Kapat

Amerika'daki gay saldırısı ve 50 ölüm hakkında ne düşünüyorsunuz?

Gay bara yapılan saldırı ile 50 kişinin ölmesi sizce ne anlam ifade ediyor? Gay'ların ölüm ile cezalandırılmasının dinlerde yeri nedir? Bunun islamafobi olarak etkisi ne olur?

Güncellemeler:
Buda bir fikir ama hem dinen hem toplumsal olarak getirisi götürüsü nasıl olur, irdelemek lazım
Arkadaşlar biraz araştırdım ve şaşırtıcı sonuçlar buldum. Bu konuda en hafif ceza ve müsbet uygulama yine islamda çıktı.
Bakın tevrat ne diyor: Taşlayarak öldürün onu. Çünkü Mısır'dan, köle olduğunuz ülkeden sizi çıkaran Tanrınız RAB'den sizi saptırmaya çalıştı.(Yasa'nın Tekrarı 13:10)
İncilde bu konuda bu ayete tabii olmuş.
Kur'anda ve hadislerde bu konuda kesin hüküm olmamakla birlikte şeriat kanunlarına göre önce 75 sopa, eğer iflah olmuyor toplumu topyekün etkiliyor ise recm uygulanırmış

0|0
14|30

En İyi Kız Görüşü

• Lut kavminden hallice olmuştur ölümleri

0|2
    0|0
    • Değilmi? En azından kızarmamışlar. Lut kavmide salakmış ama. Ulan cebrail ile mikaile sulanırmı, bu nasıl yokluk

• Lanetli topluluklar

En İyi Erkek Görüşü

• aşşağıdaki yorumlara bakıyorumda islamfobi çıkmakta haklı siz böyle yaptıkça sizin gibiler yüzünden insanlar dininden soğuyor ve ordaki barı patlatan şahış da gizli eşcinseldi kendini inkar eden kabullenmemiş birisi babası sağlığı bozuk olduğunu homofobik olduğnu söyledi yani homofobiklik bir hastalık ve türkiyedeki homofobiklerde öyle kısacası tedavi olmalısınız orda ölenler İNSAN büyük yazdım anlayın szin gibi onlarında yşamaya hakkı var

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• İyide amerikada yapılmış islamafobi ne alaka abicim her şeyi islamla bağdaştırmaya çalışmayın ulan yahudiler yapsa bile islamafobi diyeceksiniz bir defa islamda ilişkiye girdiğini görürsen öldürmen lazım ama ilişkiye girdiğinide aynı anda 4 kişi görecekte oooo yani onun iiçin bu konu uzar ki adamlar bizim ülkede islamafobiden dolayı pankart açıyor sonra saygı bekleniyor birde sokakta yaptıkları malum. Hep amerikayı orayı burayı örnek gösterenler vardı ya işte avrupada gaye saygı var al sana saygı görün o çok özendiğiniz batıyı terörün göbeği olmuş brükselli unutup türkiyeye terör devleti diyenleride görmüştük

0|0
    0|0
    • Pardon ani parlamışım olaydan habrrim yok burdaiçerik verilmediği içinde bilemedim araştırmadımda onun için yorumu geri aldım ☺😄

• Malesef dinde kabul görülmeyecek bir sapkınlık hali kendi cinsine ilgi duymak. Fakat dini ne kadar yaşadığımız da koca bir soru işareti. Kimsenin kimseyi öldürmeye hakkı yok.

0|1
    0|0
  • Soylenecek soz yok gercekten insanlar nasil bu derece delirebilirler, bir insanin canini almak ne demek ya Allah mısın sen
    Tamam git ötede kendi kendine nefret et ona bir sey demiyoruz ama bir insanin hayatina hicbir sekilde mudahale edemezsin
    Istedigimiz kadar konusalim yine olacak, yine olacak

1|1
    0|0
  • Kimsenin canını almaya hakları yok bunlar sadece islama düşman eder insanları yazık diyecek söz bulamıyorum..

0|1
    0|0
  • İnsan değil o saldırıyı yapanlar. Herkes sizin inancınıza göre yaşamak zorunda değil. Bir de utanmadan daha çok ölseler yazan hadsizler olmuş ki dinden bahsederler. Kimin ne kadar yaşayacağına kadar vermek ne haddinize sizin. Beğenmiyorsan desteklemezsin saldırmak öldürmek nasıl bir cahilliktir

0|1
    0|0
  • Saçmalık...

0|1
    0|0
  • İslam hoşgörü dinidir Allahın verdiği canı kimse alamaz

0|1
    0|0
  • Hiç bir insan kaderi eceli gelmeden ölümü hak etmez bence. Çok kötü

0|1
    0|0
  • İnsanlık denen kavram yok

0|1
    0|0
  • Özgürlük amerika da değilmiş

0|0
    0|0
  • Allah yasaklamıştır haramdır en büyük zina türüdür. Islama fobi besleyenler varsın onlar ve onlar gibiler olsun.

0|0
    0|0
    • Kardeşim ayrıca sopa cezası ve taşlama cezası islamdada vardır ama tövbe de edebilir.

• Olmamasi gereken birseydi. Muslumanmis öldüren o daha da kötü. Zaten musluman dusmanligi var. Boyle seyler dusmanligi iyice tirmandiriyor.

0|0
    0|0
  • insanlar öldü sonuçta. katliam yapıldı resmen. islamafobiyi arttırmıştır.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 29

• İslam dininde top eşcinsel yoktur.
    Zamanında LUT kavminde insanlar komple temizlenmişti.
    Bir insanın top gay güzel kardeşim olmasının en büyük sebebi p*rno filmler izliyolar izliyolar dötünü ziktiriyolar.
    İslam bu işe gelemez. Gelseydi zaten islam olmazdı. Allah ıslah etsin. İnanç eksikliği aile yapısı müşrikleşme bunlara etkendir.

0|2
    0|0
  • Üzücü...

1|1
    0|0
  • Afganlı. Kendi ülkesinden kaçıp amerikanin adalet, demokrasi ve refahına sığınıyor. Ve dini hassasiyetlerle bunu mu yapıyor? Defolsun gitsin kendi ülkesini düzeltsin çok biliyorsa.

0|1
    0|0
  • Ne din ne iman ne baska bisey. Ordaki bar sektorunun hesaplasmasi sadece. Oyuncu olarak sectikleri ve fisekledikleri kisi sadece piyon. Cocuk kendini sehit saniyordu.

0|1
    0|0
  • İnsanlar pis varlıklar diyorum sadece
    www.smeshko.eu/.../...asite-smeshko.eu-350x350.jpg

0|1
    0|0
  • Gay olmak tamamen bir tercihtir. İslam' a göre günah mıdır? Evet günahtır. Ancak İslam asla biri günahkar diye öldürmeyi emretmez. Öldürmek sadece sana (dinine, ülkene) karşı bir saldırı var ise normal karşılanabilir. Biri günahkar diye öldürülmez. Yahu insan kalmaz o zaman :)

0|1
    0|0
  • Trump adım adım iktidara

0|1
    0|0
  • 49 muş 50 değil

0|1
    0|0
  • Bunu yapanlar insan olamaz kim olursa olsun bir insanı öldürmek çok günah allahın verdiği canı yalnız allah alır ayrıca kimsenin hayatı kimseyi ilgilendirmez

0|1
    0|0
  • Memleketimde her gün onca şehit veriliyorken ülkemin bu kadar sorunu varken amerikadaki gaylerin ölümü benim için hiçbir anlam ifade etmiyor.

0|1
    0|0
  • Bilemiyorum bu gibi durumlarda yorumsuzum

0|0
    0|0
  • Bence müslümanları karalama kampanyası

0|1
    0|0
  • Yanlış çok

0|1
    0|0
  • Kaynağı , hedefi ve sebebi ne olursa oldun terör kabul edilemez

0|1
    0|0
  • Donald Trump'ın seçim çalışması gibi duruyor, müslümanlara olan nefreti artırmak, haa Trump haklıymış ona oy verelim lan verelim ki müslümanları göçmenleri kovsun kafası ile yapılmış bir saldırı olabilir. Aynı ülkemizde Erdoğan'ın pkk'yla anlaşıp şehirlerde bomba patlattırması ve kendine destek araması gibi. Siyaset hep böyle işler.

0|0
    0|0
  • Bunu burda sorma amacın nedir 50 gay için tepki verenler yanı başımızda bombalar susmuyor suriyede din kardeşlerimiz katledilirken ses çıkartmazken 50 gay için tepkimizi mi merak ediyorsun. At gözlüğüyle bakmayı bırakın artık 😏

0|0
    0|0
    • Gözün görmeyebilir ama şu an ülkemizdeki Lgbt yürüyüşleri falanda tesadüf değil bence

• Ben saygı duyarım gayları yargılamam ölmeleri içinde sevinmem ama onlara verilen değer keşke yanı başımızda katledilen kardeşlerimize yürüyüşler yapsalar protestolar yapsalar

• Vadeleri dolmuş

0|0
    0|0
  • Umrumda değiller.

0|0
    0|0
  • LGBT'ler umrumda değil. Saygım var ama başlarına ne iş geldiği umrumda değil.

0|0
    0|0
  • tabiki yapılan hain saldırı tam bir vahşet. ne amaçla yapıldığı bilinmesede, herkesin aklı var fikri var. kullanmakta kişilere ait...

0|0
    0|0
  • Muslümanları karalama kampanyası

0|0
    0|0
  • bir kac tane amerikan gebermis umurumda degiller

0|0
    0|0
  • Bilerek yapıldı bence herkesini haberi vardı kimse onlem almadı bence

0|0
    0|0
  • İslam da yeri bilemem ölmeleri dünya üzerinde kötülüğün biraz daha azalması demek

0|0
    0|0
  • İyi yaptı.

0|0
    0|0
  • şu gayları hiç sevmiyorum

0|0
    0|0
  • Amerikanın kendi vatandaşlarının içinde de gaylere çok karşı olan kişiler var. Hatta bu son yıllarda amerikanın önemli sorunlarından diyebiliriz. Ama tabi kimse kimseyi öldürmüyordu oda ayrı bir konu. Amerikadaki bir gay bara bir müslümanın saldırması bana başka şeyleri de çağrıştırıyo. Şöyle ki islamı terörle söz ettirmek isteyen bir grup varki baş kesiyolar, sebepsiz adam öldürüyolar vs. vs. Bunlar bence müslümanlıkla diğer dinlerin mensuplarının uzlaşmasını istemeyen kişiler. Azmettiren kişilerin bence hristiyan olma ihtimali bile var. Çünkü mesela amerikada müslümanların yaşamasını istemeyen zenginlerin olduğunu da biliyoruz. Bu tarz olaylar oradaki müslüman imajını zedeleyeceği için bundan prim yaparak kapıları müslümanlara kapamak istiyo olabilirler.

0|1
    0|0
  • Ne desen hikaye...
    Ülkemizdeki müslümanlar dünyadaki tepkilere bile bakmadan bazı gazeteler dahil hepsi ölse de kurtulsak diyor.
    ABD'deki müslümanlar tepkilere bakarak gıyabi cenaze namazı bile kılmış.

ortaya iki sonuç çıkıyor.
    1. Müslümanların elinde güç varken sadece benim dinim ve değerlerim önemli sorgulanamaz. Bu değerlerin gerisindeki herşey ateizme, küfüre girer.
    2. Müslümanların elinde güç yokken dinim ve değerlerim sorgulanabilir insancıl olarak algılamaya çalışır yani daha insancıl daha barışçıl gözüküyor.
    ben bu sonucu gördüm.

0|1
    0|0
  • Keşke hepsi ölse döl israfları

0|0
    0|0
Yükleniyor...