İçinizde esnaf çocuğu olan var mı 😊 ?

Esnaflar ile aranız nasıldır? Benim çok iyidir. 😄
MaşAllah yaşadığım yerde beni tanımayan esnaf yok. Ordu kuracak kadar amcam var. 😊
Kalabalık aile güzeldir.
#Esnafkızı
.. ❤

0|3

En İyi Erkek Görüşü

• Sizin ticari yeteneğiniz ve sevilen bir insan olmanız sayesinde ileride çok başarılı olacağınıza adım gibi eminim. Sempatikliğiniz hemen fark ediliyor. Ayrıca cana yakın bir insansınız. Eğer bir insan sizinle arkadaş olamıyorsa, 2 laf edip sohbet kuramıyorsa kendisini sorgulamalıdır.
    Orduda esnaflar ordu kurulup başına da gencecik bir kızı getirdiler haberini okursam gazetede hiç şaşırmam.
    Hayatın içerisinde bazı değerleri çok çabuk algılamışsınız. İnsani yönünüzün ne kadar kuvvetli olduğunun bir kanıtı. Yolum bir gün Ordu'ya düşerse mutlaka sizin mekanınıza uğrayacağım. Sözüm var :)

1|0
    0|0
    • Çok mutlu olurum sevgili Doktor. Sizi ağırlamak, varlığınızı hissetmek beni fazlasıyla mutlu eder. 😊
      İnsanı değerlere ne oluyor bilmiyorum. Oysaki ben kaos ortamında büyümedim. Herkes sevgi, saygı, hoşgörü içindedir. Cana yakındır, birbirini anlamaya çalışır. Böyle bir ortamda yetiştiğim için enerjim tükenmek bilmiyor. İlla ki biri yüzümü güldürmeyi başarıyor. 😇

• EİC cevaplara klasik bir teşekkür mesajı yazarım ama size en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

• Rica ederim Doktor. Aksine ben size teşekkür ederim. Siz özel ve güzel bir insansınız. Varlığınız huzur verici. 😊🙏

Erkekler Ne Diyor 9

• Benim babam da esnaftı. İşyerimiz evimizin önündeydi. Çevre köylerden gelenler bazen akşama kadar işlerinin bitmesini bekliyorlardı. Babam onlara sofra hazırlattırıyordu. Evimizden hiç misafir eksik olmuyordu. Müşterilerle hısım akraba gibi olmuştuk. Bundan dolayı babam herkesçe tanınır ve aynı zamanda çok sevilirdi. Babam vefat edeli uzun yıllar olmasına rağmen, oğlu olduğumu öğrendiklerinde babamı minettle yadederler. Ben de bundan oldukça gururlanırım.

Günümüzde esnaflık anlayışı tükeniyor maalesef. Bunun yerini müşterilerini kapitalist unsur olarak gören AVM'ler, mağazalar zinciri aldı. Eskiden esnafın bize önerdiği tadından emin olamadığımız ürünleri şimdi tezgahtardan alıyoruz. Esnafla ettiğimiz muhabbeti onlarla edemiyoruz. Ağız tadıyla pazarlık yapamıyoruz, çeşitli aldatmacalarla bize dayatılan fiyatlara razı oluyoruz. Bazen en yakın akrabalarımızın bile yetişemediği acil durumlarda yardımımıza esnaflar koşuyordu. Her şeyde olduğu gibi eski esnafları da özlüyoruz.

1|0
    0|0
  • Esnaf cocugu olmasamda cok esnaflik yaptim

1|0
    0|0
  • İmrendim valla :)

1|0
    0|0
    • Bence de güzel bir duygu fakat beğenmeyen çıkabilir. 😊

• Evlenirsin yazacaktım, pardon. 😐

• Kim dalga geçerse geçsin bence güzel bişey bu arada duan için teşekkürler sende mutlu ol inş :)

• kalabalik aile kötü bence

1|0
    0|0
  • Benim babam savcı ama psikolog arkadaşım da var.

1|0
    0|0
  • şirketimiz var.

1|0
    0|0
  • Ulen gördüğüm en güzel soru buydu mutluluk akıyo huzur var soruda :D

1|1
    0|0
  • Bende esnafim

1|0
    0|0
  • amcalara baksen