Gebelik sizin için nedir? Hastalık/duyarlılık mı saglıklı bir yasam olayı mı?

Selam ks.
Gebelik bildiginiz gibi sadece gebe kadını degil aile ve yakın cevresini de etkiliyor. Bu da gebeliğe bakış açısı ile şekillenen bir şey.

Eski ve gelişmemiş toplumlarda duyarlılık olarak degerlendirilirken modern dönemde saglıklı bir yasam olayı deniliyor. Yani sadece tıbbi bakım olarak görülen bakış açısından katılımcıya geçiş yapmaya çalışıyoruz.

Mesela erkeğin de doğuma katılması, bebek bakımında gönüllü olması, esinin egzersiz programını düzenlemesi, gerekse hastane içi veya dışı yeni doğum yöntemlerinin uygulanması, ailenin her safhada aktif olması buna örnektir.

Sorunun amacı farkındalık uyandırmaktır.
Prof. dr. Lale Taskın'ın kitabı kaynak alınmıştır.
Sevgiler

1|2
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• Tıbbi açısını boşver de erkek halimle bile istemiyorum, kendinden ve sevdiğinden izler taşıyan minicik çirkin ördek ve kalbi senin vücudunda atmaya başlıyor, seninle bütün oluyor. Hayranlığımı kelimelerle anlatamam. Bence mükemmel bir durum, yaşanabilecek ennn yoğun ennnn güzel duygular..

1|0
    0|0
    • Düzeltiyorum:
      Erkek halimle bile imreniyorum*
      Sözde bana imla düzeltiyor peh telefon diye..

• Tamam halası söz ilk sana öptürücem yavrucuğumun totosunu 😊

• Haha insalah😊😊

En İyi Kız Görüşü

• Mucizedir bana göre yeğenim sayesinde yakın planda yaşamış biri olarak bebeğin anne karnında yer değiştirmesi ile değişen karın şekli hala aklımda. Hiç kolay bir şey değil Allah yardım etsin hepsine.

1|0
    0|0
    • Amin 😊
      Umarım sen de iyi bir gebelik yasarsın günü gelince

• Haha
      Yok gibi hissediyorum bazen o kadar bitkin oluyorum

• Allah kolaylık versin her darlığın bir genişliği vardır sonrasında:)

Erkekler Ne Diyor 5

• Karım içeride doğum yaparken ben kapı önünde tırnaklarımı yiyerek beklemeyi tercih ederim :/

1|0
    0|0
    • Halbu ki cok modern duruyosun attalosum 😕

• Anlat bakem kulağıma söyle:/

• Pispispis pispispis 😂

• teşekkürler

1|0
    0|0
  • Duyarlılık

1|0
    0|0
    • Sen hala sigara içiyon mu 😕

• Üreme.. sadece bu farkli amaci yok.

1|0
    0|0
    • Bu da bir bakış açısı
      Esin de böyle bakar umarım yoksa işin zor herkes bu kadar realist düşünemez hele de 1. trimeste😂kadın gider cocugu aldırır valla

• Neyse
      Bu konuya özel soru acıcam
      Belki yolun düşer

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...