0|1
    0|0
  • uydurmaya çabalıyoz.

0|2
    0|0
  • Tanımadığım insanları ne ekler ne de kabul ederim.

0|1
    0|0
  • Uydurmaya çalışıyoruz.

0|1
    0|0
  • Ben katılıyorum fikirlerine. Hele sevgilisi ya da karısı/kocasi olan kişilerin bunlara bir sınırlama getirmemesi çok ilgincime gidiyor. Yani o seni takip etse ne. Sen takip etsen ne. Bu kadar mi bağımlısın her dakikani sosyal medyaya atiyosun paylasiyosun begeni almaya takipci almaya çabalıyosun. Takipcim artsin diye ölüp ölüp diriliyosun. Vala bilemiyorum bana da garip geliyor.

0|1
    0|0
  • Dünya değişti biz yaşlandık ve yeni nesil çok tuhaf.. tevafuk dün akşam bu konuyu kardeşimle konuştum ve savunması sende şimdi benim yaşımda olsaydın aynısını yapardın oldu..

0|2
    0|0
    • Bazı şeyler kişilik ve kendini yetiştirmeyle alakalı. Ben yaşım 18ken de böyleydim, şimdi 18 olsam yine böyle olurdum.

• Öyle oldu ellam

0|1
    0|0
  • Çok güzel yazmışsın eline sağlık. Dünya değişti, değiştikçe insanlık değerini yitirdi. Ama hala bazıları lale devrinde yaşıyor , benim gibi..

0|2
    0|0
  • Ks haric kullanmiyorum, ki bu bile bazen yoruyor. Kimseyi takip de etmiyorum, bana göre bu insan arasi iliskileri cok basitlestiriyor

0|1
    0|0
  • Kullanmiyorum

0|1
    0|0
  • Amaan herkes herşey değişir aynı kalacak değil free takıl

0|1
    0|0
  • takipçilerin arkadaş olarak görüldüğünü sanmıyorum daha çok gösteriş ve işte beğeniliyorum havası gibi bir şey. çoğu da sahte. zaten sahte olmayan hızlıca tüketilmeyen bir şey kalmadı bari gözümüze sokmasalar.

0|1
    0|0
  • Herşey degişti

1|1
    0|0
  • Cok haklisin.. düsüncelerimi yaziya dökmüssün

0|1
    0|0
  • Daha geçen ufak bir çocuğun muhabbetine şahit oldum benim youtubeda 3 bin takipçim var diye hava atıyordu. Bence bukadar çok takip kasmanın tek savaşı ego ve gösteriş. Sanırım önceden samimi olan egolarımız yapaylaşıyor teknoloji gibi...

0|1
    0|0
  • Dedıklerın dogru fakat kısıler oldukları hayatları ve kendılerını memnun etmek yerıne kısılerın ılgısıyle mutlu olup begenı sayısıyla ozguven alısıtırıyor kapıtalızmın ve kısısel farkındalıklar olmadan yetısen ınsanın sonucları

0|1
    0|0
  • Değişmedi aynı

0|1
    0|0
  • Uydurabilseydik keşke

0|1
    0|0
  • Haklısın.

0|2
    0|0
  • Evet degisti

0|1
    0|0
  • cogu insan takipci sayisiyla ego tatmin ettigi ve kendi capinda bir populariteye sahip oldugunu dusundugu icin hic tanimadigi binlerce kisiyle takiplesebiliyor, ben sadece tanidigim insanlarla takiplesmeyi tercih ediyorum ancak binlerce takipcisi olanlarin samimiyetsiz insanlar oldugu anlamina da gelmiyor, o binlerce takipciden kisisel bir beklentileri oldugunu da sanmiyorum

0|1
    0|0
  • daha ziyade beğenilme arzusunu tatmin etmek için takipçileri arttırıyorlar

0|1
    0|0
  • BIzde degistik !

0|1
    0|0
  • Katılıyorum kesinlikle 👍👍

0|1
    0|0
  • Siteminizde o kadar haklısınız ki bende sizin gibi düşünüyorum artık çoğu şey sahte insanlar bile sahte

0|1
    0|0
  • En çok erkeklerin kılıbık olmasına üzülüyorum

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    33

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 51

• Bu soruyu ben kendime hep sordum; insanlara da sormasını hissettirmisliğim vardır zaman zaman.

Teknolojinin gelişimi ile birlikte saydamlaşan bir arkadaşlık kavramı var ortada; fişi çektiğinde ulaşamayacağın insanlar. Ne kadar samimi? ise o kadar samimi işte...

Anlıyorum ve biliyorum ki ne değer vermek var artık, ne de sevmek; belki de aşka inanan dahi yoktur he? Kimbilir...

Birgün birini görürsün; çok keyiflidir zamanın akması onun yanında, dünyanın dönüşü değişmeye başlar ve sakarlıkların artar. Sonra unutulursun; ilerideki köşede duran kilimin dokusu ve de rengi gibi yitersin onda; geriye ne kalır? Hiç, en kocamanından he ;)

Bakıyorum insanlara da; kurulan cümleler özensiz, gülümsemeler bayağı, edilen sözlerin temeli yahut geleceği yok, tavırlar yapmacık ve malesef geniş; en kötüsü de burası, geniş bir millet olduk Allah affetsin; hem de akla gelmeyecek sahalarda.
    Veshasıl birader; zaten iklimler gibi zor olan dünyaya bir darbe de laçlakaşan ilişkilerle katılımını yaptı günümüzün getirdikleri; ne çocukken karşımdaki masum gülümsemeler kaldı ne de o zamanki şekerlerin tadı. Şeker yemiyorum artık, en yakınlarım dışına da gülümsemiyorum...

0|1
    0|0
  • gerçek hayatta iletişim defekti olan insanların, sosyal medyayı bedava yayın yapma aracı olarak kullanmasıyla, çok masum başlayan bir akımdı bence bu bahsettiğiniz. daha sonra insanlar birbirlerinin yüzlerinden çok elllerindeki cihazlara bakmaya başlayınca, çevre yapmayı takipçi arttırmak olarak gördüler. reklam kokan hareketler diyelim kısaca :)
    gerçeklikte kalabilen insanların birbirleriyle anlaşmak yahut tanışmak için "feysten arkadashLıq isteqi qöndermek" yerine, hala güzel güzel dışarıya çıktığını ve bir şeyler paylaştığını görebilirsiniz :) takipçi kasan nesil de daha sonra anlarlar mevzuyu diye inanmak istiyorum.

0|1
    0|0
  • Takipçilerini arkadaş olarak gördüklerini sanmıyorum ben. Böyle bir söylemde bulunmak bir kere baştan olayı kavrayamadığına delalet.

0|2
    0|0
  • (Güzel yazı için teşekkür'ler.)
    ... Kalbinin sesi ne söylüyorsa oraya git denir onu yapmak makul geliyor bana bin tane olacağına 1 tane sağlam olsun gerisi fasa fiso.
    Samimi, İçten, Kötü gün dostu, Özel ve tüzel zor günlerinde yanında olan kişi benim gözümde "bin tanedir her zaman" nacizane.
    bir ATA SÖZÜ: Bir düşman çok, yüz dost azdır.

0|1
    0|0
  • valla facebookta 126 arkadaşım var hepsiyle samimi olmasamda dolaylı olarak tanıyorum diyebilirim. twitterda sevdiğim insanları takip ediyorum takipçi sayım 83 :) takip edeni takip ediyorum. başka da kullandığım uygulama vs yok. ayrıca bu gerçek aşk gerçek dostluk filan tarih oldu artık bence.

0|1
    0|0
  • Zaman bizi eskitmedi biz zamansız eskidik

0|2
    0|0
  • dünya değişmedi biz değiştirdik Allah düzeni kurdu herşeyi yarattı ve biz herşeyin cılkını çıkardık , sömürdük. Başlığına göre yorum yaptım sosyal medya alemi bambaşka bişey artık fuhşiyat çok kolay. Biz çok olduk artık dünya bize ayak uydrmaya çalışıyor

0|1
    0|0
  • Abi demek istediklerimi dökmüşsün helal olsun sana vallaha bu millet böyle hayır bunlar yüzünden gerçekten sevilmeye hak eden insanlar mahrum kalıyor seçiçi olmak gerek anlaşılan

0|1
    0|0
  • Evet

0|1
    0|0
  • dostum takipçi toplamakla hiç işim olmaz ama bence o takipçi olayını arkadaş-sevgiliden çok ego kasmak amacıyla yapılıyor..
    Bilimsel bir bilgi , çikolatının verdiği mutlulukla , facede bir şey paylaşıp bir sürü kişi tarafından beğenilmek aynıymış. Bir dergide görmüştüm. şu an mobildeyim istersen kaynakta atabilirim. Yani tek amaç egolarını memnun etmek

0|1
    0|0
  • İnsanlar uymak istemedi

0|2
    0|0
  • Popülariteye hastalar. Ne kadar takipçi o kadar değerli. Ben şimdi bile gereksiz insanları siliyorum hesabımdan :)

0|1
    0|0
  • Dünya aynı da insanların içi boşaldı kaç defa yarı yolda bırakıldım hem sevgi hem dostluk bakımından o yüzden kimseye güvenmiyorum hatam olsa amenna ama hala anlamıyorum

0|1
    0|0
  • Ben o fanfinişko olayına arkadaş ya da eski kırıklar gözüyle hiç bakmadım soruyu kaldırabilirsiniz admincim

0|0
    0|0
  • O takip etme edilme saçmaligini yapmam ben , sosyal medya merakım yoktur pek bir burada takiliyorum can sıkıntısından işte öyle :D Haklısın da çoğu salah anlamaz bunu boşuna söylûosun gibi :/

0|1
    0|0
  • Dünya hep aynı dünya. Saçmalıklarla dolu aptal bir yaşam işte.

0|1
    0|0
  • valla sizi bilmiyorum da ben ayak uyduramadim ya. dogal secilimle hadi ordan olup gidecem bu hayattan ins.

0|1
    0|0
  • Çok iyi yazmışsın. Valla o çok takipçili çok takip eden biri benim için folloştur uzak durulası. Her gün biriyle fingirdeşen tiplerden hayır gelmez

0|1
    0|0
  • Sonuç olarak Yalan Dünya başka diyecek söz var mı

0|1
    0|0
  • Sanal dünya yalan dünyadır.

0|1
    0|0
  • Dünyanın ya

0|1
    0|0
  • Haklısın. Ben hiç sağlıklı bulmuyorum karşılaştırıyorum şimdi ile 10 yıl öncesini çok şey farklı ve olumlu bişey göremiyorum pek

0|1
    0|0
  • Sosyal hesabi olmayan birini bulursam evlenecegim.

0|1
    0|0
  • aptalların yaptığı eylemler.

0|1
    0|0
  • .:D ben face instagram twitter kullanmıyorum mesela

0|1
    0|0
  • Kızlar gerçek aşkı uzun boylu yakışıklı piçç erkeklerde arıyo

0|1
    0|0
  • Şimdi herkes sana hak verecek ama hayatlarına olduğu yerden devam edecekler

0|1
    0|0
  • öyle bişey kalmadı zengin fakir ayrımı araba mal mülk devri şimdii kızlar özelliklede cevremde bolca var

0|1
    0|0
  • Dünya çok değişti herşey tersine döndü istese de insan ayak uyduramıyor

0|1
    0|0
  • ben kullanmıyorum kapattım şahsen nefret ediyorum sosyal medya denilen illetten...

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    21

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...