Derin düşünce insanı bilge mi yapar? Hayatınızda var mı böylederin insanlar?

Derin insanlar ölçeklidir, zordur, attığın taşın sesini duyamadığın kuyu misali.. Bazen de ömür törpüsüdür, yüzeyde boğulmayı tercih eder insan..

Derin dusunce insani bilge mi yapar?  Hayatinizda var mi böyle  „derin insanlar“?

0|2
7|30

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Bak şimdi herkes derin düşünürüm ben diyecek :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 29

• Derin düşünce insanı bilge yapmaz.. Hayat yaşattıkları ile bazen insanı derin yapar.

Yüreği ile derin bakışları ile sığ olan insanlar var elbet etrafımızda :)

0|0
    0|0
  • Ben o kadar derin düşünüyorum ki inanılmaz mutsuzum. Heralde beni mutlu edecek tek şey para. Oda sahibi olamadığımız için, ne sevgili, ne aşk, ne dostluk, ne insanlar beni mutlu edebilecek hiçbir kimse kalmadı. Seks bile mutlu etmiyor

0|0
    0|0
  • tam tersi herşeyi özüne indirgemeye, sadeleştirmeye çalışırım, en karışık makineleri parçalarsan aslında basit birçok mekanizmadan oluştuğunu görürsün. karışık ve zor görünen herşeyin temeli aslında sade, yalın ve çözülebilir basitlikte. Belki de derin düşünmek budur...

0|0
    0|0
  • Günümüzde hemen herkes derin düşüncelere dalıyor, herkesin birden fazla derdi var. Dolayısı ile bu düşünceler bilgelikten çok dertli yapar :)

Etrafımda bilgelik manasında derin düşünen insan pek yok. Bu ülkede öyle bir insana denk gelebileceğimden de şüpheliyim.

0|0
    0|0
  • Düşündümde düşündüğümü düşünemezsiniz.

0|0
    0|0
  • Derin düşünce insanı bilge yapmaz..
    sadece insanı dert sahibi yapar

0|0
    0|0
  • Evrende ki en büyük güç bilmenin gücüdür.
    Bu güce giden kapı ise zahiri ve batini olarak ikiye ayrılır.
    Zahiri kapıyı görünür kılan batıni kapının varlığıdır. güneş-ışık ilişkisi gibi.
    Batıni kapıların anahtarları ise kavramların boynuna asılmış ve yüksekçe zirvelerin başına bırakılmıştır.
    Bu zirvelere gitmek için ise araç olarak düşünce varedilmiştir. benzini ise tefekkürdür.
    Derin düşünen insanlar zahir kapılarının anhatarlarını batın tepelerinden alanlardır. ama nefs karışırsa işin içine o zaman başka.

0|0
    0|0
  • Derin biri olduğumu söylerler ama bilge yaparım bilmem şimdilik ama çevremdeki birçok kişiden daha fazla farkındayım

0|0
    0|0
  • Ne derin dusundugune bagli.. simdi ev kizida derrin dusunrbilir aksama ne yapsam diye baslar sonunu bulamaz..

0|0
    0|0
  • Derin düşünceye girenlerin çoğu mecnun oluyor

0|0
    0|0
  • Yok.

0|0
    0|0
  • Derin düşünce insanı insan yapar sen ben herkes boşa yaşıyoruz aslında bir amacımız yok

0|0
    0|0
  • Var sürekli araştırıyor bilgi için acımasız eleştirileri var ama bozabiliyor yani seni ama harika anlatımlar kıssadan hisseler güzel oluyor Bilge'ler ile konuşmak

0|0
    0|0
  • aptal yapar

0|0
    0|0
  • yapmaz

0|0
    0|0
  • Bence bilge yapar. Derin düşünce gerçekleri görmeni sağlar.

0|0
    0|0
  • evet çok düşünününce daha çok soru çıkıyor karşına... sorular ve yine sorular... en sondada çıkmaz sokaklar karşılar seni...

0|0
    0|0
  • bilge yapar

0|0
    0|0
  • bazen derin olucaksın bazen basit görüş açını değiştirebilmek derin düşünmenin daha üst seviyesidir

0|0
    0|0
  • Dedigin gibi biri oldugumu söylerler. İnsanlar hep mesafeli gibi sanki. Yakinlasip cozmeye calisanlarda var. Bilmiyorum iyi mi kotu mu

0|0
    0|0
  • derin düşünceli adamlar farkındaysan ya filozof ya da şair olurlar

0|0
    0|0
  • Sorudaki değil ama görseldeki sözü tuttum. Çok haklı.

0|0
    0|0
  • fazla düşünmeye gerek yok hayatı yaşa gitsin işte başkası düşünsün benim yerimede ben almiyim :)

0|0
    0|0
  • Ben varım

0|0
    0|0
  • Düşünmek çok güzel ama daha derinlere inmedim yüzeysel düşünüyorum

0|0
    0|0
  • fazla derin düşünmemek gerek, kafayı sıyırma olasılığı yüksek çünkü :)

0|0
    0|0
  • Bilgelik ile delilik arasında çok ince bir çizgi vardır. Benim tanıdıklarımın çoğu deli

0|0
    0|0
  • hayatımın içinde var öyle insanlar. bilge insanlar zaten derin düşünürler.

0|0
    0|0
  • Sanmam

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Yapabilir bence de

0|0
    0|0
  • Var ♡

0|0
    0|0
  • Yaomaz ya

0|0
    0|0
  • akışına bırakmak gerek birazda yani

0|0
    0|0
  • Vardı... Gittiler. Neden gittiler? Sığ bir suda kalamazlardı...

0|0
    0|0
  • Derin düşünürüm felsefeyi severim çünkü

0|0
    0|0
Yükleniyor...