Düğün, sünnet vs gibi törenlerdeki takı merasimini gerekli görüyor musunuz?

Aslında gelenek olarak değil de sonradan çıkan zorlama bir olay bu. Bu konuda çıkan aile içi kavgalar da malum. Hele sünnetler, kızınız varsa, taktığınızı da alamıyorsunuz.

Bazı geleneklerin insanları zora soktuğunu düşünüyor musunuz?

0|1
4|17

En İyi Erkek Görüşü

• Babamın yerine giderim ve hep bana giriyor kendisi memlekette olduğu zaman
    Ayrıca ben buket çiçek alır gider tebrik ederim.
    Takı gereksiz. Sünnet düğünü gereksiz bir masraf. O para ile fakir bir aile veya çocuğun banka hesabına yatırılması..

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 16

• ne yazık ki her çok şeyde olduğu gibi bu iştede sınıfta kaldık. çok güzel bir geleneği karşılıklı menfaat işine döndürdük. en başta verilen hiç bir hadiye karşılık bekleyerek verilmez. ben sana altın taktım sende bana altın takacaksın beklentisi içinde olmak çok çirkin. hediyeler evlenen gençlerin masraflarına bir katkı olsun diye verilmesi gerekir. verilen hediyede geri istenmez. sünnet düğünü olayı zaten başlı başına yanlış. son zamanlarda uydurulmuş bence yanlış bir olay. güçüm varsa düğünde hediye götürürüm. gücüm yoksa tebrik ederim hediye veremedim diye üzülmenin de bir anlamı yok ne yazık ki bu da saptırıldı.

1|0
    0|0
  • yardım amaçlı yapılan birşey olarak güzel * akim ne atmış onu eleştirmek çok çok yanlış adam dügün video suna bakıyor anası hiç umuramıyor takı merasimine gelince sesini aç sesini diyor :)

1|0
    0|0
  • Şimdiye kadar hep taktım, elbet sıra bana da gelir. O yüzden gerekli görüyorum. 😊

1|0
    0|0
  • ben katılmıyom yapıp eğlensınler kanks

1|0
    0|0
  • Gereklidir bence

1|0
    0|0
  • Zora sokmak değil imkanin varsa elinden geldiği kadarıyla takı takarsın. Kimse de yengesi bir şey takmadı diye ayıplayamaz öyle durumda bu onların ayıbı olur. Beklenti içinde olmamak gerek sadece

1|0
    0|0
  • Sevmediğim bir gelenek bu.

1|0
    0|0
  • Evet

1|0
    0|0
  • dügünleri hic sevmem ve gitmem

1|0
    0|0
  • gereksiz

1|0
    0|0
  • Bu gün sen ona takarsın yarın o sana takar. Düğün yapmak kolaymı efendim

1|0
    0|0
    • Sünnet peki adam 3 oğluna ayrı ayrı sünnet yapıyor, senin evlendirecek kimsen yok.
      Bedavadan verir misin o parayı?
      Ya da sen hepsine taktın o düğününe bile gelmiyor, mutluluk duyar mısın?

• Allah göz nizam versin

• pardon ne demek anlayamadım?

• bizde takı zorunlu değildir ama vardır isteyen takısını gösteriş yapmadan takar

1|0
    0|0
  • Gereksiz.

0|0
    0|0
  • La taki olmazsa salon kirasi nasil odenecek

0|0
    0|0
  • Nerde yaşıyon sen merak ettim 😀😀😀😀

0|0
    0|0
  • Gelenekler saçmalık ve masraf bence

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Herkesin çevresi var ben bunu dilencilik gibi görüyorum bazen. İnsana para takmak nedir ya? bir de ney borcumuzu takalım. Benim ailemde 10 yıl önce abimin düğününe gelenlerin iadesi bitmedi hala birazı kaldı borç oldu ya.

Ben bunun yerine hayırlı şeyler yapmaktan yanayım.

1|0
    0|0
    • Kesinlikle, bir de kızın varsa sünnetlerde takılanlar hoop uçuyor :)

• Evet, gerekli olmalı

1|0
    0|0
  • hayır

1|0
    0|0
Yükleniyor...