Yolda telefon buldum ne yapmalıyım arkadaşlar?

Yolda telefon buldum ama hattını açamadık sizce bu telefonu kullanmalımıyım? Telefon sahibine ulaşmam zor kendi hattımı takıp kullansam problem olurmu samsung markalı bir telefon bu arada.

0|0
17|27

En İyi Erkek Görüşü

• telefonu sim kartını çıkar telefonu sim kartsız çalıştır ondan sonra www.turkiye.gov.tr cihaz sorgulamadan cihazı sorgula eğer cihazda bir tahdit yoksa zaten facebook hesabı o cihazda aktiftir kişinin adını soyadını kendi face den ara resmi tutan adamsa bulduğun kişi mesaj at bilgilendir baktı oda olmadı zaten telefon rehberi cihaz hafızasına kayıtlıdır annem ya da babam yazan kişiyi kendi telefonundan ara telefonunu yerde bulduğunu şu mahallede olan karakola teslim ettiğini ilet iş bitmiş olur

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Sana doğrusunu soyluyolar sen hala ama ya soyle ya böyle diyorsun. kızım o telefondan sana hayır gelmez. sende kalırsa başına beladan başka bişey gelmez. ver karakola sonuç nolursa olsun sana ne yani. ister dolapta beklesin ister sahibine gitsin sonuçta senin malın degil

0|1
    0|0
    • Ya benimde telefonum kayboldu gerekli yerlere bildirdim hiç birşey olmadı

• Evet konuyu açan kişinin malesef nefsine yenik düşmek üzere olduğunu ben de sezdim.. :/
      Sonuçta illa ki bir şekilde sahibine ulaşılır..
      Biz de iki kez telefon bulduk, birinde sahibi aradı, diğerinde sahibinin babasını aradık, teslim ettik..
      Aileden de böyle gördük.. Rahmetli babam taksiciydi, araçta unutulan şeyleri hep sahiplerine teslim etti.. Allah da bize hep daha fazlasını verdi..

• @ipekyolu aynen bizde öyle yapıyoruz

Erkekler Ne Diyor 26

• Hayır kesinlikle.
    Ya bir olaya karıştı ise?
    Ya bir hırsızlık malı ise?
    Ya bir terörist faaliyete karıştı ise?
    İşin içinden çıkamazsin,
    Kimseye de derdini anlatamazsin.
    Biraz geniş düşün lütfen.
    Devir, iyi bir devir değil...

İlle de bir şey yapacağım dersen, en yakın polis karakoluna teslim ediver...

0|1
    0|0
  • Sahibi bulabiliriz ama neden haram mali kullanacaksin ki. Hem sen hattini takinca otomatik hirsız pozisyonuna düşeceksin

0|0
    0|0
  • çalıntı bildirimi yaptıysa hattını taktığın an egm'ye bilgi veriyor ondan sonra eve polis gelse şaşırma o telefonu çalmış gibi olursun o yüzden
    git egm'ye teslim et ayrıca o bir terörist, bombacı vb.. telefonu da olabilir başına iş alma derim ben

0|0
    0|0
  • Bulurlarsa hırsız damgası yersin

0|0
    0|0
  • ben z2 buldum metrobüste. sahibine ulaşmak için her yolu denedim. fakat ulaşamadım sonra telefonun şifrelerini kırdırıp format attırdım kullandım 1 sene kadar sonrada sattım :D

0|0
    0|0
  • Telefonu aç sadece hatta değil belki telefonda kayıtlı numara, mesaj arama kaydı falan vardır oradan birilerine ulaşabilirsin. ve sosyal sitelere girmiş mi ve kendi hesabı var mı oradan da ulaşabilirsin

0|0
    0|0
    • Aaa evet ordan bulunabilir ya bulan kişi çaldın falan derse

• Çalmış olsan neden ona tekrar ulaşasın. Öyle bir zihniyet olamaz. Eğer kayıtlı falan varsa polisecde teslim edebilirsin ufak bir araştırma yaptığını ve şu kişiye ait olabilir diye bilgide verirsin yük üzerinden kalkar.

• Kendi hattını tak telefon hafızasına bak mutlaka numara vardır. Arayıp sahibine ulastirabilirsin. ya da mesaj vs birşey çıkar. Belki ihtiyaç sahibi birisidir.

0|0
    0|0
  • Telefonun çaldırdı zannederek şikayetçi olur. Daha sonra imei numarasından kimin hangi hattın takıldğını bulurlar hırsızlıkla suçlanabilrsin. Karakol'a teslim et gitsin

0|0
    0|0
  • başına bela alırsan ne olcak?

0|1
    0|0
  • Kullanmaya basladigin anda polis imei kodundan takib etmeye baslar merak etme tutar polis bir an once karakola teslim et

0|0
    0|0
    • İmei kodundan evimi bulabilirler mi

• Degil evini telefonla isemeye tuvalete girsen bile tuvalette bulurlar her telefonun imei kpdundan takib edilme ozellligi var

• bence hiç alma

0|0
    0|0
  • google playdan bakbakalım g mail hesabı aktif mi? aftifse mesaj at. belki gariban birisidir. ramazan ramazan sevinsin.

0|0
    0|0
  • Sende at baskasi bulsun

0|0
    0|0
    • O kullanıcak ama :D

• Asagida baktimda herkes karakola teslim et filan demis ne kadar sacma

• bana ver..

0|0
    0|0
  • Köy cebine kimse bir telefon kaybederek fakir olmaz

0|0
    0|0
  • Git karakola teslim et ben olsam öyle yapardım

0|0
    0|0
  • Yakalanırsan mapushanede kendine yer beğen

0|0
    0|0
  • Polise ver ya da kullan gitsin gzelse

0|0
    0|0
  • Geç git başına iş alma

0|0
    0|0
  • reset at kullan...

0|0
    0|0
  • Gormem lazim

0|0
    0|0
  • Modeli markasi ne

0|0
    0|0
  • Götür kayıp bürosuna ver tabi öyle bir büro varsa😂

0|0
    0|0
  • karakola teslim et

0|0
    0|0
  • Ben kkaybettim :D

0|0
    0|0
  • Neyin Nesi
    Kimin Fesi Belli Değil
    Karakola Götür

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• Başına bela olmasın karakola teslim et

0|0
    0|0
  • Her telefonun kendine ozel numarasi vardir yani polise gitse hem bulurlar hem hattindan seni bulurlar

0|0
    0|0
  • belediyeye götur kayıp basvurusu yapmıstır belkı haram maldan fayda gelmez bosver :)

0|0
    0|0
    • Belediyeyemi o telefon orda kaybolur bence adalara ziyarete gelen biri düşürmüş bence

• olsun sen yıne de ver beledıyeden bulunur belkı de sen alma bosver dedım ya haram maldan fayda gelmez :)

• Akıllı telefonların içinde cip numarası var polise gitse direk yakalanirsin o telefonun sende olması hata git polise ver ki bu günah o haram maki kullanabilecek misin gerçekten?

0|0
    0|0
  • Polise götür...

0|0
    0|0
  • Tanıdığım bir saalak yolda telefon buldu ve karakola teslim etmek yerine kullanmayı tercih etti. Sonuç 1000 tl para cezası ya da 15 gün kamu hizmeti.

0|0
    0|0
  • Polise götür elbet bulunur haram sonuçta kullanmamalısın veya kendi hattını tak telefonda kayıtlı olan bir kişiyi ara gelip alsınlar

0|0
    0|0
  • telefonun sahibine ulaşmak nasıl zor rehbere bakacaksın tanıdıklara

0|0
    0|0
  • Yok daha neler bu hirsizliga girer ac telefonun icinde numara falan vardir arar bulursun istersen bahane uydurup telefonun sende kalmasini saglama

0|0
    0|0
  • İçin rahat etmemeli aldığın yere geri koy

0|0
    0|0
  • Polise götür sahibi savcılığa başvurur zaten

0|0
    0|0
  • Takma bence git buldugun yere at. Başına iş açma

0|0
    0|0
  • karakola ver

0|0
    0|0
  • Kullanma acabilseniz birini arardiniz

0|0
    0|0
  • Telefonlar bulunabiliyor diye biliyorum.

0|0
    0|0
  • Haram mal olur
    Ben yerinde olsam kullanmam polise teslim ederim

0|0
    0|0
Yükleniyor...