Türkiye'den neden Astronot çıkmıyor?

İşte sebebi:
http://science.howstuffworks.com/space-suit4.htm

Tek bir giysisi 12 milyon dolar, bizim ülkede o paraya ne parklar yıkılıp evler dikilir ohooo :D Yani sonuç olarak astronomik bir fiyattır bize göre. Ya sizce?

Güncellemeler:
Günaydın günceli :)
Güncel.

1|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• Öncelikle uygun bir eğitim sistemi yok. Ben Türkiye'de üstün zekalı çocuklara acıyorum cidden, keşfedilmeyip devlet okullarında aptallaştırılıyorlar. Tabi ek olarak bir sürü sebep listelenebilir.

0|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Eğitim sistemi yaratıcı çoçuklar yetiştirmek yerine robot çoçuklar yetiştirirse tabi ki kimse istemez. Çoçuk hocam kağıdıma bakabilir miyim diyor. Fazla not verdiysem kırarım al sana özgüveni kırıldı. Çoçuk astronot olucam. Babası salak mısın olum sen. Dayısına söylüyor rüyanda olursun. Kısaca Aile ve Eğitim bu ülkede düzgün olmuyor. Önce aileler çoçuk yapmadan önce sınavdan bile geçirilse ne güzel olur. Babalık sadece para kazanmakla annelikte sadece yemek yapmakla olmuyor. Kısacası ne zaman bu ülkede anne ve baba adaylarını eğitirsiniz ve ne zaman eğitimi yaratıcılığı öldürmek yerine değilde. Desteklerseniz o zaman bu ülke en iyi seviyelere gelir. Atatürk'te bunu yapmaya çalıştı zaten ama ondan sonra gelen çoğu kişi yüceltmek yerine bozdu.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Ahsgah sence neden

0|1
    0|0
  • o zaman sorunun dibine inilmeli neden 12 milyon dolari karsılayamıyoruz?

0|1
    0|0
    • Yazdım işte, biz o paraya ev dikeriz, yol yaparız, yeterli :)

• yeterli değil kardeşim bu ülke gelismezse insanlar uzaya çıkmakla biz hala yol yapmakla ovünursek bizden bir cacık olmaz

• Ben övünmüyorum zaten laf sokuyorum o durumlara :) Bu eğitim sistemiyle olmaz bu işler. Ne Ar-Ge bölümleri gördüm içine çöp atmışlar, sen düşün gerisini.

• çünkü herkes başka birilerinden bekliyor

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Kübanın tepesine cami yakışır diyen lise mezunu c. başkanımız var, minareden adım atamayacak hale geliriz ama bu ülkeden astronot çıkmaz, hem ne demiş Carl Sagan ''uzaya gitmeyin bok* mu var uzayda mk''

1|2
    0|0
  • Diyanet bütcesine de bakabilirsin cevap icin.

0|1
    0|0
Yükleniyor...