Kuranda kadere iman diye birşey yok kaderi kim uydurdu?

Kuranda kadere iman diye birşey yok Allah kimseye iyi kimseye kötü kader vermemiştir
imanın 6 şartını kım uydurdu?

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• Bence sus daha fazla rezil olma.

1|1
    0|0
    • hz alinin cocuklarını öldüren yezid onları ben degil allah öldürdü kaderi allah vermişti demişti
      enam 148 Müşrikler diyecekler ki: “Allah isteseydi, ne biz ne de babalarımız ortak koşardık; hiçbir şeyi de haram yapmazdık.” Onlardan önce yalanlayanlar da öyle demişlerdi de sonunda azabımızı tatmışlardı. De ki: “Yanınızda bize açıklayacağınız bir bilgi var mı? Siz zandan başka bir şeye uymuyorsunuz ve siz sadece yalan söylüyorsunuz.”

• Bence düzgün araştır. Cidden kim uydurdu felan diyerek kendini aşırı derecede rezil ediyosun

• Kuranda kader kavramı ölcü manasına gelir kaderini herkez kendı yaratır sen istersin allah verir
      bir kadın zina yapıyor allah verdi diyor kaderi şimdi bana söyle allahmı verdi kaderi böyle sacma sapan şeymi olur

En İyi Erkek Görüşü

• Andolsun, biz cinler ve insanlardan birçoğunu cehennem için yaratmışızdır. Onların kalpleri vardır, onlarla kavramazlar; gözleri vardır, onlarla görmezler; kulakları vardır, onlarla işitmezler. İşte onlar hayvanlar gibidir; hatta daha da şaşkındırlar. İşte asıl gafiller onlardır

Buna inanıyorum diyorsan %51 ihtimal ile cehennemlik , hayvandan aşağı olduğuma da inanacaksin , senin beni görmeden bana ve topluma ettiğin hakaret benim senin inancına ettiğimin yanında ne ki?
    (şikayet yersem sen de objektif ol moderator baba/apla )
    Araf 179
    Kuran kökünden mantıksız dır dolayısıyla:
    Fak u Allah

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Hey! Zavallı çocuk. Sustalamadan konuşma bence..

0|0
    0|0
    • enam 148 Müşrikler diyecekler ki: “Allah isteseydi, ne biz ne de babalarımız ortak koşardık; hiçbir şeyi de haram yapmazdık.” Onlardan önce yalanlayanlar da öyle demişlerdi de sonunda azabımızı tatmışlardı. De ki: “Yanınızda bize açıklayacağınız bir bilgi var mı? Siz zandan başka bir şeye uymuyorsunuz ve siz sadece yalan söylüyorsunuz.”
      ayet var kardeşim iyi oku

• Ne Diyorsun Sen ya
      Komik Sensin Okumadıgın Kurana İnanıyorsun UtanMAlısın Allahın Kelamını Okuamışsın
      Kaderi Allah Vermez Cahil Komik Kaybol Atalarının Dinini Yaşa

• Ya sen cahil..
      Hey cahil... Allah sana hidayet nasip etsin. Atalarının diniymis.😂 . Çocuk işte tövbe. Bas git. Uyu sen hadi çocuk...

• Namazın nasıl kılındığı da Kur'an da yok hadis diye bişey var cahil misin

0|1
    0|0
    • Sen kurandaki namazı kılıyormusunki? kuranda namazın kılınısıını soruyorsun?
      kurandan güsül alıyonmu kurandan güslü soruyorsun
      ?

• Arapça okuyup ibadet yaptıgını sananlar yazık neyse

• Boşver kafanı yorma

Erkekler Ne Diyor 2

• Mantıklı olan bir yerini söyle

0|0
    0|0
    • Müşrikler diyecekler ki: “Allah isteseydi, ne biz ne de babalarımız ortak koşardık; hiçbir şeyi de haram yapmazdık.” Onlardan önce yalanlayanlar da öyle demişlerdi de sonunda azabımızı tatmışlardı. De ki: “Yanınızda bize açıklayacağınız bir bilgi var mı? Siz zandan başka bir şeye uymuyorsunuz ve siz sadece yalan söylüyorsunuz.” enam 148

• terbiyesizlik yapma

0|0
    0|0
    • Allah kımsye kötü kader vermez

• müslümanım ama kuran müslümanı

• Bende müslümanım, namaz kılmıyorum, ara ara dualar ederim, benim ibadetim iyiliktir, ve bunun hakkını verdiğimi düşünüyorum. Bunlar benim görüşüm.

Yükleniyor...