Psikiyatri ilac kullanmaya korkuyorum :( kullanan var mi?

Sosyal fobi var Doktor ilk baslangic icin 10mg ilac Verdi ama Ben kullanmaya korkuyorum cekiniyorum?
kullanan bilgisi olan tavsiye bilgi verebilen?

0|0
7|16

En İyi Erkek Görüşü

• 10 mg'lık bir ilaç sıkıntı yaratmaz, zaten başlangıç dozudur. Her insanda ilacın etki süresi ve dozu farklıdır. Bu ilaçları kullanman sana direkt olarak bir zarar vermez, hatta iyi gelir. Herkeste yan etkisi olabilir fakat, parol dediğimiz en basit ağrı kesicinin de herkeste yan etkisi olabilir, olay aynı aşağı yukarı.
    Sen doktor verdiyse başla kullanmaya, 2 hafta gibi bir sürede etkisini göstermeye başlar. En az 6 ay kullanmanda da fayda var. En kötü ayda 1 doktoruna görün ve dozunu arttırmak isterse de bundan korkma.
    Bende bir süre kullandım, bir zararını görmedim, ihtiyacım olursa yine kullanabilirim, bunda bir ayıp yok.

0|0
    0|0
    • Tesekkur ederim

• Önemli değil.

Birde altta okudum, Cipralex ile başlatmış, çok bir farkı yok ama bu ilaçların en masumu Prozac olarak görülür, hani çok çook içine dert olursa doktoruna söyle Prozac yazsın öyle başla. İçerikleri çok farklı değil diye biliyorum o yüzden söylüyorum ama tabiki sen doktoruna bir sor. Her ilacı da net olarak bilmiyorum tabiki :)

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 15

• Bana da sosyal fobi diyip ilaç ve psikoterapi vermişti ilacı kullanmadan terapiye başladım, terapistim bende sf olmadığını ruh sağlığımın sapasağlam olduğunu söyledi. Ama doktorun sf zannettiği, o yaşadığım bazı sorunlarla ilgili terapiye devam etmemde fayda vardı ve ediyorum. Sadece ilaç zaten pek fayda etmez diyorlar. Sosyal fobi ile ilgili bir kitap alıp okumanı tavsiye ederim kardeş. Bütçe ayırabiliyorsan terapiye git en güzeli

0|0
    0|0
    • 5 yildir terapideydim fayda etmedi

• İlginç. O zaman ilacı denemelisin tabiki. Bana 2.5 ay terapiye gelsen ilacı da 6 ay kullansan yeterli demişti doktor. Tabi teşhisi yanlış çıktı ama 5 yılı Nasıl geçirdin öyle şok edici resmen. Allah şifa versin

• Amin hepimize

• var concerta

0|0
    0|0
  • Kuzum ben diil ama ailemde kullanan var benim tavsiyem bu ilaçları son çare olarak kullanman. Maddi olarak biraz zorlar belki ama öncelikle psikologla çözüm aramanı tavsiye ederim ilaç kullan ya da kullanma demek doğru olmaz ama psikolog desteği alman ve eğer gerekirse ilaç tedavisi alman daha faydalı olur

0|0
    0|0
    • 5-6 yil psikolog gezdim

• Tatlım o zaman iyi bir psikiyatrist bulup düzenli bir tedavi görmeni tavsiye ederim moralini yüksek tut ve bundan gocunma teknoloji çağının getirdiği gayet insani bir durum benim ailemde de var be artık yaygınlaşıyor hayat çok güzel bunun farkında ol her zaman. Sevgiler

• Teknolji cagi ile ilgisi yok

• 100 mg misol kullanmıştım ben

0|0
    0|0
  • İlac adi ne? Bazilari bagimlilik yapabiliyor. bir arkdasim hap icmeyince sanki uyusturucu bulamamis gibi triplere giriyor

0|0
    0|0
  • 10 Mg çok dusuk ondan bisey olmaz
    ben trafikte sovuyorum diye 25 mg yazmisti kullandim hic bir farklilik yoktu hala sovemeye devam ediyordum arabayi sattim trafikte sovmeyi biraktim

0|0
    0|0
  • bence hiç bulaşma ilaçsız çözmeyi dene

0|0
    0|0
  • Doktor verdi ise kulanmalisin

0|1
    0|0
  • bende şizofreni tedavisi görüyom içmelisin yoksa daha beter olursun

0|1
    0|0
  • Sakın sakın kullanma mal ediyor ben bayağı kullandım faydası olmuyor

0|0
    0|0
    • Herkes ayni degildir ama

• Bak ben lustral kullandım askere gitmeden bıraktım 25 mg oldu 50 mg oldu 200 kadar gitti belli zamandan sonra bünyes dahasını istiyor bağımlılık yapmadı uzun süre kullandığım için etkileri oldu ama ilaç +5 yardımcın bu demek değil kurtulcan her şey beyinde bitiyor konuş konuş doktorda bunu diyor inan bana ben çoğunu beynimde öldürerek korkularımı yendim

• muhakkak iyi gelecektir , kullanmalısın

0|0
    0|0
  • Ilac kllnmak iyi digil mumkn oldkca ilaç kullnma derim

0|0
    0|0
  • 4 ay kullandım sonra bıraktım. anksiyodepresif bir ilaçtı. Bazı durumlar için gerçektende yardımcı olabiliyor.

0|0
    0|0
  • çenede garip bir his yapar, sürekli esnetir, uykunu getirmez. yarım iç ilk üç gün sonra 1 tablete başla.

ama insan kendi kendinin psikoloğudur, hiç başlama...

0|0
    0|0
    • Doktorda öyle dedi zaten 4 gün yarim kullanican

• kaç yaşındasın

• Ben de de var, insanlara yumruk atıp kaçasım geliyor,
      Ilaç seni sosyal olman gerektiği hissiyatından kurtarıp bağımsız kılacak,
      Ama o hissiyat olmadan yalancı bir düzen kurman büyük bir ihtimal,
      Sosyal olmaya calismazsan ilaç yek pare işe yaramaz

• Uyku yapıyor düşünmeni önlüyor mal gibi oluyosn. Duygusuz hissiz oluyosun kukun bile ötmüyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Neden zararı olsun ki. İhtiyaca göre mg artırılır. Zaten dozajın yüksek değil.5 gün sonra etkisini görmeye başlarsın, unutma birden kesemessin yavaş yavaş.

1|0
    0|0
    • Insallah faydasi olur :( sende kullandin mi?

• 15 gün sonra etkisini görürsün. Hayir kullanmadim hic ama kullanan yakinlarim oldu. Ordan biliyorum.

• Tesekkurler :) peki olumlu sonuc aliniyor degil mu?

• Ben 6 ay boyunca prozac kullanmıştım çevremdekiler bana iyi geldiğini söyledi. Ama ben beni salaklaştırdığını düşünüyorum. Bir de bu ilaçları düzenli kullanmalısın kullanacaksan yoksa bünyene zarar verebilir. Pek tavsiye etmiyorum ben bırakınca yine eskisi gibi oluyosun genelde.

0|0
    0|0
  • Gerek duyuyorsan ki duymasan psikiyatra basvurmazdin kullan. Hem acaip kafa yapanlari var ben seviyorum sende seversin.

0|1
    0|0
  • Bazen çaren kalmadığında mecbur kulanabiliyorsun. Bağımlı olmak hiç iyi değil ama.

0|0
    0|0
    • Evet ama elden birsey gelmez 5-6 yil psikolog gezdim

• ne verdi?

0|0
    0|0
  • Hangi ilaci verdi

0|0
    0|0
Yükleniyor...